skionline.pl stacje wiadomości
Ośrodki narciarskie - wiadomości
Przygoda na okrągło, czyli przez Austrię na rowerze
Przygoda na okrągło, czyli przez Austrię na rowerze
2017.05.18
Brzegami szemrzących rzek, wśród kwitnących łąk czy też przez zabytkowe miejscowości roztaczające urok dawnych czasów - rowerowe wyprawy po Austrii to odkrywanie natury i kultury we własnym tempie. Podczas gdy stopy niespiesznie kręcą pedałami, oczy chłoną piękno naturalnego krajobrazu i tradycyjnej architektury. Przy szlaku nie brakuje także miejsc, w których serdeczni gospodarze zamieniają regionalne produkty w wyrafinowane dania, zapoznając gości ze specyfiką regionu.
Wędrujmy. Po Austrii. Po prostu
Wędrujmy. Po Austrii. Po prostu
2017.05.18
Nie tylko doświadczeni alpiniści mogą w Austrii zasmakować uczucia wolności ponad chmurami. Każdy, kto pragnie bez nadmiernego wysiłku napawać się widokiem Alp i zaczerpnąć czystego górskiego powietrza, powinien skorzystać z oferty austriackich kolei górskich. Nowoczesne koleje linowe unoszą na szczyty pasażerów w każdym wieku, dzięki czemu kondycja fizyczna nie ma tu decydującego znaczenia dla ciekawych świata. Po wjeździe na szczyt, przed gośćmi otwierają się natomiast rozległe alpejskie krajobrazy i niezwykły, tajemniczy świat gór, w którym dominuje pierwotna natura w całej swej wspaniałości.
Beskid Sport Arena przed latem i nowym sezonem zimowym
Beskid Sport Arena przed latem i nowym sezonem zimowym
2017.05.18
Beskid Sport Arena rozpoczęła kolejny (trzeci z kolei) sezon robót budowlano - montażowych.
Prace ruszyły tuż po "Majówce", kończącej pierwsze pięć miesięcy funkcjonowania BSA.
W tym okresie mogliśmy sprawdzić działanie wszystkich urządzeń naszego obiektu, zarówno w warunkach zimowych jak i wiosenno - letnich.
Trentino
Trzy obszary tematyczne: Great Adrenaline, Great Emotion i Great War GÓRY W CAŁKIEM NOWEJ ODSŁONIE
2017.05.17
W ramach projektu Let’s Dolomites, turyści odwiedzający Trentino mogli do tej pory korzystać z 3-dniowych ofert wycieczek trekkingowych z przewodnikiem, których szlak wiódł wzdłuż masywu Adamello, u stóp Dolomitów Brenta, Cevedale, Pale di San Martino, Dolomitów Fassa i Lagorai, przez Trento i Monte Bondone. Teraz oferta rozszerzona została o pakiety tygodniowe.

Pracownicy Polskich Kolei Linowych i ratownicy TOPR szkolili się na Kasprowym Wierchu
2017.05.17
To kolejne szkolenia, przeprowadzane co sezon w trakcie przeglądu kolei linowej Kasprowy Wierch. Są elementem troski o realizację jednego z priorytetów Polskich Kolei Linowych - zapewnienia turystom i pracownikom najwyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu.
W tym roku TMR finansuje głównie inwestycje w Polsce
W tym roku TMR finansuje głównie inwestycje w Polsce
2017.05.08
W aktualnym roku finansowym 2016/17 (01.11.2016-31.10.2017) spółka Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) planuje inwestycje na łączną sumę 83 milionów euro. TMR koncentruje swoją uwagę głównie na ośrodek narciarski w Szczyrku oraz Śląskie Wesołe Miasteczko, na modernizacje których przeznaczy w tym roku 57 milionów euro. Kolejnych 26 milionów spółka wyda na ośrodki słowackie w Tatrach Wysokich oraz ośrodek Jasna w Tatrach Niskich.
XXII Międzynarodowe Targi INTERALPIN w Innsbrucku
XXII Międzynarodowe Targi INTERALPIN w Innsbrucku
2017.05.08
650 wystawców, 23 tysiące odwiedzających, nowoczesne sprzęty i technologie związane z turystyką górską i sportami zimowymi na powierzchni 40.000 m². Tak w skrócie przedstawia się dwudziesta druga edycja Międzynarodowych Targów INTERALPIN w Innsbrucku.
Alta Badia
EXPLORE YOUR WAY! - nowy projekt w Alta Badia
2017.05.08
Trekking, górskie spacery, wspinaczka, wyprawy rowerowe, paragliding i geocaching. Wszystkie ze wspomnianych atrakcji czekają na turystów, którzy tego lata odwiedzą okolice Alta Badia. EXPLORE YOUR WAY! to nowy projekt promujący zdrowy, aktywny tryb życia i zachęcający do odkrywania wpisanych na listę UNESCO Dolomitów na różne sposoby.
Jeżeli lubicie sporty outdoorowe i smak adrenaliny, Alta Badia będzie doskonałym wyborem.
Innsbruck - największe atrakcje stolicy Alp
Innsbruck - największe atrakcje stolicy Alp
2017.05.05
Są dwa miasta, które nieoficjalnie przywłaszczyły sobie miano "stolicy Alp" - francuskie Grenoble i austriacki Innsbruck. Grenoble jest większe i dynamiczniejsze. Innsbruckowi dynamiki też nie brakuje, ale pod względem malowniczości położenia wśród wysokich pasm górskich, nie może się z nim równać żadne inne europejskie miasto tej wielkości. Góry kształtują jego krajobraz, góry wpływają na jego tożsamość, góry w końcu są nieodłączną elementem życia większości jego mieszkańców. Bez żadnych wątpliwości - na miano "Stolicy Alp" zasługuje jak najbardziej.
Innsbruck nocą
Innsbruck nocą
2017.05.05
Innsbruck to niezwykłe miasto, gdzie dzień budzi się po zmroku. Wieczorową porą mieszkańcy spotykają się w kawiarniach, wychodzą do teatru i prowadzą długie dyskusje przy lampce dobrego wina. Przedstawiamy miejsca, które warto odwiedzić nocą w stolicy Tyrolu.
Ponad 180 km na godzinę z Kasprowego Wierchu
Ponad 180 km na godzinę z Kasprowego Wierchu
2017.05.05
Dokładnie 38 lat temu Jacek Nikliński ustanowił rekord Polski w najszybszym zjeździe na nartach. Zawrotna prędkość przekroczyła 180 km na godzinę. Do tej pory jeszcze nikomu nie udało się osiągnąć lepszego wyniku na terenie Polski.
5 maja 1979 r. Jacek Nikliński po raz drugi podjął się próby bicia polskiego rekordu prędkości w zjeździe na nartach. Pobił ustanowiony rok wcześniej przez siebie wynik, osiągając zawrotną prędkość przekraczającą 180 km na godzinę. Od 38 lat nikomu nie udało się być szybszym.
Lodowiec, góry i jezioro: bezkompromisowy urlop w regionie Zell am See-Kaprun
Lodowiec, góry i jezioro: bezkompromisowy urlop w regionie Zell am See-Kaprun
2017.05.02
Po co wybierać, skoro można mieć wszystko naraz? Zell am See-Kaprun w sercu austriackich Alp to prawdziwy urlopowy raj. Tu spełniają się marzenia - miłośników wędrówek i wspinaczek, rodzin i par, rowerzystów oraz downhillowców, łowców adrenaliny, smakoszy, amatorów jogi i zapalonych golfistów. Kto ceni sobie różnorodność, pokocha Zell am See - to raj dla wszystkich, którzy nie lubią kompromisów.

SkiResort rozpoczyna sezon wiosenno-letni
2017.04.28
Największy ośrodek narciarski w Czechach w "długi weekend" rozpoczyna sezon letni. Nie da się już jeździć na nartach, ale w ciągu najbliższych kilku dni czynne będą trzy koleje linowe, a w wypożyczalniach zamiast nart pojawią się rowery górskie. Obowiązywać będzie także nowy cennik na koleje.
Jak ominąć korki w drodze na majówkę w Alpach
Jak ominąć korki w drodze na majówkę w Alpach
2017.04.28
W ciągu ostatnich trzech tygodni kilkukrotnie przejechaliśmy trasę od południowej granicy Polski (Cieszyn, Gorzyczki) w kierunku Tyrolu, w związku z czym dokładnie zorientowaliśmy się co do utrudnień drogowych czekających narciarzy udających się na majówkę na lodowce. Przedstawiamy krótki, aktualny poradnik zawierający dokładne informacje gdzie spodziewać się utrudnień i jak ewentualnie je ominąć.
poprzednie15 - 28 z 2714następne
Hotel Alpina Hotel Alpina

6450 Sölden
Tyrol, Austria
Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

38039 Vigo di Fassa
Trentino, Włochy
AlpenParks Residence Bad Hofgastein AlpenParks Residence Bad Hofgastein

5630 Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria
7 noclegów - od 275,00 € za osobę
7 noclegów - od 798,00 € za osobę
4 noclegi - od 936,00 € za apartament
7 noclegów - od 847,00 € za osobę
3 noclegi - od 404,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.