skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

170 km otwartych tras - czeskie kurorty zapraszają na narty w Święta i Nowy Rok

2016.12.23
170 km otwartych tras - czeskie kurorty zapraszają na narty w Święta i Nowy Rok
Kliknij, aby powiększyć.
170 km otwartych tras - czeskie kurorty zapraszają na narty w Święta i Nowy Rok
Kilka mroźnych dni wystarczyło, by większość stacji narciarskich w Czechach uruchomiło kolejne stoki. Warunki nadal dalekie są od idealnych, a wiele stacji udostępnia tylko część swoich "narciarskich zasobów", ale w porównaniu z ubiegłymi latami sytuacja jest bardzo dobra. Na dodatek mroźna aura utrzymywać się będzie przez kilka następnych dni, co z pewnością korzystnie odbije się na ilości otwartych tras. To dobra wiadomość także dla narciarzy z Polski, którzy coraz liczniej odwiedzają czeskie stacje narciarskie w czasie świąteczno-noworocznym. W sumie u naszych południowych sąsiadów jest obecnie otwartych ponad 60 stacji narciarskich i prawie 170 km tras zjazdowych.

Zobacz także:

Najlepsze warunki i najwięcej tras otwartych jest w Karkonoszach, gdzie znajdują się największe ośrodki narciarskie. SkiResort, który obejmuje tak znane stacje jak Černá hora i Pec pod Śnieżką udostępnia narciarzom już ponad 24 km tras. Na stokach Černej hory działają trasy zjazdowe wzdłuż gondoli na szczyt, można też jeździć wzdłuż krzesełka Protěž i nowej kanapy Hofmanky. Z kolei w Pecu działa kanapa na Zahradkach, a także kolej na Hnedy vrch. Także w pozostałych stacjach SkiResortu - Černým Důle, Velkej Upie i Svobodzie nad Upou - otwarte są główne wyciągi i trasy.

Poprawiła się także sytuacja na trasach w Szpindlerowym Młynie - otwartych jest już ponad 9 km zjazdów, na których leży do 60 cm śniegu "technicznego" (z armatek). Działają tu wyciągi na Hromovce i Sv. Petrze, a także na Stohu, natomiast w części Medvedin czynne są dwa czerwone zjazdy z góry, a także łatwa trasa "Turisticka".

W innych ośrodkach w Karkonoszach stopniowo uruchamiane są kolejne wyciągi. Działają stacje narciarskie w Benecku i Vitkovicach, gdzie czynne jest krzesełko Aldrov i prawie 2,5 km tras zjazdowych. Dośc dobre warunki panują w Malej Upie, położonej wysoko na głównym granicznym grzbiecie karkonoskim. W Mladych Bukach działają tylko orczyki szkoleniowe (krzesełko nie pracuje), natomiast w Rokytnicach nad Jizerou działaja oie kanapy - Horní Domky i Lysá hora. Pojeździć można też w Jabloncu i Pasekach. Natomiast w położonym blisko polskiej granicy Harrachovie działają oba krzesła na Čertovej horze, a narciarze mogą szusowa po 4,5 km tras.

Na nartach pojeździć można też w leżących po sąsiedzku Górach Izerskich. Najlepsze warunki panują w stacji Tanvaldský Špičák, gdzie pracuje 4-osobowa kanapa na szczyt i otwarte są trzy najdłuższe trasy - Závodní, Turistická i Slalomák. Oprócz tego pojeździć można jeszcze także na Severaku, w Bedřichovie i Desnej, a także w Rejdicach, gdzie otwarto już ponad 2 km tras. Natomiast na niedalekim Ještědzie nad Libercem czynny jest tylko jeden krótki wyciąg, jednak trwają intensywne prace naśnieżające i możliwe jest w kolejnych dniach otwarcie następnych tras. Czynna jest także kolej krzesełkowa i trasy w stacji Obří sud Javorník niedaleko Liberca.

W Górach Orlickich pojeździć można w trzech miejscach. W położonych niedaleko naszego Zieleńca (po drugiej stronie grzbietu) stacji Deštné v Orlickych horach pracuje krzesełko i niebieska trasa prowadząca wzdłuż niego, a także stok dla początkujących. Z kolei w Říčkach otwarto wszytkie trasy - ponad 4 km. W położonej na południe od Międzylesia i Kralik stacji Bukova hora otwarte są trasy arówno od strony Červenej Vody, jak i od strony Čenkovic, pokrywa śnieżna dochodzi do 50 cm.

W Masywie Śnieżnika najwięcej tras otwartych jest w Dolni Moravie - działa tu górna kolej 4-osobowa (przy hotelu) a także wyciąg szkoleniowy dla dzieci. Na trasach leży do 60 cm śniegu. Warto tutaj przy dobrej pogodzie skorzystać z nowej atrakcji otwartej w ubiegłym sezonie, "podniebnej ścieżki" - widokowej ścieżki spacerowej która przebiega na wysokości do 55 metrów nad ziemią - znajduje się ona przy górnej stacji kolejki Sněžník.

Zima zawitała także w Jesioniki . Najwięcej tras - ponad 4,5 km - narciarze mają do dyspozycji na Červenohorskim sedle, gdzie pracuje krzesło i jeden orczyk.. Prawie 4 km tras otwartych jest w stacjach Kouty nad Desnou i w położonej bardziej na wschód miejscowości Karlov pod Pradziadem. Niewiele mniej tras (3,1 km) oferuje obecnie narciarzom Ramzowa - pracują tu obie koleje krzesełkowe (górna i dolna) i otwarty jest czerwony zjazd spod szczytu. Pojeździć można także w Brannej i Filipovicach.

Ruszyły także stacje w czeskich Beskidach. Najwięcej tras - 3,4 km - otwartych jest w Bílej: pracuje tu kanapa i dwa orczyki. Pojeździć można także w Mostach u Jablonkova, a nieco bardziej na południe, w objętym wspólnym karnetem Skiregionie Valašsko czynnych jest już 7 km tras zjazdowych - najwięcej na Kohutce, Kyčerce i Karolince.

Warto jeszcze wspomnieć o stacjach nieco dalej odsuniętych od polskich granic, gdzie również można jz jeździć na większej ilości tras. W górach Szumawy najwięcej tras mają narciarze do dyspozycji w położonej na granicy czesko-austriackiej stacji Hochficht - ponad 8,6 km. Niewiele mniej tras oferuje obecnie także stacja Lipno - czynnych jest tu ponad 7,5 km zjazdów, a na trasach leży 80 cm śniegu. Ponad 4 km tras czeka także na narciarzy w Železnej Rudzie. Z kolei w czesko-niemieckim kurorcie Klinovec-Fichtelberg położonym w Rudawach, otwartych jest juz prawie 12 km tras.

Więcej szczegółów na temat zimy w Republice Czeskiej można znaleźć na stronie www.czechtourism.com

Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #czechy #pec #skiresort #szpindlerowy młyn #cerna hora

Powrót

Natur- und Wellnesshotel Höflehner Natur- und Wellnesshotel Höflehner

Haus im Ennstal
Styria, Austria

Ganischgerhof Mountain Resort & Spa Ganischgerhof Mountain Resort & Spa

Deutschnofen-Obereggen-Eggen
Południowy Tyrol, Włochy

Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Das Alpenhaus Gasteinertal Das Alpenhaus Gasteinertal

6530 Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria
Berghotel Presslauer Berghotel Presslauer

9631 Jenig / Nassfeld
Karyntia, Austria
Hotel Gundolf Hotel Gundolf

6481 St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria
7 noclegów - od 978,50 € za osobę
7 noclegów - od 399,00 € za osobę
3 noclegi - od 399,00 € za osobę
5 noclegów - 20,00 PROCENT za osobę
7 noclegów - od 1286,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.