skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

6 Puchar Reksia w Bielsku-Białej i Białce Tatrzańskiej

2017.01.05
6 Puchar Reksia w Bielsku-Białej i Białce Tatrzańskiej
Kliknij, aby powiększyć.
6 Puchar Reksia w Bielsku-Białej i Białce Tatrzańskiej
Tej zimy odbędzie się już szósta edycja słynnych zawodów narciarskich dla dzieci, organizowanych dorocznie przez Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE. Młodzi zawodnicy zmierzą się na trasie Dębowca w Bielsku-Białej, jak również na stoku Bania w Białce Tatrzańskiej. Z roku na rok Puchar Reksia zdobywa coraz szersze grono uczestników i kibiców, wprowadzając wiele atrakcji nie tylko dla dzieci.

Reksio obchodzi 50 urodziny!


Podczas spotkania prasowego pani Barbara Ilewicz, prezes Stowarzyszenia Klub Sportowy LIVE oraz organizatorka imprezy, przedstawiła ideę i plan zawodów. Tym razem będzie to edycja wyjątkowa, ponieważ zbiegnie się w czasie z 50 urodzinami animowanego pieska Reksia. Z tej okazji przewidziano dodatkowe atrakcje, które w Pucharze Reksia mogą zagościć na dłużej.

Dwa stoki, sześć grup wiekowych


Po raz pierwszy w historii Puchar Reksia zostanie rozegrany w dwóch miejscach. 5 lutego 2017 mali narciarze będą rywalizować na Dębowcu w Bielsku-Białej, natomiast 19 marca zmierzą się na stoku Bania w Białce Tatrzańskiej. Zawodnicy wystartują w sześciu grupach wiekowych: slalom I (łatwiejszy): 2009/2010, 2011/2012, 2013 i młodsi oraz slalom II (trudniejszy): 2003/2004, 2005/2006, 2007/2008. Początek zawodów przewidziano na godzinę 10.15, a na stronie internetowej imprezy oraz w biurach zawodów na stokach pojawi się informacja o przewidywanej godzinie startu poszczególnych grup wiekowych.

Pamiątki dla wszystkich uczestników


Każdy zawodnik dostanie pakiet startowy - torbę z Reksiem, a w niej numer startowy, odblask, kubek i dyplom. Najlepsza szóstka w każdej kategorii wiekowej otrzyma medale i inne nagrody. Dodatkowo organizatorzy zapewnią uczestnikom ciepłą herbatę i drożdżówki. Imprezę wspiera około 30 partnerów. Patronat Honorowy przyjęli Marszałkowie województw małopolskiego i śląskiego, Prezydent Bielska-Białej, Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska oraz pani Helena Filek-Marszałek.


Mnóstwo atrakcji podczas before party


Organizatorzy przygotowali dla uczestników liczne atrakcje w dniu poprzedzającym zawody. Before party w Bielsku-Białej odbędzie się 4 lutego na lodowisku BBOSiR oraz w Bielskim Centrum Kultury - w programie m.in. jazda na łyżwach z Reksiem. W Białce Tatrzańskiej 18 marca dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnym instruktażu z narciarstwa zjazdowego z Mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim Jakubem Ilewiczem, jak również w spotkaniu autorskim z panią Heleną Filek-Marszałek - reżyserką i założycielką Fundacji Reksio.

Zgłoszenia do zawodów


Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są poprzez wypełnienie formularza na stronie www.pucharreksia.pl. Opłata startowa wynosi 50zł. Zarówno w Bielsku jak i Białce może wziąć udział po 400 uczestników. Najstarsze dzieci to rocznik 2003, dolna granica wieku nie jest określona, a najmłodszy narciarz w historii Pucharu Reksia miał zaledwie dwa lata i trzy miesiące. Impreza na stałe wpisała się w krajobraz beskidzkich stoków, tym razem zawodnicy przyjadą również w Tatry, a niewykluczone, że w przyszłości Puchar Reksia zagości także w kolejnym regionie.

Więcej informacji:
Strona imprezy - www.pucharreksia.pl
Fanpage- www.facebook.com/Puchar-Reksia

bk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #puchar reksia #zawody dla dzieci #dębowiec #białka tatrzańska

Powrót

Das Alpenhaus Gasteinertal Das Alpenhaus Gasteinertal

Bad Hofgastein
Salzburgerland, Austria

AlpenParks Residence Bad Hofgastein AlpenParks Residence Bad Hofgastein

Bad Hofgastein
Salzburgerland, Austria

Alpina Family, Spa & Sporthotel Alpina Family, Spa & Sporthotel

St. Johann im Pongau
Salzburgerland, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Trentino
Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort

33-350 Piwniczna Zdrój
Beskidy, Polska
Hotel Ladinia Hotel Ladinia

39030 La Villa
Południowy Tyrol, Włochy
Mount ApartMount Apart

34-500 Zakopane
Tatry i Podhale, Polska
3 noclegi - od 529,00 € za osobę
3 noclegi - od 288,00 € za osobę
7 noclegów - tylko 199,00 € za osobę
7 noclegów - od 659,00 € za osobę
3 noclegi - od 199,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.