skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Budowa 10-osobowej gondoli w Zell am See

2017.06.26
Kliknij, aby powiększyć.
Słynną kolej Areitbahn w Zell am See po 29 latach funkcjonowania zastąpi nowoczesna 10-osobowa gondola areitXpress, dzięki czemu liczba pasażerów, przewożonych na tym odcinku w ciągu godziny, wzrośnie aż o połowę. Prace budowlane rozpoczęły się końcem kwietnia, a otwarcie kolei zaplanowano na listopad 2017.

Region Zell am See-Kaprun


Popularny austriacki region Zell am See-Kaprun zapewnia mnóstwo atrakcji turystycznych o każdej porze roku. Na narciarzy czeka tu jedyny w Kraju Salzburskim teren lodowcowy - Kitzsteinhorn - jak również niżej położone ośrodki narciarskie Maiskogel i Schmittenhöhe. Oprócz przeszło 130 kilometrów tras zjazdowych warto wspomnieć o niezwykle urozmaiconym torze Funslope XXL, stromej trasie Black Mamba, której kąt nachylenia dochodzi do 63%, a także o rozległych terenach do uprawiania freeride’u. O bogatej ofercie turystycznej regionu podczas letniego urlopu pisaliśmy przed miesiącem.

Zmiana kolei po 29 latach


Istnieje kilka sposobów dostania się na tereny narciarskie Schmittenhöhe. Do tej pory jednym z nich było skorzystanie z 6-osobowej gondoli Areitbahn , która od roku 1988 zdołała przewieźć około 25 milionów pasażerów. Wcześniej, a dokładnie od 18 grudnia 1971 roku, znajdował się w tym miejscu 2-osobowy wyciąg krzesełkowy. Obecnie trwają prace przy budowie nowej kolei areitXpress, która zastąpi pierwszą sekcję starej gondoli.

Dane techniczne kolei


Budynek dolnej stacji znajdzie się na wysokości 766 m n.p.m. w miejscowości Schüttdorf, tuż obok Zell am See. Kolej będzie się składała z 85 niskopodłogowych kabin, wyposażonych w podgrzewane siedzenia i dostęp do bezprzewodowego Internetu. 10-osobowe wagoniki pokonają blisko dwukilometrową trasę w siedem minut, dzięki czemu zdolność przewozowa nowej kolei w porównaniu z dotychczasową zwiększy się z 2400 do 3600 osób na godzinę. Tor jazdy nie ulegnie zmianie, górna stacja zostanie natomiast przeniesiona o 25 metrów w stronę doliny (1400 m n.p.m.).

Kilka opcji przy górnej stacji


Po wyjściu z gondoli przed amatorami sportów zimowych otworzy się cały wachlarz możliwości. Powyżej górnej stacji będzie można wstąpić do sklepu sportowego albo skorzystać z usług szkoły narciarstwa. Aby dostać się w wyższe partie ośrodka, warto dla wygody skorzystać z ruchomych schodów, które dowiozą narciarzy do kolei Areitbahn II + III. Inna opcja to wjazd 8-osobową kanapą Glocknerbahn lub też zjazd czerwoną trasą do dolnej stacji areitXpress. Chcąc posilić się w restauracji AreitAlm, po opuszczeniu gondoli wystarczy udać się w lewo.
Co ciekawe, stara gondola Areitbahn I zostanie przetransportowana do Kolumbii. Choć w tej części Ameryki Południowej nie ma ośrodków narciarskich, kolejką będą mogli się przejechać turyści w parku rozrywki.

Sezon zimowy w Zell am See-Kapun rozpocznie się 1 grudnia 2017, ale na lodowcu trasy zostaną otwarte już w październiku. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem skipassów, obowiązującym w sezonie 17/18

bk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #zell am see #areitxpress #schmittenhoehe #kaprun

Powrót

Zobacz
Tauern Spa Zell am See - Kaprun
Tauern Spa Zell am See - Kaprun
Tauern Spa Zell am See - Kaprun
AlpenParks Residence Bad Hofgastein AlpenParks Residence Bad Hofgastein

Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria

Köflerhof Köflerhof

St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


AlpenParks Hotel & Apartment CentralAlpenParks Hotel & Apartment Central

5700 Zell am See
Kraj Salzburski, Austria
Berghotel Presslauer Berghotel Presslauer

9631 Jenig / Nassfeld
Karyntia, Austria
Hotel Gundolf Hotel Gundolf

6481 St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria
7 noclegów - od 992,00 € za osobę
7 noclegów - od 413,00 € za apartament
7 noclegów - od 1418,00 € za osobę
7 noclegów - od 879,00 € za apartament
7 noclegów - od 210,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.