skionline.pl stacje Czechy Jesioniki wyślij link znajomemu dodaj opinię

Praded

Pradziad (Praděd) sięgający 1491 m n.p.m. to najwyższy szczyt całych Jesioników, wysokością ustępujący jedynie kilku wierzchołkom w Karkonoszach. Na jego wystającym ponad górną granicę lasu wierzchołku panują najostrzejsze warunki klimatyczne ze wszystkich stacji narciarskich w Czechach, tutaj także znajdują się najwyżej położone „zjazdówki” nie tylko na Morawach ale i w całym kraju. Dzięki dużej wysokości pokrywa śniegowa utrzymuje się tutaj aż do połowy maja, jedyną przeszkodą w sprawnym funkcjonowaniu ośrodka przez 6 miesięcy w roku jest występujące tu dość często zachmurzenie i silne wiatry. Ale i tak miejsce to w pełni zasługuje na nadany mu przez narciarzy żartobliwy tytuł „morawskiego lodowca”.

Trasy zjazdowe położone są w źródłowym kotle Bilej Opavy, na południowych stokach Pradziada, a także na północnych stokach Petrovy Kameni (1438 m.n.p.m.) – to właśnie tutaj znajdują się najwyżej położone trasy w Czechach. Narciarze znajdą tu zróżnicowane pod względem trudności trasy – zarówno łagodne stoki dla początkujących, jak i trudna trasę slalomową. Łącznie działa tu sześć wyciągów (z powodu występowania silnych wiatrów nie ma tu krzesełka), a łączna długość tras zjazdowych sięga prawie 5 km. W okolicy można też skorzystać z ponad 44 km tras biegowych.

Wjazd na parkingi umiejscowione pod samymi wyciągami jest płatny – samochód można zostawić na wielkim parkingu przy Karlovej Studance i dalej udać się skibusem. Dojeżdża on do urokliwej polany Ovčárna, gdzie stoi kilka starych drewnianych schronisk i nowe hotele. Nocleg pod samym szczytem Pradziada nie należy do najtańszych, ale za to zapewnia niezapomniane wrażenia, szczególnie przy księżycowej pogodzie, kiedy można podziwiać góry wznoszące się ponad morze chmur i mgieł oświetlone księżycową poświatą.

Oczywiście przy okazji pobytu w stacji narciarskiej należy obowiązkowo zdobyć wierzchołek Pradziada. Na jego szczycie wznosi się wysoka na ponad 145 m (dawniej miała 162 metry) wieża telewizyjna, z restauracją i tarasem widokowym - przy dobrej widoczności dalekie widoki sięgają od Śnieżki na zachodzie aż po Tatry na wschodzie, Małą Fatrę na południowym wschodzie oraz Masyw Schneeberg w Alpach na południu.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
6 tak
Ilość tras zjazdowych:9 szt.
Długość tras zjazdowych:4.8 km
- trasy łatwe2.7 km
- trasy średnie1.2 km
- trasy trudne0.9 km
Ilość tras biegowych:5
Długość tras biegowych:44 km
Wysokość: 1235 - 1445 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
stok dla dzieci:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
sauna:
centrum fitness:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Josef Figura - Praděd
Adres:Malá Morávka 256 PSČ 793 36
Telefon:+420 602 514 174, 554 779 023
Fax:+420 554 712 195
WWW:www.figura.cz
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.