skionline.pl stacje Czechy Karkonosze wyślij link znajomemu dodaj opinię

Herlíkovice

Herlíkovice należą do najlepszych, a jednocześnie najmniej docenianych stacji narciarskich w czeskich Karkonoszach. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zapewne fakt, że położone są przy głównej drodze prowadzącej z Vrchlabí do Szpindlerowego Młyna, który jest głównym magnesem ściągającym narciarzy z okolicy. Na dodatek – z drogi prowadzącej głęboką doliną Łaby nie da się należycie ocenić walorów tej niebanalnej stacji. A szkoda – bo jest to znakomity, nowocześnie urządzony teren narciarski, pod względem narciarskim ustępujący swojemu sławnemu sąsiadowi jedynie długością tras, natomiast bez problemu mogący konkurować z nim pod względem walorów widokowych, trudności i jakości przygotowania.

Trasy zjazdowe zgrupowane są w dwóch terenach, mających ze sobą połączenie zarówno za pośrednictwem wyciągów jak i łącznikowych tras zjazdowych. Zasadniczą, najpiękniejszą cześć stacji narciarskiej stanowią stoki wyniosłej góry Žalý (1018 m n.p.m.), na szczycie której stoi wieża widokowa (kapitalne panoramy!). Pod sam wierzchołek biegnie z dołu czteroosobowe krzesełko, wzdłuż którego w dół prowadzi malownicza i bardzo ciekawa trasa, licząca 2,8 km długości i ponad 450 metrów przewyższenia – najpiękniejsza „zjazdówka” w całych Karkonoszach.

Nieco łagodniejsze stoki położone na południe od krzesełka zajmuje teren przeznaczony dla początkujących narciarzy – Bubákov. Przeważają tu niebieskie trasy, jedna z nich jest oświetlona, a obsługuje je druga w ośrodku kolejka krzesełkowa i kilka orczyków. Łącznie cała stacja dysponuje ponad 12 km tras zjazdowych obsługiwanych przez siedem orczyków i dwie kanapy. W ośrodku znajduje się też świetnie zorganizowany teren dla najmłodszych z wyciągiem dywanowymi przedszkolem narciarskim. Potencjał stacji wzbogaca także ponad 28 km tras biegowych.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
7 2 tak
Ilość tras zjazdowych:14 szt.
Długość tras zjazdowych:12.7 km
- trasy łatwe6.3 km
- trasy średnie5.2 km
- trasy trudne1.2 km
Ilość tras biegowych:4
Długość tras biegowych:29 km
Wysokość: 540 - 1019 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:SKI areál Herlíkovice - Bubákov
Adres:Za Řekou 370, 543 02 Vrchlabí 4 ]
Telefon:+420 737 222 456
Fax:-
WWW:www.herlikovice.cz
Zobacz
Nowości w czeskich ośrodkach narciarskich w sezonie 2016/2017
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.