skionline.pl stacje Czechy Karkonosze wyślij link znajomemu dodaj opinię
Černá hora
Kliknij, aby powiększyć.
Černá hora
Do niedawna największym czeskim ośrodkiem narciarskim był Szpindlerowy Młyn. Odkąd jednak swoje siły połączyło pięć stacji narciarskich ze wschodniej części Karkonoszy – stały się one największym kurortem narciarskim w Czechach, a trzecim pod względem wielkości w środkowej Europie (po ukraińskim Bukovelu i słowackiej Jasnej). Od sezonu 2013/14 dwie największe z nich uzyskały fizyczne połączenie – między Černą horą a Pecem można się już przemieszczać na nartach.

Połączenie tych dwóch ośrodków wspólnym karnetem, do którego dołączyły także mniejsze stacje narciarskie Černý Důl, Svoboda nad Úpou i Velká Úpa, spowodowało powstanie największej narciarskiej areny w Czechach, dysponującej obecnie ponad 41 km tras zjazdowych, a także 39 wyciągami (w tym pięć krzesełek i jedna gondolka) o przepustowości ponad 38,5 tys. osób na godzinę.

Najnowocześniejszym terenem jest Černa hora (1299 m n.p.m.). Chlubą tego terenu jest nowoczesna gondolka nazywana Černohorskim Expressem. Ośmioosobowe wagoniki pokonują ponad 2,3 km trasy w siedem minut, a w ciągu godziny zdolne są przewieźć 1500 osób. Spod szczytu startują praktycznie wszystkie trasy, prowadzące dość szerokimi przecinkami wśród świerkowych lasów. Na mapach ośrodka są oznaczone jako czerwone, a jedna nawet częściowo jako czarna – w rzeczywistości niektóre z nich nadają się także dla początkujących narciarzy. W 2015 roku oddano tu do dyspozycji najszybszą 6-osobową wyprzęganą kanapę w Czechach - Hofmanky Express, która jest zaczątkiem połączenia Černej hory z Černým Důlem.

Leży on kilka kilometrów dalej na zachód od Jańskich Łaźni, dokąd dojechać można darmowym skibusem. To bardzo dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. Działają tu dwa 3-osobowe krzesełka i cztery orczyki, a trasy zjazdowe są krótsze i łatwiejsze niż na Černej horze. Jest tu też zdecydowanie mniej tłocznie.

W przeciwnym kierunku, od dolnej stacji gondolki w Jańskich Łaźniach kursują darmowe skibusy do Peca pod Śnieżką. Po drodze mija się mały teren, przeznaczony dla początkujących narciarzy, w Svobodzie nad Upą, a dalej w górę doliny dojeżdża się do Velkej Upy, gdzie po prawej stronie znajduje się 3-osobowe krzesełko, przy którym w sumie znajduje się 3 km tras, głównie czerwonych. Do Peca pod Snieżką można też dostać się także specjalnie oznakowaną trasą „SkiTour”, na której krótkie odcinki podjazdów pokonuje się za pomocą specjalnych pojazdów.

W Pecu znajduje się kilka narciarskich terenów połączonych ze sobą. Na górze Javor dwa orczyki obsługują szerokie czerwone trasy. Po sąsiedzku znajduje się 4-os. kolej krzesełkowa i kilka orczyków z niebieskimi i czerwonymi trasami na Zahradkach. Najpiękniejszy teren to Hnědý vrch – z czteroosobową kanapą i najlepszymi trasami zjazdowymi w całym kompleksie. Tutaj znajdziemy piękny czerwony zjazd i jego czarny wariant – krótki, ale bardzo stromy, prawdziwą ściankę tylko dla zaawansowanych i odważnych. A na samym szczycie nie można ominąć wysokiej wieży widokowej z najpiękniejszą dookolną panoramą w okolicy. Całość uzupełnia ponad 90 km przygotowanych tras biegowych w okolicy.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
3 28 7 1 tak
Ilość tras zjazdowych:52 szt.
Długość tras zjazdowych:40.8 km
- trasy łatwe17.5 km
- trasy średnie22.1 km
- trasy trudne1.2 km
Ilość tras biegowych:12
Długość tras biegowych:92.5 km
Wysokość: 530 - 1260 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2015.11.28 do marca
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
bordercross:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
pomiar czasu:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
kuligi:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
tenis:
squash:
paragliding:
kino:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:MEGA PLUS s.r.o.
Adres:Černohorská 265 542 25 Janské Lázně
Telefon:+420 840 888 229
Fax:+420 499 875 162
WWW:www.skiresort.cz
Zobacz

zobacz więcej

partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.