skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

HANNIBAL na górskich szczytach

2017.04.12
HANNIBAL na górskich szczytach
Kliknij, aby powiększyć.
HANNIBAL na górskich szczytach
Już 21 kwietnia o godz. 19:30 na lodowcu Rettenbach podziwiać będzie można jedyne w swoim rodzaju wydarzenie: HANNIBAL przekroczy Alpy. Tylko tutaj. Na wysokości 3 000 m nad poziomem morza.

W 218 r. p.n.e. w ciągu zaledwie dziesięciu dni Hannibal z Kartaginy przeszedł przez Alpy, mając przy sobie 60 000 ludzi i 37 słoni. Pokonał strome zbocza górskie, nagłe zmiany pogody oraz lawiny, odnosząc ostatecznie zwycięstwo nad Italią. Pomimo przewagi militarnej Hannibal zrezygnował jednak z podbicia Rzymu, a konsekwencje jego decyzji zapisały się na kartach historii: w bitwie pod Zamą wojska Hannibala zostały pokonane przez dowodzonych przez Scypiona Rzymian. Rzym stał się wówczas dominującą potęgą światową, Kartagina utraciła zaś jakiekolwiek znaczenie.

Zobacz także:

Grupa artystyczna Lawine Torrèn przedstawia historię życia Hannibala w formie rozgrywającego się na lodowcu, niezwykłego spektaklu o dążeniu do władzy, przywództwie, intrygach i światowej polityce.

HANNIBAL na górskich szczytach
HANNIBAL na górskich szczytach

Górski krajobraz lodowca Rettenbach położonego pod samym niebem tworzy niezwykłą scenę dla tej znanej skądinąd historii. Dzięki Kolejom Linowym powstała tu piramida ze śniegu, a publiczność dowożona jest autobusami aż do samego parkingu, odgrywającego rolę widowni. Tak jak niewiarygodny wydaje się być manewr Hannibala -pomysł przejścia ze słoniami przez szczyty Alp - tak samo imponująca jest naturalna sceneria całego wydarzenia: precyzyjna choreografia z udziałem tancerzy i lawin, ratraków, samolotów, helikopterów i skuterów śnieżnych, spadochroniarzy i narciarzy opanowuje cały lodowiec, zaskakując widzów na przemian to przejmującą ciszą, to kanonadą dźwięków.


Harald Krassnitzer opowiada historię przy akompaniamencie porywającej ścieżki dźwiękowej. Dzięki dopracowanemu do perfekcji oświetleniu i efektom specjalnym publiczność ma świadomość ogromu otaczającej ją przestrzeni, od zmroku aż do zapadnięcia całkowitej ciemności. Wiadomości z ostatniej chwili przekazywane są przez stację KarthagoTV bezpośrednio ze studia mieszczącego się tuż obok śnieżnej piramidy, odgrywającej na przemian raz rolę Kartaginy, a raz Rzymu.

HANNIBAL na górskich szczytach
HANNIBAL na górskich szczytach

HANNIBAL na górskich szczytach
HANNIBAL na górskich szczytach

"Dziesiątki tysięcy osób oglądających spektakl stanowią mnożnik scenicznego kunsztu, oddziałującego bezpośrednio na zmysły. Spektakl rozgrywa się pośród krajobrazów, które mogliśmy zaprezentować w ich formach prosto z epoki lodowcowej. Za dnia tysiące jeżdżących tu narciarzy zwraca raczej uwagę na oznaczenia stoków. Tego wieczora jednakże, gdy majestat gór wypełnia całą przestrzeń, ich oczy spoglądają na osobliwe formy wykute ze śniegu i lodu. W świecie zdominowanym przez obraz mediów, to naturalne widowisko pozwala nam na chwilę spojrzeć w przyszłość. To właśnie jego cel -zapobieganie stopniowej utracie takich krajobrazów. Ten spektakl to starannie przemyślana przygoda, rozgrywająca się w czasie absolutnie rzeczywistym", mówi reżyser Hubert Lepka.

HANNIBAL na górskich szczytach
HANNIBAL na górskich szczytach

Koszt biletów waha się od 23 euro (dzieci i młodzież; miejsca stojące dla młodzieży z roczników 2001-2010) przez 42 euro (za osobę dorosłą), do 125 euro (za miejsce siedzące na trybunach, napoje, kartagiński bufet).
W cenie WSZYSTKICH biletów zawarty jest przejazd autobusem z Sölden na lodowiec i z powrotem.

Więcej informacji na stronie: www.hannibal.soelden.com

Tagi: #ośrodki narciarskie #hannibal #soelden #austria #alpy

Powrót

Zobacz
Soelden - narty w listopadzie
Soelden - narty w listopadzie
Soelden - narty w listopadzie
Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Hotel Monzoni Hotel Monzoni

Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


AlpenParks Hagan Lodge AltausseeAlpenParks Hagan Lodge Altaussee

8992 Altaussee
Styria, Austria
TAUERN SPA Zell am See - Kaprun TAUERN SPA Zell am See - Kaprun

5710 Kaprun
Kraj Salzburski, Austria
Ganischgerhof Mountain Resort & Spa Ganischgerhof Mountain Resort & Spa

39050 Deutschnofen-Obereggen-Eggen
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - od 558,00 € za osobę
6 noclegów - od 1118,00 € za osobę
7 noclegów - od 809,00 € za osobę
7 noclegów - od 947,00 € za osobę
7 noclegów - od 1418,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.