skionline.pl stacje relacje wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

I Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl - poważny gigant i szybkie rakiety

2011.03.13
fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
fot. skionline.pl
Drugi weekend marca upłynął pod znakiem ostrej rywalizacji. Na zboczach Nosala w Zakopanem, przy pięknej słonecznej pogodzie, odbyła się pierwsza edycja zawodów organizowanych przez szkołę narciarską STRAMA i portal skionline.pl. Zmotywowani i zdeterminowani do walki zawodnicy ścigali się o cenne trofea i tytuły w dwóch konkurencjach: slalomie gigancie i biegu na rakietach śnieżnych.
Choć Zakopane przybrało już wiosenną szatę, na Nosalu wciąż zima - sporo śniegu i doskonałe, zwłaszcza w godzinach porannych warunki. Pod błękitnym niebem, przy słonecznej pogodzie, w sobotę 12. marca odbyła się pierwsza edycja zawodów, które - mamy nadzieję - na stałe wpiszą się w zimowy kalendarz imprez organizowanych pod przez szkołę narciarską STRAMA i portal skionline.pl.

fot. skionline.pl
fot. skionline.pl


Formuła zawodów zakładała gigant "na poważnie" i bieg na rakietach śnieżnych "na mniej poważnie". O cenne sekundy warto jednak było walczyć do końca, gdyż puchary i dyplomy przyznawane były aż w trzech kategoriach: za gigant, bieg na rakietach oraz w klasyfikacji generalnej, gdzie liczyła się suma czasów uzyskanych w obydwu konkurencjach.

fot. skionline.pl
fot. skionline.pl


Podzieleni na dwie kategorie wiekowe, panie i panowie, dwukrotnie pokonywali trasę slalomu giganta, który - zwłaszcza na górnym odcinku - był dość stromy i wymagający. Z racji na rozpiętość wieku i doświadczenie w "tłuczeniu" bramek, różnice w czasach były dość duże, a styl pokonywania trasy różny. Nie zabrakło spektakularnych koziołków i lądowań w siatkach! Co jednak ważne, nikt nie ucierpiał, a wszyscy, którzy zmierzyli się z Nosalem zyskali prawo do udziału w losowaniu cennych nagród - dwóch 2-osobowych wyjazdów do włoskiego Trentino, nart, kasków, pokrowców i bagażników na narty.

fot. skionline.pl
fot. skionline.pl


Pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji ogólnej pań wywalczyła Gabriel Nawalaniec. W jej ręce, prócz pucharu i dyplomu - trafiła również fajna i praktyczne nagroda - podgrzewana torba na buty i akcesoria narciarskie firmy HOT GEAR.
Na rakietach śnieżnych najszybsza była Magda Rakowska, która z czasem 0:10,23 zdeklasowała rywalki. W klasyfikacji generalnej Pani Magda uplasowała się na 3. miejscu, a 2. lokatę zajęła Natalia Babińska.

fot. skionline.pl
fot. skionline.pl


Jednym z bardziej utytułowanych zawodników sobotniej imprezy był Pan Jacek Sikorski, który do Zakopanego przyjechał aż z Gdańska. Zwycięzca wyścigu na rakietach śnieżnych, trzeci zawodnik klasyfikacji giganta i klasyfikacji ogólnej, na koniec zgarnął jedną z dwóch nagród głównych - tygodniowe wakacje w regionie Folgaria - Lavarone - Luserna w Trentino! Druga nagroda główna - wyjazd do Val di Sole - powędrowała w ręce Pana Pana Mariana Słodyczka, który w klasyfikacji ogólnej uplasował się na 8. miejscu.

fot. skionline.pl
fot. skionline.pl


Najszybsi w klasyfikacji giganta w I kategorii wiekowej mężczyzn byli: Jarosław Smajdor (0:52,50), Wojtek Wąsowicz (0:55,85) i Andrzej Paleczek (0:56,85). W II kategorii wiekowej triumfowali: Piotr Słowik (0:55,00), Grzegorz Aszkiełowicz (0:56,39) i Jacek Sikorski (1:00,10).

Za udział w zawodach i walkę fair play dziękujemy wszystkim zawodnikom, których już dziś zapraszamy na kolejną, przyszłoroczną edycję imprezy.

skionline.pl


Powrót

Zobacz
I Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl - rakiety
I Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl - rakiety
I Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl - rakiety
I Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl - dekoracja
I Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl - dekoracja
I Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl - dekoracja
I Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl - GS
I Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl - GS
I Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl - GS
Alpina Family, Spa & Sporthotel Alpina Family, Spa & Sporthotel

St. Johann im Pongau
Kraj Salzburski, Austria

AlpenParks Residence Bad Hofgastein AlpenParks Residence Bad Hofgastein

Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria

Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Relacja z I Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl
Relacja

zobacz wszystkie galerie

Filmy
I Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl - rakietyI Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl GS mężczyznI Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl GS kobietI Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl GS MI Mistrzostwa SN STRAMA & skionline.pl GS L
Organizator
Współorganizator
Sponsor główny
Patronat
Partner
Pogoda i warunki narciarskie
-3 °C

30-40 cm
otwartetrasy:
czynnewyciągi:
zobacz szczegóły
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.