skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Jak robić dobre zdjęcia smartfonem?

2017.02.03
Winter Sports Festival 2017 fot. Tomek Gola
Kliknij, aby powiększyć.
Winter Sports Festival 2017 fot. Tomek Gola
Marka Honor zaprasza na warsztaty fotograficzne podczas Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei. Zajęcia poprowadzi Tomek Gola, jeden z najbardziej uznanych polskich fotografów sportów akcji.
Nowoczesne smartfony z powodzeniem zastępują kompaktowe aparaty fotograficzne. Dzięki wysokiej jakości podzespołom, oprogramowaniu i możliwości natychmiastowego przesłania zdjęć dalej, coraz częściej wykorzystywane są przez profesjonalistów np. przy relacjonowaniu wydarzeń sportowych.

"Nawet tryb automatyczny pozwala użytkownikowi zrobić zdjęcie w rozdzielczości wystarczającej do wydruku wysokiej jakości np.: w prasie. Jednak smartfon z podwójnym aparatem od Huawei, którego używam na co dzień, w trybie profesjonalnym umożliwia mi manualną zmianę ustawień ekspozycji, balansu bieli czy czasu naświetlania. W połączeniu z dostępem do internetu i innymi funkcjami czyni to z niego bardzo zaawansowane narzędzie pracy. W niektórych sytuacjach nie zastąpi oczywiście profesjonalnego aparatu, ale możliwości jakie daje są naprawdę duże" - tłumaczy Tomek Gola, fotograf i twórca aplikacji bwith.us.

W dniach 17 i 18 lutego poprowadzi on bezpłatne warsztaty fotograficzne organizowane w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska w ramach Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei. Ich uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z możliwościami jakie dają smartfony Honor 8.
"Warsztaty mobilnej fotografii pokazują pełnię możliwości fotograficznych naszych smartfonów. Chcemy udowodnić uczestnikom, że teraz nie trzeba korzystać z klasycznego, ciężkiego aparatu, aby wykonać niezwykłe zdjęcie. W fotografii często najbardziej liczy się doskonały kadr, uchwycenie chwili - a to umożliwia nam właśnie smartfon, który mamy zawsze przy sobie." - mówi Dariusz Marnic, Szef marketingu Consumer B.G. Huawei Polska.

Winter Sports Festival 2017 fot. Tomek Gola
Winter Sports Festival 2017 fot. Tomek Gola

W smartfonie Honor 8 zastosowano dwa sensory - monochromatyczny oraz RGB, oba o rozdzielczości 12 Mpx. Takie rozwiązanie pozwala na wychwycenie większej ilości światła, dzięki czemu zdjęcia hipnotyzują żywymi kolorami i dużą liczbą szczegółów.
Honor 8 wyposażony jest również w hybrydowy autofocus, który wykorzystując pomiar laserowy, pozwala na błyskawiczne ustawienie ostrości i poziomu kontrastu. Nad ekranem Honora 8 znajduje się przedni aparat o rozdzielczości 8 Mpx - świetnie poradzi sobie z selfie nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Ogromną zaletą Honora 8 jest opcja ustawiania ostrości już po wykonaniu zdjęcia. Daje to możliwość uwiecznienia nawet najbardziej dynamicznej akrobacji, bez misternego ustawiania punktu ostrości. Wszystko zależy od tego, który szczegół chcemy najbardziej uwidocznić na fotografii. Co jeszcze bardziej istotne - zdjęcie można wykonać bez dotykania ekranu. Wszystko dzięki wielofunkcyjnemu i klikalnemu czytnikowi linii papilarnych. Ponadto Honor 8 rozpoznaje różnicę dotyku różnych części dłoni. Telefon inaczej zareaguje na dotknięcie ekranu opuszkiem palca, paznokciem czy knykciem. Do każdej z części dłoni można przypisać inną funkcję np. ustawienie ostrości.

Uczestnicy warsztatów fotograficznych dowiedzą się jak wykorzystać profesjonalny tryb fotografii modelu Honor 8 przy robieniu zdjęć w zimie, przy słabym oświetleniu, czy w nocy. Będą mieli okazję wcielić się w rolę fotoreporterów, starając się uchwycić najlepsze momenty widowiskowej rywalizacji narciarzy, snowboardzistów i rowerzystów na wielkiej skoczni. Na koniec zapoznają się z możliwościami edycji zdjęć w smartfonie, a swoje najlepsze prace będą mogli wydrukować bezpośrednio na miejscu.

Do udziału w darmowych warsztatach zgłosić się można do 10 lutego wysyłając jedno zdjęcie z uzasadnieniem (do 500 znaków) na adres: info@wintersportsfestival.pl.

Więcej informacji na temat Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei można znaleźć na stronach:
www.wsfest.pl
www.facebook.com/ski2die
www.instagram.com/wintersportsfestival

Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei
17-18 lutego 2017
Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska
Konkurencje: Big Air (freeski - mistrzostwa Polski, snowboard, bike), Rails (freeski, snowboard)
Sponsor główny: Honor
Gospodarz: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska
Sponsorzy: Honor, Huawei, Thule, HEAD, The North Face, Armada Skis, hama, SATURN
Partnerzy: Supersnow, PZN, PSF, AFP
Organizator: Snow PR

Tagi: #ośrodki narciarskie #wsfest #wintersportsfestival #forthebrave

Powrót

Natur- und Wellnesshotel Höflehner Natur- und Wellnesshotel Höflehner

Haus im Ennstal
Styria, Austria

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Hotel Alex Hotel Alex

Zermatt
Wallis, Szwajcaria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


UntervernatschUntervernatsch

39020 Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy
Hotel Goldene Rose Hotel Goldene Rose

39035 Welsberg
Południowy Tyrol, Włochy
Das Central - Alpine . Luxury . Life Das Central - Alpine . Luxury . Life

6450 Sölden
Tyrol, Austria
7 noclegów - od 699,00 € za apartament
7 noclegów - od 736,00 € za apartament
7 noclegów - od 1286,00 € za osobę
7 noclegów - od 1550,00 € za osobę
7 noclegów - od 599,50 € za pokój
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.