skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Kolej linowa na Skrzyczne w przebudowie

2017.04.20
Kolej linowa na Skrzyczne w przebudowie
Kliknij, aby powiększyć.
Kolej linowa na Skrzyczne w przebudowie
Trwa inwestycja związana z przebudową kolei linowej Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Do końca sierpnia dolną stację z halą Jaworzyna połączy nowoczesna kolej z czteroosobowymi kanapami.
Krótko po zakończeniu sezonu zimowego, co na kolei na Skrzyczne nastąpiło w niedzielę 26 marca, przystąpiono do kontynuacji przebudowy odcinka dolnego z centrum Szczyrku na halę Jaworzyna. Zakres robót objął w pierwszym etapie przede wszystkim całkowity demontaż istniejącej dotąd dwuosobowej kolei krzesełkowej wraz z peronami stacji dolnej i górnej. Dalsza część inwestycji zakłada w najbliższych tygodniach między innymi wykonanie fundamentów obu stacji oraz podpór na trasie kolei, przebudowę budynku obsługi stacji wraz z zapleczem socjalnym i niezbędnymi instalacjami, a także budowę magazynu krzesełek, linii kablowych oraz stacji trafo z rozdzielniami elektrycznymi.

Kolej linowa na Skrzyczne w przebudowie
Kolej linowa na Skrzyczne w przebudowie

Docelowo korzystających z kolei na dolnym odcinku wywozić będą na Jaworzynę czteroosobowe kanapy z wyprzęganymi krzesełkami włoskiej firmy Leitner, identyczne jak te, które od grudnia 2013 roku funkcjonują na odcinku górnym na szczyt Skrzycznego. Wykonawca zaplanował na nieco ponad 1,5-kilometrowym odcinku montaż dokładnie 112 nowych kanap. - Przepustowość zwiększy się dzięki przebudowie dwukrotnie, osiągając poziom zdolności przewozowej 2400 osób na godzinę. Znacznie, bo niemal trzy razy, skróci się również czas samego wyjazdu na halę Jaworzyna. Komfortowe warunki wszyscy więc odczują - mówi Grzegorz Kotowicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.


Zakończenie inwestycji przewidziano na sierpień 2017 r. - Już wkrótce doczekamy się jednej z najbardziej nowoczesnych kolei w Polsce, która czynna będzie w systemie całorocznym - dodaje dyrektor Kotowicz. Do tego czasu turyści będą mogli korzystać z górnego odcinka. - Po trwającym aktualnie obowiązkowym przeglądzie technicznym, kolej na trasie Jaworzyna-Skrzyczne udostępnimy w każdy weekend maja i czerwca oraz codziennie od 1 lipca przez okres wakacji - wyjaśnia Ireneusz Furczyk, zastępca dyrektora COS-OPO w Szczyrku.

Tagi: #ośrodki narciarskie #szczyrk #narty #skrzyczne #cos #fis #leitner

Powrót

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

38039 Vigo di Fassa
Trentino, Włochy
AlpenParks Hotel & Apartment CentralAlpenParks Hotel & Apartment Central

5700 Zell am See
Kraj Salzburski, Austria
Feriendorf KirchleitnFeriendorf Kirchleitn

9546 Bad Kleinkirchheim
Karyntia, Austria
7 noclegów - od 978,50 € za osobę
7 noclegów - od 669,50 € za osobę
7 noclegów - od 1038,00 € za pokój
0 noclegów - od 845,00 € za osobę
7 noclegów - od 1869,00 € za apartament
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.