skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Nieoczekiwany zwrot akcji - rusza kanapa na Czarnym Groniu!

2014.12.30
6-osobowa kanapa na Czarnym Groniu
Kliknij, aby powiększyć.
6-osobowa kanapa na Czarnym Groniu
Na koniec roku dotarła do nas informacja, która wielu narciarzy może zaskoczyć, zwłaszcza w kontekście niedawno podawanych w mediach informacji dotyczących funkcjonowania ośrodka narciarskiego Czarny Groń w Beskidzie Małym niedaleko Andrychowa. 6-osobowa kolej firmy Doppelmayr od dzisiaj jest już czynna.

Zobacz także:

Trzeba przyznać, że sytuacja na Czarnym Groniu przypomina nieco sensacyjną produkcję rodem z Hollywood. Kilka tygodni temu media informowały o tym, że sześcioosobowa kanapa postawiona pięć lat temu będzie musiał być rozebrana, a tu nagle następuje nieoczekiwany zwrot akcji. Narciarzy powinien nie tylko ucieszyć fakt, że "marnująca się" na stoku kolej w końcu ruszy, ale także informacja, że ośrodek rozpoczął już prace nad drugą koleją, która oddana zostanie do użytku w przyszłym sezonie - będzie ona biec wzdłuż dolnej części stoku. Tym samym ośrodek stanie się w pełni funkcjonalny i nowoczesny, od przyszłego roku dysponując dwoma krzesłami i sprawnym zaśnieżaniem.

O całej sprawie i zamieszaniu wokół kolei pisaliśmy już w tym roku znacznie dokładniej - zainteresowanych odsyłamy do lektury artykułów Czy w końcu ruszy kolej na Czarnym Groniu i Dobre wieści z Czarnego Gronia Ostatnie informacje o nakazie rozebrania kolei wydały nam się zaskakujące, jak widać jednak "triumf" zielonych był jednak przedwczesny. Kolej, według zapowiedzi gospodarzy stacji, zostanie uruchomiona jeszcze dziś, wszystko toczy się więc w zawrotnym tempie, niczym w filmie sensacyjnym, pełnym zwrotów akcji. Czy czekają nas jeszcze jakieś następne, w ciągu najbliższych dni? Zobaczymy.O sytuacji na Czarnym Groniu będziemy informować Was na bieżąco. Informacje o uruchomieniu kolei pochodzą z pierwszej ręki - od właścicieli ośrodka, nie są więc raczej "kaczką dziennikarską" puszczoną na koniec tego być może przełomowego roku w historii polskich ośrodków narciarskich (mamy tu na myśli wejście na nasz rynek słowackiej firmy TMR i inne zmiany w naszych górach). Czytelnicy skionline.pl mogą liczyć, że już wkrótce otrzymają pełną relację z Czarnego Gronia, w której pokażemy stację w nowej odsłonie.

pk/skionline.pl

Tagi: #polska #beskidy #czarny groń #nowe inwestycje w górach #rzyki

Powrót

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Gasthof Neue Post Gasthof Neue Post

6450 Sölden
Tyrol, Austria
Ganischgerhof Mountain Resort & Spa Ganischgerhof Mountain Resort & Spa

39050 Deutschnofen-Obereggen-Eggen
Południowy Tyrol, Włochy
Alpina Family, Spa & Sporthotel Alpina Family, Spa & Sporthotel

5600 St. Johann im Pongau
Kraj Salzburski, Austria
7 noclegów - od 2097,00 € za apartament
5 noclegów - od 999,00 € za osobę
7 noclegów - od 889,00 € za osobę
4 noclegi - od 1179,00 € za pokój
5 noclegów - od 859,00 € za pokój
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.