skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

No Limit Kasprowy 2017 - rywalizacja na najwyższym poziomie

2017.03.29
No Limit Kasprowy 2017 - rywalizacja na najwyższym poziomie
Kliknij, aby powiększyć.
No Limit Kasprowy 2017 - rywalizacja na najwyższym poziomie
To były mistrzowskie zmagania na szczycie! Na stokach Kasprowego Wierchu profesjonalni zawodnicy oraz miłośnicy narciarstwa alpejskiego zmierzyli się na trasie najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta w Polsce. W tegorocznej edycji No Limit Kasprowy wystartowało ponad 280 uczestników. Najlepszy czas przejazdu wyniósł niecałe półtorej minuty.
To było wydarzenie na najwyższym poziomie! 25 marca na Hali Gąsienicowej odbyła się druga edycja zawodów No Limit Kasprowy zorganizowanych wspólnie przez Polskie Koleje Linowe i No Limit Logistyka.

O tytuł zwycięzcy rywalizowało w tym roku ponad 280 zawodników. Slalom rozpoczynał się na kopule Kasprowego Wierchu, na wysokości 1987 m n.p.m. tuż obok Obserwatorium Meteorologicznego. Meta znajdowała się przy dolnej stacji kolei krzesełkowej Gąsienicowa. Wymagająca trasa o długości 1680 m liczyła aż 53 bramki. Zawodnicy podzieleni byli na kilka kategorii m.in. ze względu na wiek (najstarszą zawodniczką była 77-letnia Ludwika Marczułajtis). Osobną klasyfikację stanowiły zmagania drużynowe, do których zgłosiło się aż 19 zespołów.

Najlepszy czas zawodów (1:25,00) uzyskał Antoni Szczepanik wygrywając tym samym prestiżową kategorię PRO M. Najszybszą kobietą w tegorocznej edycji była Magdalena Kłusak, która trasę zawodów pokonała w imponującym czasie 1:25,32. Zwycięzcą klasyfikacji "z przelicznikiem", uwzględniająca wiek i płeć zawodników, została Ewa Derwinis. Najszybszymi snowboardzistami okazali się Natalia Ficek i Łukasz Starowicz. Podziw wśród licznie zgromadzonych kibiców wzbudził także przejazd niepełnosprawnego narciarza Zygmunta Gackowca, który tryumfował w kategorii MONO SKI.


- Trasa była dużo trudniejsza niż rok temu. Wyróżniał ją bardzo stromy początek oraz wąskie i techniczne ustawienie bramek na ostatnim odcinku. W silnie obsadzonych, bardzo licznych kategoriach wiekowych o sukcesie decydowało przede wszystkim atletyczne przygotowanie. Jesteśmy pod wrażeniem zarówno frekwencji, jak i rewelacyjnych wyników. Gratulujemy wszystkim uczestnikom rywalizacji i zapraszamy na ostatnie zawody w tym sezonie Puchar PKL, które odbędą się już 22 kwietnia 2017 r. - mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych, które wraz z firmą No Limit są organizatorem wydarzenia.

Po wielogodzinnych zmaganiach, w Kuźnicach odbyła się ceremonia wręczania nagród, których łączna pula przekroczyła wartość 100 000 zł. Trójka najszybszych zawodników tegorocznej edycji NLK otrzymała luksusowe samochody sportowe do trzymiesięcznego testowania. Karnety na Kasprowy Wierch na przyszły sezon narciarski 2017/18 otrzymali zwycięzcy pięciu najliczniejszych kategorii: kobiecej (1) i męskiej (4) oraz w mniej licznej kategorii snowboardzistów. Ponadto, jeden karnet sezonowy został rozlosowany wśród uczestników zawodów, natomiast laureaci klasyfikacji przelicznikowej nagrodzeni zostali wartościowymi upominkami. Ogromne emocje wzbudziła rywalizacji drużynowa. W spektakularnej walce, zwycięski zespół "Łoscypki" otrzymał cenne bony na zakup zegarków znanych marek.

- Atmosfera była niesamowita! No Limit Kasprowy to przede wszystkim połączenie emocjonujących rywalizacji sportowych ze świetną zabawą, która w dodatku odbywa się w wyjątkowych i niecodziennych okolicznościach tatrzańskiej przyrody. Dopisała również pogoda, dzięki czemu mogliśmy podziwiać zarówno zmagania zawodników, jak i niesamowite widoki ze szczytu - mówi Monika Blauth z firmy No Limit.

Kasprowy Wierch, ze względu na unikalne trasy narciarskie o charakterze alpejskim, jest jedynym w Polsce miejscem, w którym możliwe jest przeprowadzenie tego typu rywalizacji. "Święta góra narciarzy" może pochwalić się bogatą tradycją sportową. Pierwsze zawody narciarskie w polskich Tatrach rozegrane zostały w marcu w 1910 r. na stokach Hali Goryczkowej. Przedwojenne i powojenne rywalizacje odbywały się na znajdujących się na Kasprowym Wierchu słynnych trasach FIS 1 i FIS 2.

- Chcemy kontynuować historyczne tradycje zmagań sportowych na Kasprowym Wierchu. Zawody No Limit Kasprowy, które swą formułą nawiązują do pierwszych zmagań narciarzy w Tatrach w 1910 r. już w zeszłym roku wpisaliśmy na stałe do kalendarza wydarzeń zimowych - mówi Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych.

Kolejna edycja zawodów zaplanowana jest na 2018 r.
No Limit Kasprowy 2017 zorganizowały firmy: PKL SA. i No Limit Sp, z o.o. przy wsparciu sponsorów: Auto Idea Mercedes Benz, 7R Logistic, MAK DOM, Lewanowicz Watches, Net Media HD oraz Multikino.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.nolimitkasprowy.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #kasprowy wierch #no limit #narty #tatry

Powrót

Zobacz
Kasprowy Wierch
Kasprowy Wierch
Kasprowy Wierch
Kwietniowy weekend na Kasprowym Wierchu
Kwietniowy weekend na Kasprowym Wierchu
Kwietniowy weekend na Kasprowym Wierchu
Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

Hotel Monzoni Hotel Monzoni

Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy

Hotel Schloss Rosenegg Hotel Schloss Rosenegg

Fieberbrunn
Tyrol, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


AlpenParks Residence Bad Hofgastein AlpenParks Residence Bad Hofgastein

5630 Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria
Hotel Goldene Rose Hotel Goldene Rose

39035 Welsberg
Południowy Tyrol, Włochy
Hotel Taufers Hotel Taufers

39032 Mühlen in Taufers
Południowy Tyrol, Włochy
5 noclegów - od 1064,00 € za osobę
7 noclegów - od 389,00 € za osobę
7 noclegów - od 1550,00 € za osobę
7 noclegów - od 699,00 € za apartament
7 noclegów - od 742,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.