skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!

2017.04.20
Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!
Kliknij, aby powiększyć.
Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!
Wędrówki po górach przynoszą spokój i pozwalają zapomnieć o codziennych kłopotach. Jednak niezależnie od tego, czy wyruszamy na trudną wyprawę wspinaczkową, malowniczą wycieczkę krajoznawczą czy też odkrywczą ekspedycję z całą rodziną, austriackie góry najlepiej poznawać w towarzystwie doświadczonego przewodnika. To oni prowadzą bowiem swych podopiecznych do najpiękniejszych miejsc, udzielają wskazówek i porad na temat właściwych technik wspinaczki i wędrowania, a także opowiadają anegdoty dotyczące życia w Alpach.

Skały i kamienie? Jak najbardziej!


Guido Unterwurzacher to wspinacz i przewodnik górski, który góry Tyrolu zna jak własną kieszeń.

Swoją przygodę rozpoczął mając zaledwie jedenaście lat, podejmując naukę wspinaczki w górach pasma Wilder Kaiser. Dziś Guido jest wykwalifikowanym przewodnikiem górskim i narciarskim i zawodowo wspina się w górach całego świata - od Patagonii, przez Chiny, po Pakistan. Wspinaczka sportowa, wyprawy wspinaczkowe w Alpy czy via ferrata - ten doświadczony przewodnik w każdym zakątku świata skał i kamieni czuje się jak u siebie, a z uczestnikami swoich wypraw chętnie dzieli się nabytym przez lata doświadczeniem.

Każdy miłośnik wspinaczki, który chciałby pod fachową opieką tego przewodnika zdobywać Wilder Kaiser lub inne szczyty, przed wyruszeniem w drogę indywidualnie omawia z nim swoje umiejętności oraz potrzeby.

Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!
Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!

Spacerując w dirndlu


Nad górnoaustriackim jeziorem Wolfgangsee dziesięć pań prowadzących hotele postanowiło założyć wspólną inicjatywę, której celem jest zaprezentowanie gościom regionu najładniejszych miejsc w okolicy.

"Wanderdamen" - czyli kobiety wędrujące, bo tak właśnie nazwały się panie przewodniczki - prowadzą hotele, apartamenty wakacyjne i zajazdy. Oprócz wykonywanego zawodu łączy je także miłość do gór. Goszczących u nich turystów oprowadzają po swoich ulubionych miejscach w okolicach Wolfgangsee. W towarzystwie sympatycznych przewodniczek goście regionu zmierzają malowniczymi szlakami, takimi jak Zäpfensteig czy Aberseeweg, do najpiękniejszych punktów widokowych. Ponieważ przyjemność i miłe wspomnienia to najważniejsze cele tych wędrówek, wyprawy kończą się zazwyczaj w schronisku. Dzięki spotkaniom z różnymi ludźmi każda wycieczka ma indywidualny charakter.

Osoby pragnące wybrać się w drogę z jedną pań zachęcamy do nawiązania indywidualnego kontaktu z wybraną przewodniczką. "Wanderdamen" poprowadzą turystów także podczas odbywającej się w dniach 13-25 kwietnia imprezy turystycznej "Wolfgangseer Wanderwochen", a następnie jesienią, w dniach 22-27 października. Na wycieczkę można się także umówić w innym terminie.

Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!
Odkrywaj austriacką naturę z profesjonalistami!

Na murawach i mokradłach


Wycieczka rozpoczynająca się w Muzeum Parku Krajobrazowego na "Gachen Blick" w tyrolskiej dolinie Kaunertal, prezentuje turystom tajemnice alpejskiej fauny i flory.

Park krajobrazowy Kaunergrat postawił sobie za cel, aby poprzez zrównoważoną, ekologiczną turystykę pokazywać mieszkańcom i turystom niepowtarzalne piękno krajobrazu naturalnego i kulturowego tego obszaru. W centrum informacji i obsługi - gdzie zaczynają się wycieczki z przewodnikiem - zorganizowano wystawę "3.000 m VERTIKAL", która prezentuje rośliny, zwierzęta i ludzi w parku krajobrazowym z zupełnie nowej, interaktywnej perspektywy. Następnie w towarzystwie przewodników górskich, biologów i myśliwych uczestnicy wycieczek wyruszają na łono natury. Dysponujący specjalistyczną wiedzą opiekunowie wycieczki opowiadają o znaczeniu muraw kserotermicznych, na których znalazły wygodny dom rzadkie gatunki motyli, a za pomocą eksperymentów wzbudzają u najmłodszych apetyt na przygodę z naturą.
Letni program parku krajobrazowego dostępny jest na stronie: www.kaunergrat.at.

W dzikich ostępach


Przewodnicy i mentorzy życia w dzikiej przyrodzie w Parku Narodowym Alp Wapiennych odkrywają przed rodzinami z dziećmi tajniki pierwotnej natury.

Co mówią ślady zwierząt o życiu w dzikich ostępach? Jakie łąkowe i leśne rośliny są jadalne? Jak rozpalić ogień bez zapałek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźć można podczas wycieczki z Ernim Kirchwegerem i Güntherem Kührerem - ekspertami w zakresie świata dzikiej przyrody, którzy prowadzą obóz "WildnisCamp" w Parku Narodowym Alp Wapiennych. Przez cały dzień uczestnicy wyprawy badają życie mieszkańców lasów. Ćwiczą też pracę w zespole - np. podczas rozpalania ognia, gotowania i oczywiście zabaw w ostępach Parku Narodowego. Wieczorem zasiadają razem przy ognisku i rozmawiają o tym, co zobaczyli i przeżyli za dnia. WildnisCamp, letni weekend wrażeń w Parku Narodowym, to dla rodziców i dzieci wspaniała okazja, aby intensywnie spędzić wspólnie czas, poznając przy tym tajemnice natury. WildnisCamp odbędzie się w terminie 11-13 sierpnia 2017 r.

Oferta obejmuje:
• udział w 3-dniowym programie przyrodniczym
• 3 dni/2 noce z wyżywieniem
• transport bagażu do obozu, pościel i wszystkie materiały potrzebne podczas ekspedycji

Program odpowiedni dla dzieci od 6. roku życia. Cena: ok. 98 euro dla dzieci i młodzieży ze zniżką uczniowską, ok. 185 euro dla osób dorosłych.

Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #alpy #trekking #wędrówki górskie #

Powrót

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

Hotel Alex Hotel Alex

Zermatt
Wallis, Szwajcaria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Alpin Panorama Hotel Hubertus Alpin Panorama Hotel Hubertus

39030 Valdora
Południowy Tyrol, Włochy
Hotel Gundolf Hotel Gundolf

6481 St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria
Hotel Monzoni Hotel Monzoni

38035 Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy
7 noclegów - od 1996,00 € za dom
7 noclegów - od 669,50 € za osobę
7 noclegów - od 3880,00 CHF za pokój
7 noclegów - od 1064,00 € za pokój
7 noclegów - od 736,00 € za apartament
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.