skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Otwarcie trasy z Łomnickiej Przełęczy w Nowy Rok

2017.01.02
Otwarcie trasy z Łomnickiej Przełęczy w Nowy Rok
Kliknij, aby powiększyć.
Otwarcie trasy z Łomnickiej Przełęczy w Nowy Rok
To się nazywa zima! Ostatnie opady śniegu w Tatrach były na tyle obfite, że w pierwszy dzień 2017 roku została otwarta górna część jednej z najdłuższych i najefektowniejszych tras na Słowacji - czarny zjazd z Łomnickiej Przełęczy do Łomnickiego Stawu. Grubość naturalnej pokrywy śniegowej przekracza tutaj już 120 cm.

Zobacz także:

Kultowa trasa, licząca ponad 1200 metrów długości, uważana za najstromszą i jedną z najtrudniejszych na Słowacji zostanie w tym roku otwarta dużo wcześniej niż w kilku ubiegłych sezonach. Jej dopuszczenie do użytkowania przez narciarzy uzależnione jest nie tylko od grubości naturalnej pokrywy śniegu (w tej części stacji w Tatrzańskiej Łomnicy nie ma sztucznego naśnieżania), ale także od pozytywnych opinii Horskej Zachrannej Služby (HZS - odpowiednik naszego TOPR-u), która dba o bezpieczeństwo na stoku.

W czwartek 29 grudnia, pirotechnicy HZS przeprowadzili testowanie stabilności pokrywy śnieżnej na Łomnickiej Przełęczy za pomocą dwóch niewielkich wybuchów. Nie doszło w tym czasie do uwolnienia żadnej lawiny na stoku, dzięki czemu stan pokrywy śniegowej w okolicy został uznany za stabilny. Od 1 stycznia 2017 roku narciarze będą więc mogli korzystać z czarnej trasy prowadzącej wzdłuż 2-osobowej kolei, ale także z pięknej, freeride’owej strefy nazywanej "Francuską Muldą". Obie trasy pokonują na dystansie nieco powyżej 1 km ponad 400 metrów różnicy poziomów.


W ciągu ostatnich lat otwarcie trasy miało miejsce dużo później -
w 2016 - 16 lutego; w 2015 - 16 stycznia; w 2014 - dopiero 22 marca, w 2013 - 30 stycznia; w 2012 - 20 stycznia, w 2011 - także 30 stycznia, w 2010 - 14 lutego, i tylko w 2009 - w porównywalnym terminie 2 stycznia. Czyż to nie jest najlepszy prognostyk dla rozpoczynającego się sezonu?

Na pozostałych trasach w Tatrzańskiej Łomnicy leży 50-70 cm śniegu, natomiast w nieodległym Szczyrbskim Jeziorze - 40-50 cm. Warunki do jazdy są znakomite, warto też pamiętać o dodatkowych atrakcjach - porannej jeździe Fresh Track na trasie Solisko w Szczyrbskim Jeziorze (o 7.00 rano), nocnych jazdach sankami z Hrebienka do Staregoo Smokowca, a także koncertach Tatranskom ľadovom dóme (lodowej świątyni na Hrebienku) a także zabawie aprés-ski party prosto na toku. Więcej można dowiedzieć się na tronach ośrodka www.vt.sk.

pk/skionnline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #słowacja #narty #łomnica #tatry #trudne trasy

Powrót

Hotel Europäischer Hof Hotel Europäischer Hof

Bad Gastein
Salzburgerland, Austria

Falkensteiner Hotel & Spa Wulfenia Falkensteiner Hotel & Spa Wulfenia

Nassfeld-Hermagor
Karyntia, Austria

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Salzburgerland, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Trentino
Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort

33-350 Piwniczna Zdrój
Beskidy, Polska
Haus Piesendorf Haus Piesendorf

5721 Piesendorf
Salzburgerland, Austria
Top Residence Kurz Top Residence Kurz

39020 Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - od 441,00 € za apartament
7 noclegów - od 816,00 € za osobę
7 noclegów - od 329,00 € za osobę
7 noclegów - od 860,00 € za osobę
7 noclegów - od 4130,00 CHF za pokój
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.