skionline.pl stacje Polska Beskid Śląski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Szczyrk Mountain Resort
Szczyrk

Darmowe skibusy w Szczyrku. Od dzisiaj!
Darmowe skibusy w Szczyrku. Od dzisiaj!
2017.12.01
O tym, że dobrze funkcjonujący ośrodek narciarski to nie tylko wyciągi i trasy, ale też wspomagająca walory narciarskie infrastruktura, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Również i w tej dziedzinie obecny sezon będzie przełomowy dla Szczyrku. W piątek, 1 grudnia, wyruszyły bowiem na ulice miast pierwsze w jego historii darmowe skibusy. W ten sposób narciarze i mieszkańcy miasta doczekali się w końcu tego, na co czekali od wielu lat.
Nowości na polskich stokach w sezonie 2017/2018
Nowości na polskich stokach w sezonie 2017/2018
2017.11.21
Listopad już za połową, niektóre krajowe stacje narciarskie rozpoczęły już sezon zimowy, a inne planują uczynić to jeszcze w tym miesiącu. Nadeszła więc pora, by przedstawić naszym czytelnikom krótki raport, dotyczący nowości na polskich stokach, z jakimi już wkrótce spotkają się narciarze. W porównaniu do ubiegłego roku - jest nieco mniej, ale jakościowo wygląda to zdecydowanie dobrze. W tym roku powstanie w polskich górach pięć nowych kolei linowych, wszystkie to nowoczesne kanapy i jedna gondola. Co ważne - pierwszy raz od dawna przybędzie tras zjazdowych, a to powinno cieszyć narciarzy najbardziej.
Nowy, nowy sezon w Szczyrk Mountain Resort
Nowy, nowy sezon w Szczyrk Mountain Resort
2017.11.05
Z nadejściem sezonu zimowego 2017/18 nastaje tzw. nowa era Szczyrku, dzięki istotnej modernizacji i olbrzymim inwestycjom spółki Tatry mounatin resorts, a. s. (TMR). Ośrodek narciarski Szczyrk Mountain Resort (SON/Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A.) doczekał się poprawy infrastruktury w postaci nowych wyciągów, nartostrad, systemu naśnieżania i wybudowania zaplecza dla kas, sklepów, wypożyczalni sprzętu narciarskiego, serwisu sprzętu narciarskiego, centrum informacji itp. Oficjalne otwarcie sezonu w Szczyrku zaplanowano na sobotę 16 grudnia 2017 r.
Dlaczego warto mieć GoPass - czyli nowa skipass w Szczyrku
Dlaczego warto mieć GoPass - czyli nowy skipass w Szczyrku
2017.10.12
Inwestycja w Szczyrku, o której piszemy od kilku miesięcy na naszych łamach, to nie tylko nowe kanapy i gondola, poszerzone i unowocześnione stoki. To także zupełnie nowa filozofia podejścia do narciarza. Jednym z jej elementów jest karta GoPass - produkt wyjątkowy, praktyczny, wygodny i przyjazny w użytkowaniu, jakim nie mogą pochwalić się nawet ośrodki alpejskie.
Szczyrk wraca do gry
Szczyrk wraca do gry
2017.10.10
W marcu 2014 r. słowacka spółka Tatry Mountain Resorts kupiła 97% akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Firma prowadzi najlepsze ośrodki zimowe na Słowacji - w Tatrach Wysokich Łomnicę i Strbske Pleso oraz w Jasnej Chopok. TMR jest operatorem największych na Słowacji aquaparków - Tatralandii i Bešeňovej, a od 2016 roku zarządza i modernizuje Śląskie Wesołe Miasteczko - obecnie Legendię.
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski - zdążą przed zimą?
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski - zdążą przed zimą?
2017.09.18
W tym roku w polskich górach inwestycji jakby mniej niż w poprzednich latach, chociaż pod względem nakładów finansowych nie wygląda to wcale tak źle. Głównie za sprawą modernizacji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, która koncentruję uwagę branży narciarskiej już od kilku lat. Od wiosny trwają prace przy budowie kolei linowych i modernizacji tras zjazdowych, a ogrom inwestycji prowadzonych na tak niewielkim w sumie terenie potrafi zadziwić. Wielu narciarzy zadaje sobie pytanie, czy prace zostaną zakończone w terminie, tak by można było korzystać z tras SON-u od początku zimy. Odwiedziliśmy teren budowy, by sprawdzić, na jakim etapie znajdują się prace. Zapraszamy do krótkiej relacji z naszej wizyty w Szczyrku.
W tym roku TMR finansuje głównie inwestycje w Polsce
W tym roku TMR finansuje głównie inwestycje w Polsce
2017.05.08
W aktualnym roku finansowym 2016/17 (01.11.2016-31.10.2017) spółka Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) planuje inwestycje na łączną sumę 83 milionów euro. TMR koncentruje swoją uwagę głównie na ośrodek narciarski w Szczyrku oraz Śląskie Wesołe Miasteczko, na modernizacje których przeznaczy w tym roku 57 milionów euro. Kolejnych 26 milionów spółka wyda na ośrodki słowackie w Tatrach Wysokich oraz ośrodek Jasna w Tatrach Niskich.
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski - rozpoczęła się rewolucja
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski - rozpoczęła się rewolucja
2017.04.13
Po 3 latach od przejęcia przez Słowacką firmę TMR Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego w Szczyrku na teren stacji wjechał ciężki sprzęt. Można stwierdzić, że zaczęła się prawdziwa rewolucja, która pochłonie ponad 120 mln złotych. Po jej zakończeniu Szczyrk ponownie będzie można nazwać narciarską stolicą Polski. Inwestor planuje wybudowanie w tym roku 10-os. kolei gondolowej oraz dwóch 6-os kanap. Powstanie potężny zbiornik na wodę oraz zmodernizowany zostanie system naśnieżania.
Od przyszłego sezonu GoPass obejmie Szczyrk fot. www.gopass.sk
Od przyszłego sezonu GoPass obejmie Szczyrk
2017.03.15
Sukces ubiegłorocznej promocyjnej sprzedaży karnetów "Šikovná sezónka" zachęcił słowacką firmę TMR do powtórzenia podobnej promocji także w tym roku. I to w rozszerzonej wersji! Oprócz słowackich stacji narciarskich - Jasnej, Tatrzańskiej Łomnicy i Szczyrbskiego Jeziora będzie można nabyć w bardzo korzystnej cenie GoPass obejmujący także Szpindlerowy Młyn w Czechach i Szczyrk.
Nowe połączenia autobusowe z Krakowa do Wisły i Szczyrku
Nowe połączenia autobusowe z Krakowa do Wisły i Szczyrku
2017.02.21
Co prawda wyjazdy kursowymi autobusami na narty nie są już tak popularne jak jeszcze kilkanaście lat temu, niemniej z prawdziwą przyjemnością odnotowaliśmy pojawienie się nowych, regularnych linii autobusowych, które łączą największe narciarskie kurorty w Beskidzie Śląskim - Wisłę i Szczyrk - z Krakowem. Obie obsługuje małopolska firma Lajkonik.
Grand Prix Szczyrku w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim
Grand Prix Szczyrku w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim
2017.02.02
Zima w Szczyrku nie odpuszcza, po zakończonej pierwszej turze ferii zimowych pora przyszła na kolejne województwa. Idealnym pomysłem na aktywne spędzenie wolnych dni jest wypad na stok narciarski. W najbliższy piątek koniecznie trzeba pojawić się na stokach Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, bo właśnie tu, na trasie nr 7 Suche-Solisko odbędą się profesjonalne zawody dla amatorów Zimowe Grand Prix Szczyrku.
Zielone czy czerwone światło dla Szczyrku?
Zielone czy czerwone światło dla Szczyrku?
2017.02.01
Ostatnie inwestycje, związane z budową i modernizacją ośrodków narciarskich w Szczyrku, w połączeniu z bardzo dobrymi warunkami śniegowymi w tym sezonie, przyczyniły się do zwiększenia ruchu turystycznego w regionie. Tym samym nieunikniony stał się wzmożony ruch na drogach, który daje się we znaki zarówno przyjezdnym, jak i mieszkańcom. Podczas wczorajszej Sesji Rady Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Szczyrku przedstawiono pomysły, dzięki którym można by spróbować zoptymalizować miejscową komunikację. Dużo uwagi poświęcono przy tym wzbudzającej kontrowersje nowej sygnalizacji świetlnej, zamontowanej niedawno w centrum miasta.
poprzednie1 - 12 z 102następne
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.