skionline.pl stacje Polska Beskid Śląski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Cieńków
Wisła

fot. J.Ciszak/skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
fot. J.Ciszak/skionline.pl
Położony w południowej części Wisły ośrodek narciarski Cienków należy do największych, najciekawszych, a jednocześnie najpopularniejszych terenów narciarskich w tej popularnej miejscowości wypoczynkowej. Kariera narciarska tego miejsca rozpoczęła się w połowie lat 80. kiedy to powstał tu duży, podwójny orczyk postawiony przez kopalnię z Jaworzna. Obecnie właścicielem jest przez Nadwiślańska Agencja Turystyczna, która w ostatnich latach zmodernizowała stację tak, że stała się jednym z najprzyjaźniejszych narciarzom miejsc w Beskidzie Śląskim.

Tereny zjazdowe położone są niedaleko centrum Malinki, przy drodze z centrum Wisły do Szczyrku. W sezonie 2010/2011 postawiono tu 4-osobowe krzesło o długości 1000 m i przepustowości do 2200 osób na godzinę, które zastąpiło wspomniany wyciąg orczykowy. Wspina się ona na grzbiet Cienkowa, przez niektórych autorów przewodników uważany za najładniejszy w paśmie Baraniej Góry. Przy okazji budowy kolei poszerzono stok, tworząc nową i atrakcyjną konfigurację tras zjazdowych. Naśnieżane za pomocą 11 armatek śnieżnych, ratrakowane i oświetlone stoki o łącznej długości 4,5 km- dwie czerwone, przeznaczono dla średnio i dobrze jeżdżących oraz trzy niebieskie dla początkujących.

Średnio zaawansowani narciarze mają do dyspozycji wyciąg talerzykowy obsługujący niebieską trasę nr 3 wytyczoną wzdłuż głównej "jedynki". W ramach modernizacji ośrodek przygotował także wyciąg talerzykowy, który połączył "jedynkę" i czerwoną trasę nr 2. W pobliżu dolnej stacji stoją jeszcze dwa talerzyki dla początkujących narciarzy, urządzono tu także przedszkole narciarskie dla najmłodszych, gdzie maluchy mają do dyspozycji 50-metrowy ruchomy dywan i łagodną trasę - idealną do nauki pierwszych skrętów. Dodatkową atrakcją jest karuzela narciarska - tzw. "Rotondo".

W rejonie dolnej stacji znajduje się dyżurka GOPR, na miejscu są także bar, kawiarnia, wypożyczalnia sprzętu oraz serwis. Obszerny, pozbawione podjazdów parking położony jest w odległości 100 m od kolei linowej. Daje to w sumie ciekawie skonfigurowaną, dobrze urządzoną stację o charakterze rodzinnym, ale także z miejscem dla miłośników bardziej dynamicznej jazdy. Warto wspomnieć jeszcze o możliwości wędrówek na nartach wspomnianym już grzbietem Cienkowa – narciarze skitourowi mogą odbyć arcyciekawą wycieczkę na szczyt Baraniej Góry, z powrotem doliną Czarnej Wisełki.

Trudno nie wspomnieć jeszcze o zupełnie innego rodzaju atrakcji – stającej w pobliżu ośrodka skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Malince. Jest to najnowocześniejszy tego rodzaju obiekt w Polsce, o punkcie konstrukcyjnym K-120, stojący na miejscu dwóch poprzednich skoczni, wybudowany od podstaw na fali sukcesów „Orła z Wisły”. Nowoczesny obiekt wyposażony jest we własną kolej krzesełkową, którą można dostać się do znajdującej się przy rozbiegu kawiarenki, oczywiście kiedy nie rozgrywane są tu zawody…

Ośrodek objęty jest wspólnym karnetem o nazwie „Wiślański Skipass”, obejmującego łącznie 11 stacji i wyciągów narciarskich z ternu Wisły i Ustronia.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 3 1 tak
Ilość tras zjazdowych:5 szt.
Długość tras zjazdowych:4.55 km
- trasy łatwe2.9 km
- trasy średnie1.65 km
Wysokość: 525 - 710 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2017.12.00 do 2018.04.00
Wyciągi czynne od 08:00 do 21:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
  Dzieci Młodzież Dorośli Seniorzy
1 dzień            
6 dni  300.00      400.00   300.00 

Powyższe ceny podane są w PLN i obowiązują od początku sezonu do 2018.03.03.

zobacz więcej

Kontakt
Ośrodek:Kolej Linowa Cieńków
Adres:ul. Malinka 8, 43-460 Wisła
Telefon:801 006 001
WWW:www.cienkownarty.pl
Zobacz
Nowe połączenia autobusowe z Krakowa do Wisły i Szczyrku
Cieńków, Wisła - styczeń 2017
Cieńków, Wisła - styczeń 2017
Cieńków, Wisła - styczeń 2017
Zwardoń, Istebna, Wisła - warunki na trasach przed feriami
Wisła Cieńków warunki narciarskie 2.01.2015
Wisła Cieńków warunki narciarskie 2.01.2015
Wisła Cieńków warunki narciarskie 2.01.2015
Wisła Cieńków modernizacja trasy 2014.08
Wisła Cieńków modernizacja trasy 2014.08
Wisła Cieńków modernizacja trasy 2014.08

zobacz więcej

partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.