skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Słoneczna Karyntia na dwóch kółkach

2017.05.22
Kliknij, aby powiększyć.
Certyfikowany szlak rowerowy Drauradweg wyróżniony przez związek ADFC aż 5 gwiazdkami, Via Carinzia w słonecznym zakątku Karyntii, trasa pięciu jezior czy szlak Alpe-Adria prowadzący z Salzburga przez Karyntię do Adriatyku - oto gwarancja emocjonującej jazdy na rowerze w otoczeniu krajobrazów najpiękniejszych gór i jezior. Ta niespotykana różnorodność szlaków połączona z wysoką jakością usług oraz gościnną atmosferą sprawiają, że Karyntia to doskonała propozycja urlopowa dla miłośników dwóch kółek.

Szlak rowerowy nad Drawą


Jedną z najbardziej znanych ścieżek rowerowych w Austrii jest trasa Drauradweg. Ten długi na 366 kilometrów szlak prowadzi przez całą Karyntię i doskonale nadaje się na długie, rodzinne wycieczki. Trasa podzielona jest na sześć etapów. Punkt początkowy znajduje się w miejscowości Toblach/Dobbiaco (Tyrol Południowy), skąd wzdłuż rzeki Drawy wyrusza się w kierunku Marburgu na Słowenii. Główna część szlaku znajduje się w Karyntii. Ścieżka jest doskonale oznakowana i prowadzi głównie przez teren płaski, dzięki czemu sprzyja podziwianiu okolicznych krajobrazów. Wzdłuż trasy biegnie linia kolejowa, toteż niektóre jej odcinki można wedle życzenia pokonać pociągiem.

Informacje na temat poszczególnych etapów i ofert na: www.drauradweg.com


Ścieżki rowerowe dla entuzjastów


Oprócz Drauradweg na miłośników wypraw rowerowych w Karynii czeka mnóstwo innych, równie interesujących tras. Usytuowany w słonecznym zakątku Karyntii szlak Via Carinzia to aż 162 kilometry trasy prowadzącej pośród licznych atrakcji kulturalnych i historycznych.

Via Carinzia w pięciu etapach prowadzi od idyllicznej doliny Rosental ukształtowanej przez imponujący masyw górski Karawanki, poprzez tereny brzegów jeziora Klopeiner See, aż do pagórkowatej doliny Lavanttal. Po drodze warto zatrzymać się na chwilę, by odetchnąć i obejrzeć okoliczne atrakcje, takie jak muzeum Carnica Bienen-Erlebnis-Museum czy klasztor benedyktyński św. Pawła. Wybierając się na wycieczkę szlakiem Kunstradweg w Bleiburgu można w przyjemny sposób połączyć jazdę na rowerze z wizytą w muzeum Werner Berg. Dodatkowym atutem tej trasy są znajdujące się w pobliżu stare kościoły, pomniki kultury, a także muzeum Liaunig w Neuhaus. Biegnąca od Kötschach-Mauthen do Villach Gailtal-Radweg to doskonała propozycja dla tych, którzy pragną choć przez chwilę zanurzyć się niepowtarzalnej atmosferze Alp Gailtalskich i Karnickich. Łączna długość trasy wynosi 95 kilometrów. Wycieczkę rowerową można tu połączyć także z odświeżającą kąpielą w pobliskim jeziorze Pressegger See. Na północy kraju, a dokładniej na terenie Parku Narodowego Wysokie Taury, znajduje się natomiast Glockner-Radweg. Szlak usytuowany jest w pobliżu wyjątkowych atrakcji przyrodniczych, takich jak wodospad Jungfernsprung czy otoczone przez imponujące szczyty trzytysięczników, przepiękne alpejskie doliny.

Wzdłuż ścieżek rowerowych w Karyntii znajduje się wiele atrakcji turystycznych przeznaczonych dla rodzin z dziećmi. Z kartą Kärnten Card odwiedzić można łącznie ponad 100 miejsc. Ponadto u ponad 60 partnerów można otrzymać atrakcyjne rabaty. Karta ważna jest od 9 kwietnia do 26 października 2017


Na szlaku Alpe-Adria: od Parku Narodowego po morze


Niezapomnianym doświadczeniem jest przebycie aż 410-kilometrowergo szlaku Alpe-Adria, który ogłoszono w Amsterdamie europejską trasą rowerową roku 2015. Od miasta Mozarta (Salzburga) w ciągu tygodnia przejechać można przez położony na słonecznym południu Park Narodowy Wysokie Taury do Karyntii, a następnie przez granice Austrii do Włoch. Odcinek w Karyntii jest szczególnie atrakcyjny, ponieważ prowadzi przeważnie stromo od śluzy Tauernschleuse w Mallnitz do morza we Włoszech. Równie wyjątkowy jest urozmaicony krajobraz. Potężne góry i doliny z ciepłymi jeziorami Millstätter See, Ossiacher See, Faaker See, których temperatura sięga nawet 28 stopni Celsjusza. Im dalej na południe, tym krajobraz staje się delikatniejszy i łagodniejszy, aż wreszcie styka się z wodami Górnym Adriatyku. W drogę powrotną najwygodniej wybrać się pociągiem, który dwa razy dziennie wyjeżdża z miejscowości Udine.

Przydatne aplikacje, aktualne mapy oraz wszelkie informacje na temat szlaku na: www.alpe-adria-radweg.com

Karynckie jeziora z zupełnie nowej perspektywy


Karyntia to region, w którym duża liczba czystych jezior o wyjątkowo ciepłej wodzie zachęca do korzystania z wodnych atrakcji...i nie tylko! Podczas wypraw rowerowych odkrywać tu można punkty widokowe, zaciszne miejsca piknikowe i ukryte kąpieliska. Nad jeziorem Wörthersee warto udać się w wyprawę prowadzącą od Velden przez jeziora Hafnersee, Keutschacher See, Bassgeigensee i Rauschelesee. Jazda na rowerze to także wspaniała propozycja dla osób spędzających urlop nad jeziorem Klopeiner See. Pięć różnych wycieczek o długościach od 4 do 55 kilometrów łączy wszystkie jeziora regionu. Wszystkie trasy są doskonale oznakowane. Ciekawym udogodnieniem są tu również bony, które można wykorzystać u wybranych partnerów gastronomicznych.

Informacje oraz mapy wszystkich tras dostępne są na stronach: www.touren.kaernten.at i
www.karyntia.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #rowery #austria #karyntia #rower #wycieczki rowerowe

Powrót

Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

Hotel Monzoni Hotel Monzoni

Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy

Natur- und Wellnesshotel Höflehner Natur- und Wellnesshotel Höflehner

Haus im Ennstal
Styria, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Rastbichler Hotel Rastbichler

39030 St. Sigmund/Kiens
Południowy Tyrol, Włochy
AlpenParks Hotel & Apartment CentralAlpenParks Hotel & Apartment Central

5700 Zell am See
Kraj Salzburski, Austria
Hotel Pider Hotel Pider

39030 Wengen / La Valle
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - od 742,00 € za osobę
7 noclegów - od 1432,00 € za apartament
3 noclegi - od 399,00 € za osobę
5 noclegów - 20,00 PROCENT za osobę
7 noclegów - od 438,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.