skionline.pl stacje Słowacja Tatry Zachodnie wyślij link znajomemu dodaj opinię

Rohace

Rochacze
Kliknij, aby powiększyć.
Rochacze
Rochacze w Dolinie Zuberskiej w Tatrach Zachodnich to niewielki, ale za to niezwykle malowniczo położony ośrodek narciarski, oddalony tylko o 30 km od przejścia granicznego w Chyżnem.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się dwa inne tereny narciarskie. Pierwszy z nich - niewielki areał Zuberec Janovky, nadaje się głównie na rodzinne narty, natomiast drugi, usytuowany na zachodnim krańcu Zuberca - Milotìn z kilkoma wyciągami powinien zadowolić początkujących i mniej wymagających narciarzy.

Centrum narciarskie Rohacze-Dolina Spalona dysponuje trasami o łącznej długości 2,2 km. Jest to dobre miejsce zarówno na spędzenie rodzinnego urlopu (u podnóża narciarskich stoków znajdują się dwa wyciągi i szerokie półko ćwiczebne dla dzieci i początkujących), jak i na narty w bardziej sportowym wydaniu (z wysokości 1 460 m n.p.m., na jaką wyjeżdża czteroosobowe krzesło, prowadzi czerwona, długa trasa, która w dolnych partiach rozgałęzia się na odcinek o oznaczeniu czarnym i odcinek niebieski).

Oprócz zróżnicowanego poziomu trudności tras ośrodek Rohacze posiada jeszcze jeden duży atut. Mianowicie dzięki specyficznemu mikroklimatowi i północnej ekspozycji stoków śnieg leży tutaj od jesieni do wiosny, przez co sezon narciarski trwa w Rohaczach dłużej niż w większości innych słowackich ośrodków narciarskich.

Minusem jest z kolei brak możliwości wieczornej jazdy na nartach, bowiem żadna z tras nie posiada sztucznego oświetlenia, a także brak snowparku.

W okolicy znajduje się natomiast kilka utrzymywanych tras biegowych (ok. 5 km), do czego dochodzą jeszcze trasy wokół Zuberca (Biatlonowa-2 km i 5 km).

Głównym miastem regionu jest Zuberec. Można tam obejrzeć interesujący skansen architektury orawskiej (chaty budowane z bali, XVII-wieczny kościółek). Warto również wybrać się na samochodową wycieczkę do Zamku Orawskiego, górującego nad miejscowością Oravski Podzamok. W Zubercu skorzystać można z takich atrakcji, jak choćby snowtubing, lodowisko, paintball. Znajdują się tam również restauracje, winiarnie i puby. Lokalną atrakcją są odbywające się tutaj co jakiś czas festiwale folklorystyczne.

W okolicy skorzystać można natomiast z termalnych kąpieli (zarówno pod dachem, jak i na świeżym powietrzu). Możliwość taką oferuje otwarty niedawno Meander Park w Oravicach (12 km). Nieco dalej położone są baseny termalne w Bešenovej (39 km). Szeroką gamę wodnych atrakcji oferuje aquapark Tatralandia w miejscowości Liptovský Mikuláš (ok. 29 km).
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
3 2 tak
Długość tras zjazdowych:2.2 km
- trasy łatwe0.6 km
- trasy średnie1.4 km
- trasy trudne0.2 km
Długość tras biegowych:5 km
Wysokość: 1090 - 1501 m n.p.m.
Sezon narciarski od listopada do 2017.04.02
Wyciągi czynne od 09:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
spacery zimowe:
basen termalny:
sauna:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Roháče Spálená - Zverovka
Adres:027 32 Zuberec
Telefon:+421 43 53 95 210
WWW:www.tatrawestsro.sk
Zobacz
Rohacze zapraszają na narty od piątku - jazda tylko za 2 euro!
Rohacze-Spalena nowa szóstka Leitner od środka
Rohacze-Spalena nowa szóstka Leitner od środka
Rohacze-Spalena nowa szóstka Leitner od środka
Rohacze-Spalena z nową kanapą w nowy sezon
Rohacze-Spalena z nową kanapą w nowy sezon
Rohacze-Spalena z nową kanapą w nowy sezon
Nowa kanapa w Tatrach gotowa, wkrótce otwarcie dla narciarzy
Rohacze nowa 6-osobowa kolej
Rohacze nowa 6-osobowa kolej
Rohacze nowa 6-osobowa kolej

zobacz więcej

partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.