skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Świętokrzyskie tournee

2018.03.05
Świętokrzyskie tournee
Kliknij, aby powiększyć.
Świętokrzyskie tournee
Duże ośrodki narciarskie w polskich górach są na ogół znane. Stacje w Górach Świętokrzyskich - są zdecydowanie mniej rozpoznawalne. Jednak te małe i kameralne stoki mają jednak swój urok i klimat. W ciągu minionego tygodnia odwiedziliśmy trzy miejsca, które śmiało możemy polecić narciarzom poszukującym spokoju i tym, którzy lubią łączyć sport z turystyką i innymi atrakcjami. Z całą pewnością te niewielkie stoki są przyjazne początkującym narciarzom, a przede wszystkim są miejscami stworzonymi dla rodzin z dziećmi.

Zobacz także:

Szwajcaria Bałtowska, to topowy ośrodek narciarski opisywanego przez nas regionu. Nazwa zobowiązuje, więc możemy śmiało napisać, że terenów do szusowania jest tutaj najwięcej.
Trzy wyciągi, dwa talerzykowe i jeden w postaci czteroosobowej kanapy, to spora przepustowość i wygoda. Do dyspozycji narciarzy są tutaj trzy główne trasy z dojazdówkami.
Stacja chwali się najdłuższą możliwością zjazdu o długości 740 metrów, ale jest to wariant najbardziej płaski, który w tym sezonie nie był udostępniony dla szusujących. Stok najłagodniejszy mierzy 570 m, a te, które nam najbardziej przypadły do gustu, to trasa znajdująca się bezpośrednio przy wyciągach talerzykowych o długości 350 m oraz ta pod krzesełkiem (długości 500 m.)

Szwajcaria Bałtowska
Szwajcaria Bałtowska

Mamy tutaj do dyspozycji mały snowpark oraz wydzieloną "oślą łączkę" z wyrwirączką.
Zjeść możemy w barze szybkiej obsługi, bądź w restauracji Bałtowski Zapiecek. Parking jest bezpłatny, jest niewielka baza noclegowa i szereg innych atrakcji: park dinozaurów, mini zoo, parkur do jazdy konnej, wioska świętego mikołaja i inne.

Szwajcaria Bałtowska
Szwajcaria Bałtowska

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.szwajcariabaltowska.pl

W chwili obecnej, w Bałtowie panują doskonałe warunki narciarskie, a ośrodek jest przygotowany do odwilży. Pokrywa śnieżna jest solidna, a na bokach tras znajdują się pryzmy śniegu, które mogą pomóc przetrwać dodatnie temperatury.

Bałtów Szwajcaria Bałtowska - pogoda i warunki narciarskie

-2°C

WYCIĄGI

5 / 5

TRASY [KM]

2.2 / 2.2

WARUNKI

bardzo dobre

ŚNIEG

30-60 cm

więcej informacji


Tumlin Sport-Ski jest ukryty na zboczu Góry Wykieńskiej o wysokości 409 m npm. W chwili obecnej czynna jest jedna trasa narciarska o długości 500 metrów i różnicy poziomów ok 75 m. Znajduje się tutaj wyciąg talerzykowy, skromna wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, karczma, górka saneczkowa i szkółka narciarska. Niewątpliwą atrakcją jest miejscowy extrim park wraz z dźwigiem umożliwiającym skoki na bungee.

Tumlin Sport-Ski
Tumlin Sport-Ski

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.tumlinsportski.pl

Ale to jeszcze nie wszystko. Jadąc w to miejsce warto odwiedzić co najmniej dwa miejsca. Pierwszym jest wiekowy Dąb Bartek, który znajduje się tuż przy trasie z Zagnańska oraz znajdujące się przy tej samej drodze ruiny zabytkowej Huty "Józef" w Samsonowie. Przeszukując Internet i bezpośrednie okolice tego kameralnego ośrodka narciarskiego warto w przeglądarkę wpisać hasła: kamieniołom, tetrapod, kręgi kamienne a potem odwiedzić te miejsca. Tumlin to kilka turystycznych atrakcji znajdujących się bezpośrednio przy czerwonym, głównym szlaku Gór Świętokrzyskich.

Tumlin Sport-Ski
Tumlin Sport-Ski

Warunki narciarskie jakie zastaliśmy w stacji Sport-Ski możemy śmiało określić jako bardzo dobre.

Sabat Krajno, czyli narty w cieniu najwyższej góry Gór Świętokrzyskich, Łysicy 612 m npm.
Ośrodek narciarski znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zarówno rezerwatu przyrody Wykus (partyzanckie tereny "Hubala" i "Ponurego") jaki i malowniczego miasteczka Bodzentyn z ruinami zamku. Sąsiadującą miejscowością do Krajna jest również Święta Katarzyna, która jest bazą wypadową dla turystów zamierzających szlakiem pieszym na Łysicę. Tutaj również znajduje się znany w całej Polsce kościół pod wezwaniem Świętej jak i XV wieczny Klasztor Benedyktynek.

Krajno Sabat - pogoda i warunki narciarskie

-2°C

WYCIĄGI

/

TRASY [KM]

0.9 / 2.1

WARUNKI

dobre

ŚNIEG

40-70 cm

więcej informacji


Sabat Krajno
Sabat Krajno

Właściwie w tej stacji narciarskiej mamy do czynienia z jedną trasą zjazdową o długości ok 800 metrów. Stok jest łagodny i doskonały dla początkujących narciarzy, dzieci. Dodatkowo tuż obok parku miniatur znajduje się tutaj wyciąg taśmowy z "oślą łączką" dla stawiających pierwsze kroki na nartach. Pozostała infrastruktura tutaj, to dwa szybkie wyciągi talerzykowe, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i bardzo duża, klimatyczna karczma. Obszerny, bezpłatny parking. Ponadto mamy tutaj atrakcje w postaci kina 6D, parku miniatur oraz parku linowego.

Sabat Krajno
Sabat Krajno

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.sabatkrajno.pl/stok-narciarski

Warunki narciarskie jakie zastaliśmy na Górze Sabat 425 m npm, możemy określić jako doskonałe. Stacja ma odpowiednią warstwę śniegu, która powinna pozwolić jej na przetrwanie zbliżającej się odwilży.

Stok Konary
Stok Konary

Stok Konary, to najmłodszy ośrodek narciarski w Górach Świętokrzyskich. Położony jest w południowej części województwa świętokrzyskiego, w niedalekiej bliskości Opatowa oraz pięknych ruin malowniczego Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Ponieważ od zeszłego sezonu (zdjęcia pochodzą z 2017 roku) wiele się zmieniło w tym miejscu - nowa trasa, podwyższona górna stacja wyciągu, niebawem możecie się spodziewać oddzielnego materiału z tej uroczej miejscówki.

Stok Konary
Stok Konary

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.stok-konary.pl

mb/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #świętokrzyskie #szwajcaria bałtowska #tumlin #konary #sabat

Powrót

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Hotel Monzoni Hotel Monzoni

Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy

Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Alex Hotel Alex

3920 Zermatt
Wallis, Szwajcaria
Hotel Goldene Rose Hotel Goldene Rose

39035 Welsberg
Południowy Tyrol, Włochy
Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

6450 Sölden
Tyrol, Austria
7 noclegów - od 2805,00 € za apartament
4 noclegi - od 797,00 € za osobę
3 noclegi - od 1069,00 € za dom
5 noclegów - od 859,00 € za pokój
7 noclegów - od 1759,00 € za apartament
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.