skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

W sobotę rusza Kasprowy Wierch!

2017.11.30
W sobotę rusza Kasprowy Wierch!
Kliknij, aby powiększyć.
W sobotę rusza Kasprowy Wierch!
Są tacy narciarze, którzy uważają, że prawdziwa zima zaczyna się dopiero wtedy, gdy otwarte zostają trasy na Kasprowym Wierchu. Przy takim podejściu, prawdziwa zima zacznie się 2 grudnia, przynajmniej połowicznie. Otwarta zostanie trasa w Kotle Gąsienicowym, na Goryczkowej warunki nadal nie pozwalają na wpuszczenie tam narciarzy.

Zobacz także:

Otwarcie Kasprowego to święto dla wielu narciarzy, zwłaszcza, że w ostatnich latach góra przyzwyczaiła nas do tego, że z nartami do Kuźnic najszybciej wybieraliśmy się w połowie stycznia, ewentualnie w ostatnie dni grudnia (a był przecież taki sezon - kilka lat temu - że Kasprowy nie ruszył w ogóle…). Tym bardziej ucieszyć powinna więc informacja, która dotarła z Zakopanego, że narciarze będą mogli korzystać z trasy w Kotle Gąsienicowym już od 2 grudnia!


W Tatrach cały czas pada śnieg, i taka sytuacja potrwa jeszcze przez następną dobę. Temperatury - zarówno na dole, jak i przy górnej stacji są ujemne - od -2 do -7 stopni Celsjusza. W tej chwili już pokrywa śniegowa na trasie w kotle Gąsienicowym dochodzi do 80 cm, gospodarze terenu zapowiadają więc bardzo dobre warunki do jazdy. Jedyną przeszkodą w tej sytuacji może być tylko wiatr, ale ten akurat - według prognoz - ma być "do wytrzymania".


Trasa powinna zostać otwarta w sobotę, od godziny 8.00. Jeśli chodzi o ceny - pozostają one na poziomie z ubiegłego roku - karnet 4-godziny (z jednym wjazdem koleją do góry) kosztuje 110 PLN, karnet całodzienny (również tylko jeden wjazd koleją z Kuźnic) - 130 PLN. Jeden dzień No Limit (czyli nieograniczona liczba wjazdów z Kuźnic) - 149 PLN. Niższe ceny na karnety całodzienne mogą uzyskać zarejestrowani użytkownicy karty PKL Pass - zniżka przysługuje podczas doładowania karty w sklepie internetowym na www.pkl.pl.

Oczywiście - zanim w sobotę rano ruszycie do Kuźnic - sprawdźcie jeszcze dokładnie komunikaty PKL. Z Kasprowym bowiem nigdy do końca nic nie jest pewne…

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #kasprowy wierch #tatry #pkl #warunki narciarskie #pogoda

Powrót

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria

Hotel Monzoni Hotel Monzoni

Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Pider Hotel Pider

39030 Wengen / La Valle
Południowy Tyrol, Włochy
Feriendorf KirchleitnFeriendorf Kirchleitn

9546 Bad Kleinkirchheim
Karyntia, Austria
Berghotel Presslauer Berghotel Presslauer

9631 Jenig / Nassfeld
Karyntia, Austria
7 noclegów - od 1162,00 € za apartament
7 noclegów - od 859,00 € za osobę
7 noclegów - od 1519,00 € za pokój
3 noclegi - od 429,00 € za osobę
7 noclegów - od 649,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.