skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Weekend pod Nosalem

2011.11.27
Weekend pod Nosalem fot. AM/skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
Weekend pod Nosalem fot. AM/skionline.pl
Pierwsze dni sezonu pod Nosalem należały do dzieci. Młodzi narciarze na dobre rozgościli się na polanach zlokalizowanych u podnóża słynnej, slalomowej trasy i od rana trenowali pod okiem instruktorów.
W pierwszy weekend na zakopiańskim stoku jeździły 5-letnie maluchy i starsze dzieci trenujące długie skręty na profesjonalnych, gigantowych nartach. - Pod Nosalem jest kilka idealnych stoków do nauki. Korzystne ukształtowanie terenu pozwala rodzicom raczącym się herbatą w karczmie, spoglądać na dzieci i obserwować ich postępy - opowiada Katarzyna Strama, właścicielka Szkoły Narciarskiej STRAMA.

Aktulane warunki narciarskie i pogoda pod Nosalem

W inauguracyjny weekend czynny był wyciąg numer 2 obsługujący łagodny, oznaczony kolorem zielonym stok. Trasa była bardzo dobrze przygotowana, mimo że jak podkreśla Katarzyna Strama, wzrastające temperatury nie ułatwiają sytuacji i na razie nie pozwalają na dośnieżenie pozostałych tras. - Mamy nadzieję, że za kilka dni sytuacja ulegnie zmianie i będziemy mogli oddać do dyspozycji narciarzy kolejne stoki. Polana, na której cały dzień trwają szkolenia juniorów pokryta jest warstwą śniegu wynoszącą około 20 cm. - komentuje sytuację pogodową pani Kasia.

Ośrodek narciarski Nosal wielu narciarzom kojarzy się ze stromą, wymagającą ścianą, na której swego czasu rozgrywane były zawody w slalomie. Jednak pod Nosalem już od dłuższego czasu rządzi młoda kadra. Tutaj na kilku łagodnych i szerokich stokach regularnie odbywają się grupowe i indywidualne szkolenia narciarskie.

Trening pod Nosalem fot. AM/skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
Trening pod Nosalem fot. AM/skionline.pl
- Chcemy obalić mit jakoby Nosal był wyłącznie stacją dla wytrawnych narciarzy, którzy chcą poszaleć na ekstremalnej trasie. Pod Nosalem od lat znajduje się centrum szkoleniowe. Profesjonalna szkoła narciarska trenuje zarówno dzieciaki jak i stawiających pierwsze kroki na nartach dorosłych. Szkoła opracowała program szkoleń Dzieci na nartach, objęty patronatem przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa - Polskiego Związku Narciarskiego - mówi pani Kasia.

Więcej na temat programu szkoleń dla dzieci - Dzieci na nartach - SN Strama

Właściciele ośrodka planują poszerzyć ofertę centrum szkoleniowego i zainwestować w obiekt konferencyjny, który umożliwi szkolenie teoretyczne dzieci i dorosłych. W następnych latach pod Nosalem pojawią się także wyciągi taśmowe, odpowiednie dla najmłodszych dzieci, jeszcze za małych by dać sobie radę na wyciągu talerzykowym.

Głośny ostatnimi czasy temat wprowadzanych od nowego roku zmian w przepisach dotyczących bezpieczeństwa na trasach w zakopiańskiej stacji nie budzi obaw. - Zostały dokonane niezbędne wyliczenia i kontrowersyjne normy są u nas spełnione. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że im więcej ludzi na stoku tym mniej wypadków. Wielokrotnie zdarzało się, że na Nosalu jeździło zaledwie kilku narciarzy i musiał interweniować TOPR. Gdy stok jest zatłoczony ludzie są ostrożniejsi, a wypadków jest mniej. Nas najbardziej cieszy rozporządzenie o obowiązku noszenia kasków przez dzieci i młodzież do 16 roku życia. Czasami ciężko było namówić młodzież do ich noszenia, a teraz młodzi nie mają już wyjścia - cieszy się pani instruktor.

Centrum narciarskie Nosal obejmuje 5 tras, w tym czerwono-czarną trasę FIS o długości 650 metrów obsługiwaną przez jednoosobową kolej krzesełkową. Trzy niebieskie trasy i uruchomiona jako pierwsza w tym sezonie zielona trasa nr 2 służą adeptom szkół narciarskich do doskonalenia umiejętności. Przy 4 stokach treningowych znajdują się odpowiednie dla początkujących wyciągi talerzykowe. - Polecamy szkolenia najmłodszym narciarzom, ale i tym, którzy chcą udoskonalić technikę jazdy i sprawdzić efekt szkolenia na naszej trasie FIS - mówi Katarzyna Strama i zaprasza pod Nosal.

Więcej informacji o szkolenia organizowanych przez Szkołę Narciarską STRAMA

am / skionline.pl

Tagi: #nosal #strama #zakopane #tatry #szkolenia narciarskie #stramuś

Powrót

Falkensteiner Hotel & Spa Wulfenia Falkensteiner Hotel & Spa Wulfenia

Nassfeld-Hermagor
Karyntia, Austria

AlpenParks Residence Bad Hofgastein AlpenParks Residence Bad Hofgastein

Bad Hofgastein
Salzburgerland, Austria

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Alpina Family, Spa & Sporthotel Alpina Family, Spa & Sporthotel

5600 St. Johann im Pongau
Salzburgerland, Austria
Berghotel Presslauer Berghotel Presslauer

9631 Jenig / Nassfeld
Karyntia, Austria
All Inklusive Hotel Die Sonne All Inklusive Hotel Die Sonne

5753 Saalbach-Hinterglemm
Salzburgerland, Austria
5 noclegów - od 724,00 € za osobę
3 noclegi - od 569,00 € za osobę
4 noclegi - od 476,00 € za osobę
7 noclegów - od 336,00 € za apartament
7 noclegów - od 798,00 € za dom
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.