skionline.pl stacje Włochy Trentino wyślij link znajomemu dodaj opinię
fot. skionline.pl
fot. skionline.pl
Val di Fassa to atrakcyjny region narciarski położony w Trydencie, w dolinie otoczonej malowniczo przez szczyty Rosengarten, Langkofel oraz potężne wierzchołki Gruppo Sella i Gruppo delle Pale.

Val di Fassa obejmuje aż dziewięć areałów narciarskich, dysponujących najnowocześniejszymi wyciągami. Są to: Fedaia/Marmolada, Belvedere/Pordoi, Ciampac (obecnie połączony przez Skitour Panorama z Buffaure), Col Rodella/Passo Sella, Catinaccio/Ciampedie (wraz z pobliskim ośrodkiem narciarskim Carezza), Alpe Lusia i Passo San Pellegrino (z dalszym połączeniem do Falcade, gdzie można skorzystać z tras Skitour dell’Amore).

O ogromnej atrakcyjności Val di Fassa decyduje właśnie możliwość szusowania każdego dnia na innym terenie narciarskim. Pomiędzy poszczególnymi stacjami narciarskimi kursują skibusy.

Urozmaicona sieć nartostrad jest w stanie zadowolić wymagania zarówno doświadczonych, jak i początkujących narciarzy.

Szczególną atrakcją dla ambitnych jest Sella Ronda (widokowa, 26-kilometrowa trasa, okrążająca masyw Sella, którą przejechać można w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnym.) Punktem wypadowym do takiej wycieczki może być Campitello di Fassa lub Canazei.

Masyw Sella (ale również obszar San Pellegrino i Marmolada) są doskonałymi terenami do uprawiania ski-alpinizmu i freeride’u.

Okolice doliny Val di Fassa nadają się również znakomicie do uprawiania narciarstwa biegowego. Wśród licznych tras biegowych szczególną pozycję zajmuje Marcialonga, 70-kilometrowa trasa biegnąca przez Val di Fassa i Val di Fiemme.

Ośrodki narciarskie w Val di Fassa są jednocześnie pełnymi uroku miejscowościami, w których po nartach można korzystać z licznych sportowych (i nie tylko) atrakcji. Niestety ceny nie należą do najniższych.

Najbardziej znaną miejscowością Val di Fassa jest położone na wysokości 1 460 m n.p.m. Canazei, które popularność swą zawdzięcza nie tylko malowniczemu położeniu u stóp najsłynniejszych w całych Dolomitach szczytów, ale także nowoczesnej infrastrukturze i bezpośredniemu połączeniu z trasami Sella Rondy. Canazei - pomimo gwałtownego rozwoju w ostatnim dziesięcioleciu - nadal utrzymało swój tradycyjny klimat.

Nad miasteczkiem Campitello di Fassa (1 448 m n.p.m.) góruje masyw Sassolungo i Col Rodella. Karuzela narciarska Col Rodella/Belvedere ski daje szerokie możliwości uprawiania narciarstwa, jest obsługiwana przez sieć zaawansowanych technicznie wyciągów i posiada bardzo nowoczesny system sztucznego naśnieżania, który umożliwia już na samym początku sezonu korzystanie w zasadzie ze wszystkich tras. Z miasteczka do wyciągów jest bardzo blisko. Tutejsze stoki stanowią pośredni etap pomiędzy przełęczą Sella a Val Gardena i słynną pętlą Sella Ronda.

Kolejka gondolowa łączy Campitello di Fassa z miasteczkiem Canazei - nowoczesnym centrum sportowym.

Vigo di Fassa (1 382 m n.p.m.) to wioska malowniczo położona na szerokim górskim tarasie, z którego rozciągają się widoki aż po masyw Marmolady. Vigo stanowi centrum terenu narciarskiego, który - dzięki nowoczesnemu naśnieżaniu - bywa czynny już od końca listopada.

Soraga (1 210 m n.p.m.) jest jedną z najstarszych osad w dolinie Val di Fassa. Nad tą spokojną, niewielką wioską góruje niezwykle malowniczy masyw Catinaccio i Roda di Vael. okolica ta jest prawdziwym rajem dla narciarzy biegowych, którzy mogą zakładać narty dosłownie "za progiem" hotelu. Do najbliższych stoków zjazdowych w Vigo di Fassa lub Pozza di Fassa trzeba podjechać ski-busem.

Pozza di Fassa (1 320 m n.p.m.) leży w najszerszej części doliny, u zbiegu rzek Avisio i Rio San Nicoln. Jest to baza wypadowa na tereny narciarskie Ski Stadium Val di Fassa oraz zmodernizowanego Buffaure. Ten ostatni jest ceniony przez narciarzy za przepiękną scenerię i łagodne stoki, natomiast Ski Stadium to znany i chętnie odwiedzany ośrodek, posiadający m.in. trasy przystosowane do rozgrywania na nich międzynarodowych zawodów w biegu zjazdowym. Codziennie korzystać można z możliwości wieczornych zjazdów. Narciarze biegowi mogą natomiast bardzo łatwo dostać się stamtąd na słynną Marcialonga, a także przemierzyć pętlę Ciancoal Ring - atrakcyjną z uwagi na zróżnicowanie terenu, zawsze doskonałe warunki śniegowe i możliwość korzystania z niej również wieczorami (trasa jest oświetlona). W Pozza di Fassa istnieje możliwość korzystania z kompleksu termalnego, czynnego również zimą - Terme Dolomia.

Moena (1 184 m n.p.m.) to najważniejsze miasteczko doliny, z którego nazwą wiąże się wiele romantycznych legend. Położona u wlotu doliny i odgraniczająca Val di Fassa od sąsiedniej Val di Fiemme, Moena znajduje się w sercu ogromnego (100 km tras) terenu narciarskiego Ski Area Tre Valli, w skład którego wchodzą jeszcze stoki wokół Falcade i Passo San Pellegrino.
Miasteczko może poszczycić się piękną, starą architekturą i malowniczym centrum pełnym kafejek, restauracji i eleganckich sklepów, gdzie życie nie zamiera nawet w nocy.
czytaj więcej
Info o ośrodku
orczyki krzesełka gondole kolejki linowe kolejki linowotorowe naśnieżanie
61 67 12 14 0 tak
Ilość tras zjazdowych:53 szt.
Długość tras zjazdowych:278 km
- trasy łatwe92 km
- trasy średnie166 km
- trasy trudne20 km
Długość tras biegowych:70 km
Wysokość: 1300 - 2950 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2015.11.28 do 2016.04.10
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
bordercross:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
basen termalny:
sauna:
centrum fitness:
paragliding:
kino:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
  Dzieci Młodzież Dorośli Seniorzy
1 dzień     26.00   37.00   33.00 
6 dni     133.00   189.00   170.00 

Powyższe ceny podane są w EUR i obowiązują od 2015.11.28 do 2015.12.20.

zobacz więcej

Kontakt
Ośrodek:Apt Val di Fassa
Adres:Strèda de Dolèda 10; I-38032 Canazei Włochy
Telefon:+39 0462 602278
WWW:www.fassa.com
Zobacz
Sellaronda - Arabba - Val di Fassa - Val Gardena
Sellaronda - Arabba - Val di Fassa - Val Gardena
Sellaronda - Arabba - Val di Fassa - Val Gardena

zobacz więcej

Hotel Astoria Hotel Astoria

38032 Canazei
Trentino, Włochy
Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

38039 Vigo di Fassa
Trentino, Włochy
Hotel Villa di Bosco Hotel Villa di Bosco

38038 Tesero
Trentino, Włochy
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2015 Atmedia S.C.