skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce

2018.03.02
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Kliknij, aby powiększyć.
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Czas zimowych ferii dobiegł końca. Dopisali przede wszystkim goście, którzy licznie odwiedzili Zieleniec, przybywając do stacji narciarskiej z całej Polski, warunki oraz zimowa aura. Nic nie wskazuje też na to, że narciarski sezon ma zmierzać ku końcowi - zima trzyma mocno i nie zmierza odpuszczać.

Warto przeczytać:

Zobacz także:

Przełom lutego i marca przyniósł rekordowe mrozy, co jest doskonałą wiadomością dla wszystkich pasjonatów narciarstwa. Staje się już zresztą tradycją, że ostatni miesiąc zimy jest w Zieleńcu dla narciarzy wyśmienity - świetne warunki, coraz częściej i śmielej wyglądające słońce, ale także niższe ceny karnetów i nieco mniejszy ruch na narciarskich trasach.

Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce

Sezon w Zieleńcu rozpoczął się tak naprawdę 16 listopada. Począwszy od tego momentu przez cały czas utrzymują się w stacji bardzo dobre warunki, co jest zasługą przede wszystkim wyjątkowego mikroklimatu. Unikalny układ mas powietrza wraz z wyjątkowym ukształtowaniem terenu przekłada się na ponadprzeciętną ilość opadów (1300 mm w ciągu roku, z czego 40% przypada na okres od listopada do marca). Z narciarskiego punktu widzenia oznacza to właśnie rekordowo długi czas trwania zimowego sezonu - rozpoczyna się on zwykle w połowie listopada, a kończy nawet po wielkanocnych świętach. Czy będzie tak i w tym roku?

Zieleniec Ski Arena - pogoda i warunki narciarskie

-6°C

WYCIĄGI

21 / 24

TRASY [KM]

15.2 / 21.7

WARUNKI

otwarte

ŚNIEG

30-80 cm

więcej informacji


"Dziś oczywiście nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że jeździć będzie można w Zieleńcu w trakcie wielkanocnych świąt, które w tym roku wypadają na początku kwietnia" - mówi Grzegorz Głód, menedżer stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena. "Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę to, jak sytuacja przedstawiała się w minionych latach, a także bardzo dobrą zimę w tym roku, szanse na to, że sezon zamkniemy właśnie z początkiem kwietnia, są duże" - dodaje Grzegorz Głód.

Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce

W odniesieniu do unikalności zielenieckiego klimatu, oprócz doskonałych warunków narciarskich równie istotną rzeczą jest to, jak reaguje na niego ludzki organizm. W trakcie pobytu w Zieleńcu produkuje on znacznie więcej czerwonych krwinek, niż ma to miejsce w innych rejonach, o nizinach nie wspominając. Sprzyja to w bardzo dużym stopniu regeneracji, relaksowi oraz bardziej efektywnemu wypoczynkowi. Im oczywiście pobyt w Zieleńcu jest dłuższy, tym dla naszego organizmu lepiej.

Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody w Zieleńcu

Rozpoczynający marzec jest w Zieleńcu miesiącem wyjątkowym z wielu powodów. Poprawiająca się pogoda to tylko jeden z nich. Bardzo dobre i stabilne są w Zieleńcu także warunki narciarskie, natomiast od 5 marca obowiązuje oferta niskiego sezonu (z wyłączeniem świątecznego okresu od 30 marca do 2 kwietnia). Oznacza to oczywiście niższe ceny karnetów.


Również od 5 marca na nowo rozpoczyna się w Zieleńcu akcja Free Ski, która uprawnia wszystkich pozostającym tu na dłużej (min. cztery noclegi) do darmowego korzystania z narciarskiej infrastruktury. W kontekście mikroklimatu, oraz warunków cenowych i akcji Free Ski, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby to właśnie w marcu zaplanować przynajmniej kilkudniowy pobyt w Zieleńcu. Warto podkreślić, że baza noclegowa, czyli zielenieckie hotele i pensjonaty w większości przypadków położone są przy samych stokach, co stwarza dodatkowy komfort wszystkim pasjonatom szusowanka.

"Pamiętajmy, że Zieleniec to nie tylko narty. To także bogata oferta hotelowo-gastronomiczna, czynne przez cały rok rancho Gryglówka, możliwość szusowania po zmroku, czy wreszcie biegówki i piesze wycieczki, które i pod koniec zimy są bardzo atrakcyjną i coraz bardziej popularną formą spędzania czasu" - dodaje Grzegorz Głód.

Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce
Zieleniec Ski Arena: najdłuższy sezon w Polsce

Marzec to także okres wielu wydarzeń i imprez, które są w Zieleńcu organizowane. Nocny zjazd Duchów (3 marca), Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza (4 marca), Mistrzostwa Polski Instruktorów Narciarstwa (10-11 marca) oraz oczywiście finał zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy (10 marca) - to tylko część z nich, które w najbliższym czasie odbędą się w Zieleńcu.


Zieleniec Ski Arena jest jednym z największych w Polsce ośrodków narciarskich, który charakteryzuje się przede wszystkim gęstą siecią szerokich tras o zróżnicowanych stopniu trudności - są ich w sumie tutaj 22 kilometry. Korzystanie z nich ułatwia jeden karnet na 29 kolei i wyciągów, które czynne są przeważnie od godziny 9:00 do 22:00 - większość tras posiada sztuczne oświetlenie (zawsze aktualny plan pracy wyciągów dostępny jest na stronie internetowej ośrodka).

Więcej informacji na stronie zieleniec.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #zieleniec #szusowanko #ski arena #ranking stacji #najdłuższy sezon

Powrót

AlpenParks Hagan Lodge Altaussee AlpenParks Hagan Lodge Altaussee

Altaussee
Styria, Austria

Ganischgerhof Mountain Resort & Spa Ganischgerhof Mountain Resort & Spa

Deutschnofen-Obereggen-Eggen
Południowy Tyrol, Włochy

Natur- und Wellnesshotel Höflehner Natur- und Wellnesshotel Höflehner

Haus im Ennstal
Styria, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Alpina Family, Spa & Sporthotel Alpina Family, Spa & Sporthotel

5600 St. Johann im Pongau
Kraj Salzburski, Austria
AlpenParks Hotel & Apartment CentralAlpenParks Hotel & Apartment Central

5700 Zell am See
Kraj Salzburski, Austria
AlpenParks Hotel & Apartment Orgler KaprunAlpenParks Hotel & Apartment Orgler Kaprun

5710 Kaprun
Kraj Salzburski, Austria
7 noclegów - od 330,00 € za osobę
7 noclegów - od 649,00 € za osobę
5 noclegów - od 1064,00 € za osobę
7 noclegów - od 839,00 € za osobę
3 noclegi - od 681,00 € za pokój
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.