skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zima 2.0 w Zieleńcu

2017.03.01
Zima 2.0 w Zieleńcu
Kliknij, aby powiększyć.
Zima 2.0 w Zieleńcu
Pojawiające się pogłoski o rzekomym nadejściu wiosny są być może prawdą, ale jedynie na nizinach i wśród osób, którym zima dała się już w tym roku mocno we znaki. Nic nie wskazuje jednak na to, aby miała ona przyjść w najbliższym czasie w wyższe partie Sudetów, w tym także do stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena.
Ocieplenie, z którym mieliśmy ostatnio do czynienia, nie było w żadnym stopniu niczym zaskakującym. Zdarzają się ono każdego roku, jednak dzięki unikalnemu klimatowi nie ma to większego wpływu na panujące w stacji narciarskiej warunki. Śniegu jest na zielenieckich trasach pod dostatkiem, a trasy są bardzo dobrze przygotowane. Poza tym pamiętać należy, że tutejszy mikroklimat sprawia, że sama pokrywa zalega tu o wiele dłużej niż w innych sudeckich kurortach - zwykle jest przynajmniej przełom marca i kwietnia.

Zima 2.0 w Zieleńcu
Zima 2.0 w Zieleńcu

- Obserwujemy ze spokojem warunki atmosferyczne i prognozy pogody na najbliższe dni. Towarzyszy temu coraz większy entuzjazm, ponieważ już po weekendzie spodziewamy się silniejszego spadku temperatury - mówi Grzegorz Głód, przedstawiciel stacji narciarskiej.

Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody w Zieleniec Ski Arena

- Na naszych trasach leży do 140 centymetrów śniegu. Czeka nas więc jeszcze wiele chwil i pięknych dni do końca sezonu narciarskiego. Przypomnijmy, że moment ten przypada zwykle na początek kwietnia - dodaje Grzegorz Głód.

Zima 2.0 w Zieleńcu
Zima 2.0 w Zieleńcu

I rzeczywiście analiza prognoz na najbliższe dni daje nadzieję, że do końca zimy w Zieleńcu jeszcze bardzo daleko. Po ociepleniu, z którym mieliśmy ostatnio do czynienia, nie ma już śladu. W ciągu najbliższych dwóch dni do Zieleńca znów zawita mróz, co w razie potrzeby pozwoli na odpalenie śnieżnych armatek. Dodajmy jednak w tym miejscu, że w stacji narciarskiej śniegu jest w ciąż bardzo dużo.

I choć w ciągu kolejnych dni temperatura może wrosnąć nieznacznie powyżej zera, to od wtorku (28 lutego) powróci silniejszy mróz, który z pewnością jeszcze bardziej zwiąże śnieżną pokrywę. Również na wtorek prognozowane są też silniejsze opady śniegu.

Zima 2.0 w Zieleńcu
Zima 2.0 w Zieleńcu

W Zieleńcu czynne są wszystkie wyciągi i koleje, których jest w sumie 27. Podobnie sprawa dotyczy narciarskich tras. W ciągu najbliższych dni stacja narciarska zaprasza na szereg imprez: Akcję Bezpieczny Stok, XXXI Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza, Mistrzostwa Polski trenerów i instruktorów snowboardu czy finałowe zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy. Niebawem powraca także akcja Free Ski (od 6 marca), dzięki której wszyscy przyjeżdżający do Zieleńca na dłużej (4 noclegi i więcej) otrzymują zupełnie za darmo karnet na wszystkie koleje i wyciągi, aktualna będzie także oferta tzw. niskiego sezonu, dzięki której ceny karnetów będą niższe.

Wszystkie bieżące, codziennie aktualizowane informacje znajdują się na stronie internetowej stacji: www.zieleniec.pl, a także na profilu na Facebooku oraz Instagramie. Tam też znajdą Państwo widoki kamer oraz zdjęcia, na których sprawdzić można panujące w danej chwili warunki atmosferyczne.

Zima 2.0 w Zieleńcu
Zima 2.0 w Zieleńcu

Zieleniec Ski Arena to 22 kilometry doskonale przygotowanych i o zróżnicowanym stopniu trudności tras narciarskich. W jedną całość łączy je także 27 wyciągów, na które składa się 5 nowoczesnych kolei kanapowych (w tym jedna kanapowo-gondolowa).

Cały system to gęsta sieć tras narciarskich i wyciągów, które w optymalny sposób wykorzystując ukształtowanie terenu, aby dać możliwość do szusowania zarówno bardziej wymagającym narciarzom czy snowboardzistom, jak i wszystkim, który dopiero stawiają na nartach pierwsze kroki.

Zima 2.0 w Zieleńcu
Zima 2.0 w Zieleńcu

Infrastruktura narciarska i turystyczna jest w Zieleńcu konsekwentnie rozwijana. W zeszłym sezonie wybudowana została nowa kolej kanapowa w ośrodku Mieszko, natomiast w tym sezonie do użytku oddane zostały dwa kolejne wyciągi - orczykowy oraz taśmowy, które w znacznym stopniu przełożą się na poprawienie komfortu nauki jazdy na nartach.

Zieleniec Ski Arena bardzo duży nacisk kładzie na edukację nie tylko najmłodszych, ale wszystkich, którzy chcą zdobywać pierwsze i kolejne szlify narciarskiego i snowboardowego rzemiosła. Licznie działające w Zieleńcu szkoły narciarskie oraz instruktorzy zwracają też bardzo dużą uwagę na podnoszenie poziomu świadomości w kwestii odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania ze stoków i uprawiania narciarstwa. Naukę jazdy na nartach wspierają cztery wyciągi taśmowe, które dodatkowo są gwarancją bezpieczeństwa

Tagi: #ośrodki narciarskie #zielniec ski arena #sudety #wyjazdy na narty #marzec w górach

Powrót

Zobacz
Zieleniec Ski Arena - w świetle księżyca
Zieleniec Ski Arena - w świetle księżyca
Zieleniec Ski Arena - w świetle księżyca
Ski Arena Zieleniec - z lotu ptaka
Ski Arena Zieleniec - z lotu ptaka
Ski Arena Zieleniec - z lotu ptaka
Das Alpenhaus Gasteinertal Das Alpenhaus Gasteinertal

Bad Hofgastein
Kraj Salzburski, Austria

Ganischgerhof Mountain Resort & Spa Ganischgerhof Mountain Resort & Spa

Deutschnofen-Obereggen-Eggen
Południowy Tyrol, Włochy

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Das Central - Alpine . Luxury . Life Das Central - Alpine . Luxury . Life

6450 Sölden
Tyrol, Austria
Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

13021 Alagna Valsesia
Piemont, Włochy
Panorama Appartements Panorama Appartements

6444 Längenfeld
Tyrol, Austria
4 noclegi - od 638,00 € za pokój
7 noclegów - od 921,00 € za osobę
7 noclegów - od 3059,00 € za pokój
7 noclegów - od 365,00 € za osobę
7 noclegów - od 330,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.