skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zima jeszcze się nie skończyła - warunki na polskich stokach

2017.03.02
Zima jeszcze się nie skończyła - warunki na polskich stokach
Kliknij, aby powiększyć.
Zima jeszcze się nie skończyła - warunki na polskich stokach
Niech nie zmyli nas pogoda za oknem w mieście - w górach zima jeszcze się nie skończyła! Co prawda ocieplenie i pogorszenie warunków narciarskich jest odczuwalne prawie wszędzie, ale z pewnością w czasie nadchodzącego weekendu da się pojeździć jeszcze w wielu miejscach. Zwłaszcza w wyżej położonych lokalizacjach, przed południem warunki do jazdy powinny być bardzo dobre - według prognoz najbliższe dni mają być słoneczne, z ujemnymi temperaturami w nocy powyżej 700 m n.p.m. Ci którzy się zdecydują - mogą mieć udany narciarski dzień.
Nasz krotki przegląd warunków narciarskich rozpoczniemy od najchętniej odwiedzanego Podtatrza. W ciągu ostatnich dni śnieg zniknął w większości z pól i łąk, ale na trasach jest go jeszcze całkiem sporo - 50-150 cm. W ośrodkach objętych karnetem TatrySki pracują prawie wszystkie wyciągi, otwarta jest tez zdecydowana większość tras. W Białce Tatrzańskiej otwarte są wszystkie trasy i pracują wszystkie wyciągi. Na narciarzy czekają także termy i lodowisko. Bardzo dobre warunki, zwłaszcza przed południem, są także w Jurgowie, gdzie pracują wszystkie wyciągi, na Grapie, Kozińcu, w stacji Czorsztyn-Ski i na Palenicy w Szczawnicy, gdzie czynne są oba zjazdy w dół i wyciągi na Szafranówce.

W samym Zakopanem można pojeździć zarówno na Nosalu, jak i w stacjach objętych karnetem GóralSkipass. Na Harendzie otwarte są wszystkie wyciągi i kolej, nieczynna jest jedynie taśma dla dzieci. Pracuje pobliska stacja Suche-Ski w Poroninie, obie kanapy pracują na Szymoszkowej, a w Witowie leży jeszcze do 90 cm śniegu, pracują wszystkie wyciągi. Dobre warunki do południa panują także w Spytkowicach i na Długiej Polanie w Nowy Targu, po południu trzeba się już liczyć z mokrym śniegiem, muldami i odsypami.

Jeśli chodzi o warunki na Kasprowym, to ostatnio nawet przybyło kilka centymetrów śniegu. Obecnie kolej jest nieczynna z powodu silnego wiatru, ale jeśli tylko się uspokoi, otwarte będą trasy zarówno w Kotle Gąsienicowym jak i Goryczkowym, gdzie leży do 132 cm śniegu. Trzeba jednak liczyć się z możliwymi oblodzeniami na trasach, konieczne jest zachowanie ostrożności i dobrze zaostrzone narty. Możliwy jest zjazd z Goryczkowej do Kuźnic, natomiast szlak przez Gąsienicową jest zamknięty.

Dość dobre warunki panują w okolicach Krynicy. Na Jaworzynie Krynickiej nadal czynne są wszystkie trasy. W górnych partiach stoków leży do 110 cm śniegu, w dolnych - do 50 cm. Przed południem stoki są zmrożone, twarde i zapewniają bardzo dobre warunki do jazdy, po południu pojawiają się muldy i odsypy. Podobne warunki panują też w Dwóch Dolinach - tutaj można pozjeżdżać głównie na stokach w Wierchomli i Szczawniku, w godz. 9.30-15.30 czynne jest także połączenie pomiędzy oboma ośrodkami. Dobre warunki panują także w krynickich Słotwinach, w stacji SłotwinyArena nadal leży do 100 cm śniegu, oprócz głównej trasy czynna jest także trasa "Dookoła świata". Dobre warunki panują też nadal w Tyliczu, zarówno w stacji Master-Ski, jak i po sąsiedzku w TyliczSki.

Bardziej na wschód od Krynicy czynne są nadal wyciągi na Magurze Małastowskiej, gdzie leży do 70 cm śniegu, w Chyrowej i na Kiczerze w Puławach. W tej ostatniej stacji warunki w ostatnim czasie nawet nieco się poprawiły, w tygodniu trwa też ciekawa promocja Happy Hours, w czasie której można kupić karnet do 50 % taniej (szczegóły na stronie stacji). W Bieszczadach całkiem dobre warunki znajdziemy na Gromadzyniu i Laworcie w okolicach Ustrzyk Dolnych, a także w stacji Lesko-Ski w okolicach Weremienia.

W środkowej części Beskidów pracują wciąż stacje Laskowa-Ski, gdzie na trasach leży do 100 cm, pracuje kolej i otwarta jest główna trasa o długości 2 km. Pojeździć można także a Limanowej, Lubomierzu, Koninkach i Myślenicach. Bardzo przyzwoite warunki panują na Czarnym Groniu niedaleko Andrychowa, gdzie codziennie można pojeździć także w czasie wieczornej jazdy od 18 do 22-ej. Wieczorna jazda, a także dobre (zwłaszcza przed południem) warunki do jazdy znajdziemy także w stacji KasinaSki i na Szklanej Górze w Harbutowicach.

Zima jeszcze się nie skończyła - warunki na polskich stokach
Zima jeszcze się nie skończyła - warunki na polskich stokach

W Beskidzie Śląskim pojeździć można zarówno w Szczyrku, jaki i w Wiśle i Istebnej. Dobre warunki do jazdy, zwłaszcza przed południem utrzymują się w Beskid Sport Arena, gdzie leży do 200 cm śniegu. W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim czynne są wyciągi i trasy w rejonie Soliska i Hali Pośredniej. Pokrywa śniegowa na trasach wynosi do 40 cm, warunki narciarskie dobre przed południem, otwarta jest także trasa Golgota. Z kolei na Skrzycznem w tej chwili czynna jest tylko dolna sekcja kolei i orczyk na Dolinach, górna nie działa z powodu silnego wiatru. Jeśli pogoda się poprawi, można będzie jeździć w górnej części ośrodka - na trasach leży 10-50 cm śniegu, a warunki przed południem są umiarkowanie trudne.

W Wiśle jeździć można prawie we wszystkich stacjach, ale stan stoków określić można jako średni. Można jeździć na Stożku (20-50 cm śniegu - czynna jest trasa czerwona) i na Soszowie (30-40 cm śniegu, 2,5 km otwartych tras). Działają też wyciągi na Cieńkowie, w Nowej Osadzie pracuje kolejka krzesełkowa i orczyk. Otwarte są także wyciągi w Głębcach i wyciąg Siglany, a także nowa kolejka krzesełkowa w Klepkach. Czynna jest także stacja Skolnity w centrum Wisły, a w ośrodku przy Hotelu Stok leży do 80 cm śniegu. W Ustroniu działa kolejka linowa na Czantorię - otwarta jest czerwona trasa i wyciąg Solisko.

W Istebnej można natomiast pojeździć na Złotym Groniu, czynna jest także kolej linowa w ośrodku Zagroń - pokrywa śniegowa przekracza tu miejscami 60 cm - łącznie czeka tu 2 km tras zjazdowych. Całkiem dobre warunki panują także na stacji Zwardoń-Ski. W Korbielowie niedawno w górnych partiach dosypało kilka centymetrów świeżego śniegu, warunki znacznie się poprawiły i można całkiem dobrze pojeździć na Hali Szczawiny i Hali Miziowej. Miejscami pojawiają się niewielkie przetopy na trasach i kamienie. Zjazd do parkingu Koleją z Hali Szczawiny. Otwarta jest także stacja narciarska na Mosornym w Zawoi, gdzie leży do 10 cm śniegu.

Bez większych zmian w Sudetach - najlepsze warunki panują w Zieleńcu - leży tu do 150 cm śniegu (na trasach), pracują wszystkie wyciągi, a otwartych jest 21 z 22 km tras. W Czarnej Górze także czynna jest większość wyciągów i tras, nie pracuje jedynie wyciąg Proca i trasy przy nim położone. Godna polecenia jest wieczorna jazda na nowo oświetlonej trasie nr 2. Pojeździć nadal można także w stacji Kamienica i w Lądku Zdroju - na stokach 40-80 cm śniegu/

Na Szrenicy czynna jest obecnie nartostrada Puchatek, górna część ośrodka nie działa z powodu silnego wiatru - przy polepszeniu pogody otwarta powinna być nartostrada Śnieżynka. W kompleksie Śnieżki na Kopie w Karpaczu także czekają na poprawę warunków - na razie nie działają kolej i wyciągi. Można natomiast pojeździć w Białym Jarze - gdzie działa nowoczesna sześcioosobowa kanapa i otwartych jest 2 km tras zjazdowych. Pracuje także kolejka gondolowa w Świeradowie-Zdroju i 2,5-km długości trasa prowadząca wzdłuż niej. Jazdy nocne na pięknie oświetlonym stoku - w piątki i soboty.

Jak widać - zima jeszcze nie odpuściła do końca, a w wielu miejscach warunki są całkiem niezłe. I oby tak jak najdłużej!

Warunki narciarskie na stokach i prognoza pogody:
Polska - www.skionline.pl/pogoda/polska
Czechy - www.skionline.pl/pogoda/czechy
Słowacja - www.skionline.pl/pogoda/slowacja

Kamery na stokach: www.skionline.pl/pogoda

Tagi: #ośrodki narciarskie #pogoda #warunki narciarskie #gdzie na narty

Powrót

Zobacz
Czarna Góra Resort - narty wieczorową porą
Czarna Góra Resort - narty wieczorową porą
Czarna Góra Resort - narty wieczorową porą
Zieleniec Ski Arena - w świetle księżyca
Zieleniec Ski Arena - w świetle księżyca
Zieleniec Ski Arena - w świetle księżyca
Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria

Hotel Monzoni Hotel Monzoni

Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy

Hotel Schloss Rosenegg Hotel Schloss Rosenegg

Fieberbrunn
Tyrol, Austria

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

6450 Sölden
Tyrol, Austria
UntervernatschUntervernatsch

39020 Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy
Falkensteiner Hotel Cristallo Falkensteiner Hotel Cristallo

9863 Rennweg am Katschberg
Karyntia, Austria
7 noclegów - od 669,50 € za osobę
5 noclegów - od 1064,00 € za osobę
7 noclegów - od 438,00 € za osobę
7 noclegów - od 699,00 € za apartament
7 noclegów - od 1064,00 € za pokój
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.