skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Zima jeszcze się nie skończyła - warunki na polskich stokach

2017.03.02
Zima jeszcze się nie skończyła - warunki na polskich stokach
Kliknij, aby powiększyć.
Zima jeszcze się nie skończyła - warunki na polskich stokach
Niech nie zmyli nas pogoda za oknem w mieście - w górach zima jeszcze się nie skończyła! Co prawda ocieplenie i pogorszenie warunków narciarskich jest odczuwalne prawie wszędzie, ale z pewnością w czasie nadchodzącego weekendu da się pojeździć jeszcze w wielu miejscach. Zwłaszcza w wyżej położonych lokalizacjach, przed południem warunki do jazdy powinny być bardzo dobre - według prognoz najbliższe dni mają być słoneczne, z ujemnymi temperaturami w nocy powyżej 700 m n.p.m. Ci którzy się zdecydują - mogą mieć udany narciarski dzień.
Nasz krotki przegląd warunków narciarskich rozpoczniemy od najchętniej odwiedzanego Podtatrza. W ciągu ostatnich dni śnieg zniknął w większości z pól i łąk, ale na trasach jest go jeszcze całkiem sporo - 50-150 cm. W ośrodkach objętych karnetem TatrySki pracują prawie wszystkie wyciągi, otwarta jest tez zdecydowana większość tras. W Białce Tatrzańskiej otwarte są wszystkie trasy i pracują wszystkie wyciągi. Na narciarzy czekają także termy i lodowisko. Bardzo dobre warunki, zwłaszcza przed południem, są także w Jurgowie, gdzie pracują wszystkie wyciągi, na Grapie, Kozińcu, w stacji Czorsztyn-Ski i na Palenicy w Szczawnicy, gdzie czynne są oba zjazdy w dół i wyciągi na Szafranówce.

W samym Zakopanem można pojeździć zarówno na Nosalu, jak i w stacjach objętych karnetem GóralSkipass. Na Harendzie otwarte są wszystkie wyciągi i kolej, nieczynna jest jedynie taśma dla dzieci. Pracuje pobliska stacja Suche-Ski w Poroninie, obie kanapy pracują na Szymoszkowej, a w Witowie leży jeszcze do 90 cm śniegu, pracują wszystkie wyciągi. Dobre warunki do południa panują także w Spytkowicach i na Długiej Polanie w Nowy Targu, po południu trzeba się już liczyć z mokrym śniegiem, muldami i odsypami.

Jeśli chodzi o warunki na Kasprowym, to ostatnio nawet przybyło kilka centymetrów śniegu. Obecnie kolej jest nieczynna z powodu silnego wiatru, ale jeśli tylko się uspokoi, otwarte będą trasy zarówno w Kotle Gąsienicowym jak i Goryczkowym, gdzie leży do 132 cm śniegu. Trzeba jednak liczyć się z możliwymi oblodzeniami na trasach, konieczne jest zachowanie ostrożności i dobrze zaostrzone narty. Możliwy jest zjazd z Goryczkowej do Kuźnic, natomiast szlak przez Gąsienicową jest zamknięty.

Dość dobre warunki panują w okolicach Krynicy. Na Jaworzynie Krynickiej nadal czynne są wszystkie trasy. W górnych partiach stoków leży do 110 cm śniegu, w dolnych - do 50 cm. Przed południem stoki są zmrożone, twarde i zapewniają bardzo dobre warunki do jazdy, po południu pojawiają się muldy i odsypy. Podobne warunki panują też w Dwóch Dolinach - tutaj można pozjeżdżać głównie na stokach w Wierchomli i Szczawniku, w godz. 9.30-15.30 czynne jest także połączenie pomiędzy oboma ośrodkami. Dobre warunki panują także w krynickich Słotwinach, w stacji SłotwinyArena nadal leży do 100 cm śniegu, oprócz głównej trasy czynna jest także trasa "Dookoła świata". Dobre warunki panują też nadal w Tyliczu, zarówno w stacji Master-Ski, jak i po sąsiedzku w TyliczSki.

Bardziej na wschód od Krynicy czynne są nadal wyciągi na Magurze Małastowskiej, gdzie leży do 70 cm śniegu, w Chyrowej i na Kiczerze w Puławach. W tej ostatniej stacji warunki w ostatnim czasie nawet nieco się poprawiły, w tygodniu trwa też ciekawa promocja Happy Hours, w czasie której można kupić karnet do 50 % taniej (szczegóły na stronie stacji). W Bieszczadach całkiem dobre warunki znajdziemy na Gromadzyniu i Laworcie w okolicach Ustrzyk Dolnych, a także w stacji Lesko-Ski w okolicach Weremienia.

W środkowej części Beskidów pracują wciąż stacje Laskowa-Ski, gdzie na trasach leży do 100 cm, pracuje kolej i otwarta jest główna trasa o długości 2 km. Pojeździć można także a Limanowej, Lubomierzu, Koninkach i Myślenicach. Bardzo przyzwoite warunki panują na Czarnym Groniu niedaleko Andrychowa, gdzie codziennie można pojeździć także w czasie wieczornej jazdy od 18 do 22-ej. Wieczorna jazda, a także dobre (zwłaszcza przed południem) warunki do jazdy znajdziemy także w stacji KasinaSki i na Szklanej Górze w Harbutowicach.

Zima jeszcze się nie skończyła - warunki na polskich stokach
Zima jeszcze się nie skończyła - warunki na polskich stokach

W Beskidzie Śląskim pojeździć można zarówno w Szczyrku, jaki i w Wiśle i Istebnej. Dobre warunki do jazdy, zwłaszcza przed południem utrzymują się w Beskid Sport Arena, gdzie leży do 200 cm śniegu. W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim czynne są wyciągi i trasy w rejonie Soliska i Hali Pośredniej. Pokrywa śniegowa na trasach wynosi do 40 cm, warunki narciarskie dobre przed południem, otwarta jest także trasa Golgota. Z kolei na Skrzycznem w tej chwili czynna jest tylko dolna sekcja kolei i orczyk na Dolinach, górna nie działa z powodu silnego wiatru. Jeśli pogoda się poprawi, można będzie jeździć w górnej części ośrodka - na trasach leży 10-50 cm śniegu, a warunki przed południem są umiarkowanie trudne.

W Wiśle jeździć można prawie we wszystkich stacjach, ale stan stoków określić można jako średni. Można jeździć na Stożku (20-50 cm śniegu - czynna jest trasa czerwona) i na Soszowie (30-40 cm śniegu, 2,5 km otwartych tras). Działają też wyciągi na Cieńkowie, w Nowej Osadzie pracuje kolejka krzesełkowa i orczyk. Otwarte są także wyciągi w Głębcach i wyciąg Siglany, a także nowa kolejka krzesełkowa w Klepkach. Czynna jest także stacja Skolnity w centrum Wisły, a w ośrodku przy Hotelu Stok leży do 80 cm śniegu. W Ustroniu działa kolejka linowa na Czantorię - otwarta jest czerwona trasa i wyciąg Solisko.

W Istebnej można natomiast pojeździć na Złotym Groniu, czynna jest także kolej linowa w ośrodku Zagroń - pokrywa śniegowa przekracza tu miejscami 60 cm - łącznie czeka tu 2 km tras zjazdowych. Całkiem dobre warunki panują także na stacji Zwardoń-Ski. W Korbielowie niedawno w górnych partiach dosypało kilka centymetrów świeżego śniegu, warunki znacznie się poprawiły i można całkiem dobrze pojeździć na Hali Szczawiny i Hali Miziowej. Miejscami pojawiają się niewielkie przetopy na trasach i kamienie. Zjazd do parkingu Koleją z Hali Szczawiny. Otwarta jest także stacja narciarska na Mosornym w Zawoi, gdzie leży do 10 cm śniegu.

Bez większych zmian w Sudetach - najlepsze warunki panują w Zieleńcu - leży tu do 150 cm śniegu (na trasach), pracują wszystkie wyciągi, a otwartych jest 21 z 22 km tras. W Czarnej Górze także czynna jest większość wyciągów i tras, nie pracuje jedynie wyciąg Proca i trasy przy nim położone. Godna polecenia jest wieczorna jazda na nowo oświetlonej trasie nr 2. Pojeździć nadal można także w stacji Kamienica i w Lądku Zdroju - na stokach 40-80 cm śniegu/

Na Szrenicy czynna jest obecnie nartostrada Puchatek, górna część ośrodka nie działa z powodu silnego wiatru - przy polepszeniu pogody otwarta powinna być nartostrada Śnieżynka. W kompleksie Śnieżki na Kopie w Karpaczu także czekają na poprawę warunków - na razie nie działają kolej i wyciągi. Można natomiast pojeździć w Białym Jarze - gdzie działa nowoczesna sześcioosobowa kanapa i otwartych jest 2 km tras zjazdowych. Pracuje także kolejka gondolowa w Świeradowie-Zdroju i 2,5-km długości trasa prowadząca wzdłuż niej. Jazdy nocne na pięknie oświetlonym stoku - w piątki i soboty.

Jak widać - zima jeszcze nie odpuściła do końca, a w wielu miejscach warunki są całkiem niezłe. I oby tak jak najdłużej!

Warunki narciarskie na stokach i prognoza pogody:
Polska - www.skionline.pl/pogoda/polska
Czechy - www.skionline.pl/pogoda/czechy
Słowacja - www.skionline.pl/pogoda/slowacja

Kamery na stokach: www.skionline.pl/pogoda

Tagi: #ośrodki narciarskie #pogoda #warunki narciarskie #gdzie na narty

Powrót

Zobacz
Czarna Góra Resort - narty wieczorową porą
Czarna Góra Resort - narty wieczorową porą
Czarna Góra Resort - narty wieczorową porą
Zieleniec Ski Arena - w świetle księżyca
Zieleniec Ski Arena - w świetle księżyca
Zieleniec Ski Arena - w świetle księżyca
Ganischgerhof Mountain Resort & Spa Ganischgerhof Mountain Resort & Spa

Deutschnofen-Obereggen-Eggen
Południowy Tyrol, Włochy

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

comments powered by Disqus
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


AlpenParks Hotel & Apartment Orgler KaprunAlpenParks Hotel & Apartment Orgler Kaprun

5710 Kaprun
Kraj Salzburski, Austria
Panorama Appartements Panorama Appartements

6444 Längenfeld
Tyrol, Austria
Hotel Taufers Hotel Taufers

39032 Mühlen in Taufers
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - od 879,00 € za apartament
3 noclegi - od 404,00 € za osobę
2 noclegi - od 349,00 € za osobę
3 noclegi - od 892,00 € za apartament
5 noclegów - od 749,00 € za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2017 Atmedia S.C.