Narty - skionline.pl
Jump to content

JC

357 views

 Share

Ośrodek narciarski Kuehtai planowałem odwiedzić od dłuższego czasu. W tym sezonie się udało, przy okazji wizyty w Innsbrucku, gdzie sprawdzałem działanie skipassu SKI plus CITY PASS. Liczące ok 40 km tras Kuehtai, to ośrodek "ski in - ski out", czy wychodząc z hotelu zapinacie narty i na nartach wracacie. Jest to też najwyżej położony ośrodek narciarski Austrii.

SKI plus CITY PASS - umożliwia korzystanie z 13 ośrodków narciarskich w dolinie Stubai i regionie Innsbrucka, oraz daje dostęp 22 ciekawe miejsca oraz pozwala się relaksować w trzech krytych basenach w stolicy Tyrolu i okolicach.

 

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Jacek, trafiłeś na pogodę. Ja 4 lata temu będąc w Innsbrucku  korzystałem z polecanego przez Ciebie Ski-pasu. Odwiedziłem wówczas Stubai, Schlick 200, Muteralm i Kuhtai oraz jeszcze jakiś ośrodek którego nazwy teraz nie pamietam, coś Axamer. Ja trafiłem tam w tygodniu zmiennej pogody, parę dni sypał śnieg. Dość powiedzieć, że do Kuhtai nie mogłem się wybrać jednego dnia z uwagi na  zasypaną drogę. Ośrodek Kuhtai jest fajny ale... kiedy tam nie wieje. A często tam właśnie wieje. Podczas mojego pobytu tak piżdziło, że gondola stawała od zbyt dużych porywów wiatru. Poza tym to wówczas śniegu było tam dużo więcej, nie to co na Twoich filmach. Mnie się ten ośrodek bardzo podobał. Także miłe wspomnienia mam ze Schlick 2000. Ciekawe czy w knajpie po lewej stronie, tam przed tym wypłaszczeniem na trasie objazdowej, urzęduje jeszcze para: wąsiaty gość z panią, ubrani po kowbojsku i ..... palący machorkę jak smoki. Trafiłem tam do tej knajpy, czy to baru, oczywiście przez przypadek. Od razu przy wejściu zapach dymu papierosowego aż odrzucał. Goście baru palili lulki przy stolikach jak nigdy nic. Kawę wypiłem na zewnątrz. Ja nie palę, ale dla palaczy narciarskich to byłby chyba raj, ten bar!  Skorzystałem z oferty tego ski-pasu za sprawą syna kolegi który studiował w Innsbrucku i miał doskonałe zorientowanie. O cenie za jaką mi załatwił skipas, i o sposobie, nie wspomnę aby nie narazić się na krytykę . Dość powiedzieć, że on posiadał taki skipas na cały sezon i zapłacił coś koło 400 czy 450 euro. Po prostu raj dla narciarza. To właśnie ten student był naszym przewodnikiem. Oczywiście Stubai także zaliczyłem, bo to stały punkt programu.   

  • Like 1
Link to comment
21 godzin temu, marcinn napisał:

Jacku pewny jesteś ze Kühtai i Hochoetz nie jest na jednym skipasie ?

IMG_20220306_181321.jpg

Jest na jednym skipassie, ale nie są połączone... wyciągami.

  • Like 1
Link to comment
3 godziny temu, JC napisał:

Jest na jednym skipassie, ale nie są połączone... wyciągami.

Dodam tylko że darmowy bus krąży non toper między ośrodkami

  • Like 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Create New...