Narty - skionline.pl
Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 12/08/2019 in all areas

 1. 2 points
  No i .... a narty zostały w bagażniku no ale skoro Lokales przewiduje to ... wierzyć trzeba Było tak, 8:00 Glinne -8 wiatr 4 m/s lekko posypuje. Ruszamy ale narty zostają. Zaczynamy żałować ale dajemy z buta. Docieramy do pierwszych, zimowych hopek i jest potencjał Jest zimno -9 wiatr 8 m/s. Żałujemy (mocno), że nie mamy nart. Robi się bajkowo. Co by tu nie mówić, ale Kopuła ma potencjał (a zdjęcia tylko z legala ) Kopuła szczytowa: Potencjał zjazdu w "złą" stronę Zbiegamy Ciekawostki poniżej hali Głuszec i ryś. Serio !! Fajnie było Pozdrawiam mirekn
 2. 1 point
  Te trasy FIS 1 i 2 znam. Jeździłem po nich, złe nie były, ale w ogólnym rozrachunku Białka nie przekonuje do siebie. Co do tych zawodów to wiem ze się odbywały. Wyniki jednak mogą sporo zaskakiwać, mimo tego że była aparatura pomiarowa to ciężko w takie wyniki uwierzyć (ale ich nie podważam). Dla przykładu kilka lat temu 2012-13 (jakoś tak) były próby bicia rekordu zjazdu w Polsce na Kasprowym. Startował Jędrzej Dobrowolski - zawodnik speed ski. Warunki jednak nie sprzyjały na tyle by mógł ruszyć spod dzwona na szczycie w Kocioł Goryczkowy, startował więc z okolic trawersu trasy, miał przygotowaną trasę do kotła. Wynik około 160km/h, strefa w której hamował była niezbyt równa i na zjazd z wyższa nie mógł sobie pozwolić. Inny rok to zjazdy w kotle Gąsienicowym i tam miał wynik właśnie coś ponad 130km/h jeśli dobrze pamiętam, startować wtedy mogli też inni w tym amatorzy reszta dobijała do 120 kilku km/h. Porównać więc takie prędkości do tej z Białki jest ciężko.
 3. 1 point
  No przyznam że średnio rozumiem fenomen tego miejsca (całej Białki). OK, może gwarancja śniegu, bo śnieżyć to potrafią. Ale ponad to nic nie widzę. Trasy bardzo średnie, ludzi full, ceny spore za wszystko. Sam czekam na śnieg jak co roku przebierając n..artami, ale jeśli miałbym jechać do Białki to już wolałbym zostać w domu.
 4. 1 point
  Hmm. Białka tak naprawdę jest dla... nikogo. Ci którzy potrafią jeździć tam się zanudzą i nie wyjeżdżą, z kolei ci którzy się uczą, to tam się nie nauczą tylko wystraszą bezwładnej masy okalającej zewsząd. To może więc dla tych którzy nary traktują jedynie jako dodatek do Hotelu ze SPA?
 5. 1 point
  Różnorodność tras, w Białce wszystko na jedno kopyto i płasko. No i ludzi powinno być trochę mniej, mimo że w takim terminie wszędzie będzie ruch.
 6. 1 point
  Najlepiej to objeździć inne stoki na tym karnecie np. Jurgów, Bachledową Dolinę na Słowacji. Sto razy ciekawiej niż w Białce.
 7. 1 point
 8. 1 point
  Wyprzedały się szybko po uruchomieniu sprzedaży, teraz po 9 euro zostały tylko na kwiecień (od 6.04). Wtedy pewnie wyłączą 3/4 ośrodka nawet jeśli będzie śnieg na większości tras...
 9. 1 point
  Najwyższa pora Magda nadrobić zaległości Może w zimę? Na narty i przy okazji na zimowy trekking? Jakby co, to się odzywaj - zorganizujemy coś. Dziękuję Za dobre słowo - inne, krótkie wycieczki z różnych części Gór Świętokrzyskich znajdziesz, w moim starym wątku Piotr, to ja dziękuję no to piękny dzień był i jednak sportowy! Pozdrowienia dla "Halinki"
 10. 1 point
  Da się, ja osobiście nocowałem sam w pokoju z łazienką za 13e w Litowskim Mikulaszu. W terminie w jakim chciałem.
 11. 1 point
  Trzeba dodać, że we Flattach i okolicy to noclegów po 20e nie widziałem. Chyba że ktoś jedzie grupą typu 4-6os. to pewnie za tyle się da na osobę.
 12. 1 point
 13. 1 point
  Dzisiaj powrócili do wcześniejszego komunikatu: V termíne: 07.12.2019 - 08.12.2019 - otvorená zjazdovka č.13, lanovky B3, A4, A1, A2, A5, všetky lanovky okrem Bielej púte, v prevádzke v polhodinových intervaloch V termíne: 09.12.2019 - 13.12.2019 - v prevádzke len B3 Biela púť a zjazdovka č. 13. V prípade veľmi priaznivých snehových podmienok sa spustí lanovka B4 a zjazdovky 2b, 1a.
 14. 1 point
  Poniżej screen ze zdjęcia 360 stopni. Dzisiejszy Chopok godzina 13:30 strona północna.
 15. 1 point
  Czyli pierwsi w Polsce. Edit. Ale wyciąg nie działa. Jakaś grupa przyszła tylko sobie pozjeżdżać podchodząc.
 16. 1 point
  Czekam właśnie na Azoty, jakaś szansa na weekend 7-8 grudnia jest. Jaworzyna też śnieży trasę nr 1, ale tam pewnie dopiero od połowy grudnia będzie szansa.
 17. 1 point
  Master-Ski Tylicz Patrząc na rosnącą warstwę śniegu, możemy śmiało zaprosić Was na OTWARCIE SEZONU! 🗻❄️🎿🤩 Już w najbliższą środę 4 grudnia szusujemy w godz. 15:00-18:00 ✔️karnet promocyjny tylko 35 zł ulgowy 30 zł ✔️Czwartek i piątek jesteśmy otwarci 15:00-18:00 ✔️Sobota i niedziela 09:00-20:00 Karnet promocyjny 09.00:16:00 50 zł 15:00-20:00 35 zł ✔️Czynna będzie kolej krzesełkowa z trasąo długości 700m oraz wyciąg taśmowy ✔️Otwarta będzie Karczma, Wypożyczalnia i Szkoła narciarska. Szusujecie z nami? 🤩🗻⛷❄️ Takie info niedawno wrzucili na stronę
 18. 1 point
  A taka Wierchomla aż się prosi żeby ktoś ją przejął, upada z sezonu na sezon a potencjał jest bo miejsce bardzo klimatyczne i jak działała całość to było fajnie. W obecnej sytuacji nie ma czego tam szukać.
 19. 1 point
  Imponująca artyleria na Słotwinach Arenie rozpoczęła chrzest bojowy.
 20. 1 point
  Jaworzyna Krynicka niedawno zaczęła śnieżyć.
 21. 1 point
  Zbyt optymistycznie to nie brzmi: "Platí pre: 07.12.2019 - 08.12.2019 Zimná prevádzka v 30´ intervaloch 8:30 - 15:00 - A1, A4, A2, A5 (15:00 posledná z Chopku) Nepretržitá prevádzka počas 8:30 - 15:00 - B3 (Biela Púť) Prevádzka zjazdoviek: č. 13 (Biela Púť) Sever: A1, A4, B3 Juh: A2, A5 Platí pre: 09.12.2019 - 13.12.2019 Nepretržitá prevádzka počas 8:30 - 15:00 - B3 Prevádzka zjazdoviek: č. 13 (Biela Púť) Sever: B3 V prípade priaznivých podmienok sa spustí lanovka B4 a zjazdovky 2b, 1a"
 22. 1 point
  Była zapowiadana, ponieważ wszyscy mieli nadzieję, że plan zostanie uchwalony o wiele wcześniej
 23. 1 point
  Dzisiaj opublikowali cennik 2019/2020 Ceny utrzymane, jednak zlikwidowali skipassy no limit (z nielimitowanymi wjazdami koleją linową).
 24. 1 point
  Zniżki do niedzieli 1.12 na skipassy: Czarna Góra (do -30%) https://blackcard.e-skipass.pl/ Wisła Nowa Osada (do -40%) https://nowaosada.e-skipass.pl/ Wisła Stożek (do -40%) https://stozek.e-skipass.pl/ do soboty 30.11 Świeradów Zdrój (do -23%) https://skisun.e-skipass.pl/ Zieleniec (do -20%) https://zieleniec.e-skipass.pl/ do 15 grudnia Karpacz Winterpol (do -30%) https://karpacz.e-skipass.pl/ do 24 grudnia Wiślański skipass (do -33%) https://wisla.e-skipass.pl/
 25. 1 point
  Już można kupować (promocja do końca niedzieli) 47,50 zł https://karnet365.e-skipass.pl/
 26. 1 point
  Grupa pingwina po raz kolejny szykuje promocję -50% na skipass całodniowy. Na stronie e-skipass.pl banner już jest, sprzedaż pewnie ruszy po północy.
 27. 1 point
  Fajna cena sezonowego, szkoda że ma daleko
 28. 1 point
  "Narzekaczy" przybędzie i nie ma co się dziwić, większość ośrodków w Polsce ma absurdalne ceny za swoją ofertę narciarską. Tak jak przywołany przykład stoków pokroju 700m i ceny 70zł za 3h. Takie stacje wybiorą raczej tylko lokalni, którzy chcą pojeździć blisko domu, wtedy kiedy nie mogą wyjechać na kilkudniowy wyjazd. Sam również raczej będę okrajać lokalne szusowanie bo jest coraz bardziej nieopłacalne.
 29. 1 point
  Ciekawe czy nazwa będzie przekręcana na Kulfonkę od Kulfona
 30. 1 point
  Taka informacja mi dzisiaj wyskakuje gdy chcę wejść na forum (komputer z windowsem 10)
 31. 1 point
  Aktualne kursy wszystkich obsługiwanych walut można sprawdzić w aplikacji na telefonie, stamtąd tez zarządza się całym swoim revolutem. Aktualizacja kursów jest na bieżąco co kilka/kilkanaście sekund. W weekendy transakcje z użyciem głównych walut (USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN, CZK) realizowane są po kursie z piątku powiększonym o 0,5-procentową marżę. Weekendowe transakcje z pozostałymi walutami z 1 procentową marżą.
 32. 1 point
  Polecam założyć kartę Revolut, najkorzystniejsze kursy. Niższe niż w kantorach. Brak prowizji, opłat za kartę itp. Można sobie ją doładować ze swojej karty / konta. Korzystam od ponad roku przy zakupach w sieci jak i na miejscu za granicą i jestem bardzo zadowolony. Dla porównania dzisiejszy aktualny kurs euro w Revolut to 4,30zł.
 33. 1 point
  Mimo, ze wątek średnio pasujacy, to juz dociągnę moja relacje z Hintertux tutaj. Dzisiaj słońce i wielki wiatr. Na gorze -12 moze -14. Dzieci zostały wyposażone w ogrzewacze i pięknie pozjeżdżaly. Trzy zjazdy z samego szczytu do Sommerbergu do przerwy i nawet dorośli poczuli to w nogach. Mimo wiatru to był to nasz najlepszy dzień na lodowcu. Śnieg absolutnie genialny. Ludzi niby niewiele, ale rano z uwagi na prognozy dot. Wiatru przed godz. 8ma zebrał sie tłum ludzi, przede wszystkim z rożnych klubów. Z uwagi na wiatr gondole ruszyły jednak dopiero o 8:30 i w sumie zrobiło sie wielkie bydło z wypychaniem sie do wagoników. Jako udało sie nam uratować naszych juniorów przed stratowaniem. Działały tylko funitele, a na koniec ruszył jeszcze orczyk na Sommerbergu gdzie dzieciaki zaliczyly jeszcze kilka zjazdów na tzw. dobicie. Co będzie jutro to nie wiemy, bo zapowiadają jeszcze większy wiatr i opad sniegu. Nie wiemy czy w ogóle jutro ten interes będzie sie kręcił. Pożyjemy zobaczymy. Tu pare zdjęć z dziś:
 34. 1 point
  No to dla rozluźnienia atmosfery uprzejmie donoszę, ze na Tuxie spadło ze 40 cm sniegu. Ludzi mało. Dobrze, ze wziąłem RTMy, bo w tym sniegu jeździło sie na nich bardzo dobrze. Dzieci trochę sie męczyły, ale w takich warunkach tez trzeba umieć jeździć i jakoś dawały radę. Jutro znów podobno nawet pół metra sniegu ma spaść. Maja otworzyć więcej tras m.in. Na Sonnenbergu. Myśle, ze będzie wesoło. Dla tych co myślą nad wyjazdami lodowcowymi - warto na Hintera przyjechać, bo sniegu nie brakuje.
 35. 1 point
  Dzisiaj na Tuxie wiało jak jasna cholera. Dzieciaki nam sie buntowały. Na początku było trochę słońca, ale potem niebo zasnuły chmury, a wiatr wzmagał sie z każdym wyjazdem. W końcu gondole, która jeździliśmy wyłączyli, choć cały dzień i tak chodziła sporo spowolniona. Jutro i pojutrze ma padać śnieg - ponad 60 cm w dwa dni. Od srody ma ruszyć zjazd od Fernerhausu w kierunku Sonnenbergu i wyciągi na Sonnenbergu. Zdjec specjalnie z dziś nie ma, bo jak ściągnąłem rękawiczkę to moja dłoń w tym wietrze po 5 sek zamieniła sie w sopel lodu. Stad tylko jedno średnie zdjęcie z gondolki.
 36. 1 point
  Nie kto miał bardziej owocny dzień tutaj, tata czy mama z Martynką, wracam z udanego dnia narciarskiego a tu żona po spacerze z Tynką z takim kozakiem do mnie . Wyjazd nieprawdopodobnie udany.
 37. 1 point
  Najfajniej na panoramie oficjalnie zamkniętej
 38. 1 point
  Warunki ok Ludzi sporo Ale najważniejsze ..moje panie zadowolone na maxa 😊
 39. 1 point
  Na 1000 m w Flattach rowniez juz snieg, pomimo zapowiadanego dessczu , fantastyczne miejsce, Martynka jest zachwycona lamami i konikami na kwaterze . Poki co jej rekord wysokosci n.p.m. To okolo 2400 Na razie wystarczy w koncu Na dopiero 5 tygodni , Alpy juz pokochala .
 40. 1 point
  W Obertauren sa nocne jazdy a na Moltku wlasnie trwa impreza z DJ’em , warunki kompletnie nie przypominaja lodowcpwych dzisiaj, jest jakis metr swiezego nieubitego mieciutkiego puchu I nadal mocno sypie-bajka, testy nart troche nie trafione, bo nikt ma modeli freeridowych, ktore dzisiaj sa jak znalazl, ale przeciez tu sami zawodnicy, wiec jest to dosc zrozumiale, mozna testowac GS, SL itp. do woli . DJ gra calkiem glosno i przyjemnie GOPASS dziala . Otwarcie sezonu przeroslo moje oczekiwania, jest fantastycznie!
 41. 1 point
  😁 To jest chyba taki szok pourazowy. Dwa lata połamałem się na rowerze, na górze Żar (łokieć w 2 miejscach, obojczyk, skręcenie kręgosłupa w odcinku szyjnym) a jak się już ewakuowałem samodzielnie do parkingu, to po drodze sprawdzałem, jak bardzo ucierpiał rower 😵 Po powrocie ze szpitala, jedną ręką wyobracałem go naokoło, żeby sprawdzić, czy aby jakiejś wgniotki w ramie nie ma
 42. 1 point
  I pytanie wcale nie takie abstrakcyjne. Rok temu wyglądałem jak 1/4 tego gościa (wieloodłamowe złamanie obojczyka) i czekając dwa dni na operację, męczyłem żonę i kumpla pytaniami: czy na pewno z rowerem wszystko ok. Żona nawet go (rower nie kumpla:-) idealnie wyczyściła i wysyłała mi fotki do szpitala:-D
 43. 1 point
  Nie wiem, czy było już...
 44. 1 point
  To ja wrzucę propozycję treningu przedsezonowego dla skiturowców. (nie wiem czy było na forum, ale chyba nie)
 45. 1 point
  Coś się jednak dzieje, bo: - zdemontowano orczyk na Halę Skrzyczenską, - PKL napisał książkę pt. Strategia, - dowiedzieliśmy się, że z inwestycją (której jeszcze nie ma) w Brennej będą problemy, - że nie będzie działać nic w Rabce, - że w Wierchomli prawdopodobnie pozostanie czynny tylko 1 wyciąg, - że inwestycja na Kicarzu chyba pocprostu została ... porzucona. A w tle rosną ceny energii, koszty pracy i używania wody do naśnieżania. Szczyrk i miliony tam władowane zamydlił nam oczy. Nie jest dobrze.
 46. 1 point
  W drodze do Chorwacji weekend na lodowcu należy się 😎 Rano 2 godzinki twardo,potem wiadomo Większość kluby i paru zapaleńców
 47. 1 point
  Krowy kiedyś widziałem w czerwcu na Kitzsteinhornie.
 48. 1 point
  Hej. Cały sprzęt mieliśmy swój,to tak w razie czego jak będziemy wracać za tydzień 😁 Ogólnie weekend 2 dni jazdy plus kwaterka to ok 300 euro 2 karnety dla dorosłych ,plus dziecko do 15 lat Przy jeździe do 12 zwracają w kasie ok 25 procent ceny karnetu dziennego Ps A co do wypakowania nart z boksu w Chorwacji to trochę ludziska patrzyli na nas z co najmniej ze zdz- ziwieniem😂. Choć była jedną para Szwajcarów co kumali czaczę,bo właśnie przyjechali prosto z Zermat
 49. 1 point
  Godzina dochodzi 2, to pora jeszcze poszaleć. Warunki super, trasa też, Ania powoli schodzi w dół (brakło dla niej sprzętu), a ja korzystam z jej nart. Nie wiem czy nie będę musiał Jej odkupić jakiś Joyi, bo Dynastary trochę ucierpiały na Wielkiej Sowie.Stok tylko mój, czołówka jeszcze świeci i ruszam po sztruksie. Delektuje się jazdą i nocnymi widokami. Jestem w "siódmym niebie". Ta "czarna" trasa ma nieco ponad 500 metrów i żal mi każdego zjechanego metra. Pięknie wygląda wijący się wzdłuż drogi Sokolec Niestety dojeżdżam do dolnej stacji, a było tak wspaniale... Nie, muszę to jeszcze powtórzyć. Biorę narty na plecy i z buta zasuwam ponownie pod Orła. W pewnej chwili robi się jaśniej, odwracam się zdziwiony, a widok taki... Okazuje się, włączyli pełne oświetlenie czynnej (od 9 do 20) trasy ON Górnik i ruszył ratrak około 2 w nocy. Jestem w szoku, że komuś się chciało ratrakować (chyba, że to jakieś sylwestrowe uniesienie) o tej godzinie. Ja jestem znowu pod Orłem, choć łydki pieką i mega gorąco mi, cieszę się bo znowu kilkaset metrów cudownego zjazdu przede mną. Ponownie jestem na dole. Zjazd mnie nie schłodził, ale Ania nie dzwoni to postanawiam podejść kolejny raz. Tym razem na górze pieką mnie stopy więcej podejść nie będzie. Trzeci raz delektuję się zjazdem. Teraz jeszcze podejście drogą z Sokolca do Rzeczki Widać, że twardziele jeszcze się bawią na salach, ale co mi tam; ja to mam prawdziwą zabawę!!! Koło 4 docieram do Ani na parking i piękny Sylwester niestety kończy się, jestem wypluty ale szczęśliwy Pozdrawiam serdecznie!
 50. 1 point
  Czy można skitourować bez skitourów. Do końca nie jestem przekonany. Ze sprzętu skitourowego posiadałem praktycznie tylko plecak i jeszcze lampkę czołówkę (choć kupiona chyba w Lidlu, bądź Biedronce za jakieś 15 zł- są chyba dostępne lepsze). Buty zjazdowe, wiązania zjazdowe, narty by mogły być (ale bez fok - cóż warte). Do kompletu kije trekingowe, bez talerzyków. Jazda nie była przyjemna, jednak lubię takie wyzwania. Było wąsko, czasami brak możliwości skrętu lub zatrzymania, do tego lód i wystające kamienie, często jazda w koleinie... Wyzwania jednak kształcą, nauczyłem się nowej techniki skrętu i zatrzymywania, między choinkami łapałem za gałęzie i albo puszczałem szybciej skręcając, albo trzymałem mocniej i dłużej zatrzymując się. Szybko doszedłem do całkiem fajnej wprawy. Fragmenty szlaku prowadziły pod górę, próbowałem naśladować Justynę K. Bez fok i wiązań było to wyczerpujące zajęcie, posiłkowałem się też jodełką (teraz to krok łyżwowy).. W kilku miejscach, gdzie był tylko lód i kamienie brałem narty na plecy. Kilka razy wjeżdżałem głębiej w las, ale powracałem po chwili na szlak do Anii. I tak dotarliśmy ponownie, choć już w 2017r do schroniska Orzeł. Dalej to bułka z masłem, zjazd na dół po ratrakowanej trasie. Czemu ten Orzeł dla mnie taki ważny? To pierwsze schronisko, jakie pamiętam, ten wspaniały czarujący ciepły klimat, gorąca herbata, jakieś posiłki, zapach naturalnego drewna. I to tu przy tym schronisku pierwszy raz ponad 50 lat temu zasmakowałem jazdy na nartach. Nie wiedziałem tylko, że zaczynałem na czarnej trasie Wtedy była piękna pogoda, słoneczna, wszędzie z dachu schroniska zwisały potężne sople lodu, na leżakach przed Orłem opalały się panie, a ja jak nikt nie widział obrywałem kawałki sopli i smakowałem jak najlepsze lody z lodziarni. Wpinali mi rodzice narty Bobo i rura w dół, gleba i powtórka od początku. Znowu mogę po latach po tej trasie zjeżdżać, tym razem przy gwiazdach i czołówce, świetny Sylwester.... Pozdrawiam serdecznie!
Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...