Narty - skionline.pl
Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04/10/2022 in all areas

 1. Pilsko nie odpuszcza, znow dosypalo na przekór wiośnie. Ponownie genialny weekend. Sobota freeride wszedzie na twardym podkladzie. W niedziele juz pieknie gladko i sztruksowo. Uwielbiam to miejsce.
  13 points
 2. A było cudnie. Chodził Remiaszów i Pasieka / 3 trasy /. Od rana do około 10.30 zmrożony sztruksik, do ok. 13 kiedy kończyłem szusy żadnych odsypów. Trochę prószył śnieg, rzadziej wyzierało słońce. I najważniejsze: na tak pustych stokach w BT nie jeździłem nigdy. Pan w kasie przebąkiwał, żeby czytać komunikaty, bo jak się utrzyma pokrywa do świąt, to kto wie... Pzdr A.
  9 points
 3. Czarna Góra tez ma perspektywy kręcenia w Święta, maja się zdecydować na dniach. Wczorajsze moje nartowanie potwierdza, ze zimę maja zacna, pod świeżym sniegiem jest beton, warun jak na kwiecień rewelacyjny:
  5 points
 4. Sezon ogórkowy na skionline się zaczyna Poza rowerami i wycieczkami nalezy oczekiwać wzmożonych dyskusji o podobnej materii jak właśnie ta o wyższości jednego forum na drugim. Aż do kolejnej zimy
  4 points
 5. Takiego sezonu to ja nie pamiętam w PL 💪
  3 points
 6. Nie doczytałem. Na usprawiedliwienie podaje że otwarłem dzisiaj rachunek za ogrzewanie 😎
  2 points
 7. Generalnie uprawianie narciarstwa amatorskiego nie specjalnie sie opłaca...
  2 points
 8. No przecież mnie nie po...ło i nie kupię na TMR. To chyba jasne.
  1 point
 9. Wiesz... Moje panie sobie zażyczyły dużo słońca więc chyba IT,choć chciałbym połączyć z fajnym ośrodkiem koło Insbruck
  1 point
 10. Ale że jak? Na cały sezon za 60 zł? Gdzie tak można było kupić?
  1 point
 11. Na Czantorii sezonówka była w rewelacyjnej cenie. A tam kawałek fajnej trasy jednak jest.
  1 point
 12. Coż... trzeba będziebyć czujnym i zapolować na okazje. W minionym sezonie całodzienny (8-21) Wislański skipass był po 60 zł/szt podobnie Czantoria ( do 16tej). A że tylko przez jeden dzień.... nic nie trwa wiecznie... 😉
  1 point
 13. Testowałem Boldy na Jaworzynie. Bardzo dynamiczne narty, idą jak czołg, ale trzeba nad nimi stale panować. Dlatego w końcu kupiłem S Force 11. Łatwiejsze (80 cm pod butem przy 84 w Boldach), ale tak samo godne polecenia. Pozdrawiam.
  1 point
 14. Nie słyszałem jeszcze o podrobionym POC (no chyba ze takie dobre są )... Co innego podróby amerykańskich firm - rynek większy to i podróby są.
  1 point
 15. Są mało używane, stamtąd opis zawsze się sprawdzał, a dodatkowa szyba raczej wskazuję na orginalne...
  1 point
 16. 1 point
 17. Ten snowboardzista musiał mieć (zgodnie z obowiązującymi od stycznia we Włoszech przepisami) polisę OC. Jeżeli masz dane sprawcy, to proponuję skontaktować się z jego ubezpieczycielem.
  1 point
 18. TMR to obiekty klasy premium, nie każdy przecież musi jeździć S-klasą A tak, to w zasadzie, można w TMRach jeździć "za darmo".
  1 point
 19. Zapomniałem o kiblach... "Czasy się niby zmieniają (a pan wciąż w komisjach...)", a STARE WRACA Z BUCIORAMI! Komuna, k..., wraca... Mnie rozwaliło to:
  1 point
 20. Przecież nie o to mi chodzi. Używasz totalnie nielogicznych argumentów. Te kosmiczne ceny u nas i u sąsiadów wynikają właśnie z tego, że brak realnej alternatywy, a nie z tego, że jest drogo, bo tak wynika z rachunku ekonomicznego. TMR soli sobie ceny jak w Alpach za Chopok, nie dlatego, że ma takie koszty i tak być musi, tylko dlatego, że nie ma żadnej konkurencji w okolicy. I jasne, pewnie i tak pojadę na Chopok 2-3 razy w sezonie, bo mam tam z domu 2,5 godziny, a nie 8 godzin jak do Nassfeld, ale nie zmienia to faktu, że w porównaniu do bogatych Austriaków czy Szwajcarów jesteśmy robieni w konia. A przykładów można mnożyć. Wiem, taka jest rzeczywistość i pewnie to się nie zmieni, ale to nie znaczy, że muszę się tym zachwycać.
  1 point
 21. To jest jednak fenomen naszej "złodziejskiej" części Europy. Dla mnie zawsze cudownie zabawne jest to, że karnet na Chopoku kosztuje tyle samo, co karnet w Nassfeld. Rozkoszne jest to, że sezonówka w TMR kosztuje więcej niż podana przez @Jeeb Magic Pass. Fenomenalne jest to, że wejście na wieżę widokową w Krynicy kosztuje tyle samo ile wejście na wieżę Eiffla i drożej niż zwiedzanie Koloseum. A wszystko to za dwa razy gorszą jakość (żeby tylko), przy trzy razy mniejszych zarobkach niż na zachodzie. To jest taki East Europe Spirit czyli wydymamy cię z uśmiechem.
  1 point
 22. Jeszcze Słotwiny Arena. Właśnie wrzucili info, że główna kolej już przeszła przegląd i będzie dostępna dla narciarzy, a warunki mają ciagle dobre Za to chyba zamykają Słotwinkę, ale to korzystna zmiana
  1 point
 23. Miało już nie być moich felietonów narciarskich tej zimy, ale ten... nie dotyczy tej zimy. Dotyczy przyszłych, a zdjęcia są sprzed 15 lat. *** Ojejku czy na szczęście? Najstarszy czynny w Polsce wyciąg krzesełkowy dożywa swych dni. Goryczkowa historycznie Ta kolej dawno winna trafić do muzeum. Liczy sobie... 53 lata Dochodzą mnie słuchy, że najbliższe dni = ostatnie w eksploatacji kolei krzesełkowej wzdłuż Hali Goryczkowej. Rok produkcji tego wyciągu to... 1969. Z prostej matematyki więc wynika, że urządzenie liczy sobie 53 lata. Jest starsze ode mnie. Pozostałe parametry: długość trasy wyciągu: 1737 m; przewyższenie: 602 m; przepustowość fabryczna: 730 os./godz.; prędkość jazdy fabryczna: 2,2 m/s; czas jazdy fabryczny: 31,2 min.; położenie od 1359 mnpm do 1958 mnpm; producent: Mostostal. Mamy więc do czynienia z dość długim wyciągiem, choć są w Polsce dłuższe, a najdłuższy jest Karkonosz Express liczący sobie 2381 m. Mamy jednak przede wszystkim do czynienia z wyciągiem stricte narciarskim o największym przewyższeniu w Polsce: 602 m. Więcej ma tylko górny odcinek kolei też na Kasprowy Wierch, ale tę kolej trudno uznać za stricte narciarską, gdyż nie ma do niej pełnej trasy na sam dół. Jest dojazdówka, ale to nie to. Widok z kolei krzesełkowej na Halę Goryczkową Wyżej wspomniane parametry przepustowości, szybkości jazdy i czasu przejazdu są dziś już... tylko teoretyczne. Tajemnicą poliszynela jest to, że wyciąg pokonuje swą trasę w rzeczywistym czasie ok. 20 minut. Ale nie to jest najgorsze. Najpierw ze względów bezpieczeństwa w bieżącym sezonie ładowano ludzi na co drugie krzesełko, a obecnie podobno - na co czwarte. Cóż. Kolej na Goryczkową bezdyskusyjnie zostanie wkrótce zamknięta. Zostanie zamknięta – bo musi. Po prostu... się sypie. *** Dalszy opis i więcej zdjęć: https://blogonartach.blogspot.com/2022/03/ojejku-czy-na-szczescie-najstarszy.html
  1 point
 24. Hagan off limits 130cm(1.3kg/szt) + lekkie wiązanie pinowe(0.2kg/szt) + lekki but skiturowy(1kg/szt) https://www.hagan-ski.com/en/produkte/ski/tour-special/off-limits- Z takim zestawem można normalnie, wszędzie zjechać. (zjeżdżałem na nich źlebami w Tatrach). W głębokim śniegu i w Beskidzkich lasach super (przynajmniej jak ktoś jest lekki), ale na twardym też da radę. Nowoczesny, lekki but skiturowy też jest wygodny do łażenia w zimie. Wcale nie mniej niż ciężkie trekkingi. Wagowo taki zestaw będzie podobny lub lżejszy niż to co proponujecie. Jedyny minus to konieczność przyklejania fok.
  1 point
 25. Na bucie maindl bc idzie bardzo dobrze, w sumie im twardszy but tym przyjemniej się jedzie, po kilku sezonach nie stwierdziłem żadnego zużycia wiązania https://altaiskis.com/ Myślę że nie różnią się wiele od tych oac, poza rdzeniem bo w as jest z drewna pawlowni a oac syntetyk, pewnie nie odczuwalna różnica
  1 point
 26. Wersja dla duchownych..DIAKON V.WERKS ... jeździł ktoś??
  1 point
 27. to poczekaj aż wyratrakują to nie narty
  1 point
 28. Zamówiłem właśnie takie: Narty Volkl Deacon 84 2020 + Marker LowRide XL 13.0 GW - Długość [cm] : 162 Nie wiem czy nie za krótkie ?
  0 points
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...