Narty - skionline.pl
Jump to content

Lech78

Members
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Lech78

 • Rank
  Newbie
 1. "Bezpieczny Powrót" w PZU ma dość irytujące wyłączenie - jeśli ktoś myśli o kupnie, aby mieć OC, to odradzam. Mianowicie ubezpieczyciel nie odpowiada za roszczenia "polegające na obowiązku zwrotu kosztów wynagrodzenia pełnomocnika reprezentującego poszkodowanego." Koszty te mogą wynosić kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet 150 tysięcy złotych - taka jest możliwa do zasądzenia górna granica kosztów zastępstwa procesowego w Polsce. Za granicą limit może być inny. Jeśli ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie dobrowolnie, to nie ma problemu, ale jeśli sprawa oprze się o sąd, to zasądzone na rzecz poszkodowanego koszty jego pełnomocnika pokrywa ubezpieczona osoba osobiście.
 2. Jak to pisałeś, to nie miałeś racji - bo PZU zwracało koszty transportu bez ograniczeń sum. Ostatnio, jakoś od listopada 2017, zmienili OWU i koszty transportu mają do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (ale koszty leczenia nie zmniejszają sumy ubezpieczenia transportu, czyli mając na przykład sumę ubezpieczenia 100 tysięcy, mamy niezależnie 100 tysięcy na leczenie i 100 tysięcy na transport) - piszę o PZU Wojażer.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...