Narty - skionline.pl
Jump to content

Sariensis

Members
 • Content Count

  2,134
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Sariensis last won the day on July 17

Sariensis had the most liked content!

Community Reputation

2,095 Excellent

About Sariensis

 • Rank
  Weteran
 • Birthday 09/01/1939

Personal Information

 • Imię
  Adam
 • Miejscowość
  La Matanza de Acentejo

Ski equipment

 • Narty marka
  Polsport
 • Buty marka
  Polsposrt
 • Gogle
  Przymykam oczy jak szybciej

Skills

 • Styl jazdy
  Na kreche
 • Poziom umiejętności
  1
 • Dni na nartach
  1

Recent Profile Visitors

2,781 profile views
 1. Fajna relacja, najmniejsza wyspa to ..., a nie napiszę , co do dużych sieciowych hoteli, są one na wyspie baaardzo pase, przynoszą mieszkańcom tylko ubóstwo i niszczą zarówno naturę jak i prawdziwe piękno natury wysp, mając AI np. niewielu odwiedza lokalne najlepsze restauracje guanchinche i małe lokalne kawiarnie z ... barraquito, comida canarias można spróbować tylko w małych, lokalnych restauracjach, w hotelach niby coś tam jest ale ... życzę szybkiego powrotu na wyspy, bo niemal każdy kiedyś wraca, chętnie doradzę jak zorganizować wyjazd na własną rękę z fajnymi atrakcjami.
 2. W okolicach La Palmy czy Teneryfy, temp. wody jest przez cały rok podobna, tutaj panuje wieczna wiosna, szczyt sezonu przypada z tego właśnie powodu, w miesiącach zimowych a nie letnich .
 3. Woda w Oceanie Atlantyckim zawsze jest „rześka” nigdy chłodnawa , ale w porównaniu do Bałtyku można się poczuć jak w kąpieli termalnej .
 4. To było zamierzone każdy musi sam spróbować i ocenić wartości smakowe.
 5. Na zdrowie, lokalne piwo nazywa się Dorada i jest produkowane na Teneryfie, geologicznie to tylko Wyspy Kanaryjskie wyłoniły się w ten dziwny sposób, a jaki to już sami dopytajcie .
 6. Warto rownież wybrać się na nocne obserwacje nieba w obserwatorium, Teneryfa jest jednym z najlepszych miejsc na Świecie do obserwacji nieba: https://www.volcanoteide.com/pl/volcano_teide/gwiazdy/obserwacja_astronomiczna_na_teide
 7. Z noclegiem, który polecam, nie trzeba mieć zezwolenia, wszystko jest w opisie, rownież warunki w schronisku.
 8. Trzeba, teraz jest dość tłoczno, wiec lepiej robić rezerwacje terminu z dużym wyprzedzeniem. Podaję namiar, opcji jest wiele, najlepiej z noclegiem w schronisku i atakiem szczytu o świcie, wyprawę 2 dniowa można zaplanować z trekkingiem do schroniska, a 2 dnia szczyt ze świtem i widokiem na nawiększy cień widoczny na oceanie na Świecie, a potem w dół szlakiem, lub kolejką, jak kto woli. https://www.volcanoteide.com/pl/volcano_teide/wedrowka_gorska/schronisko_altavista
 9. Wcześniej nigdy opłat nie było, teraz jest szansa, że jednak wróci normalność, chcą wprowadzić opłatę tylko dla turystów, ale jak to egzekwować? Niebawem będzie rownież nowy port jachtowy i duży parking przed plażą, co również wywołuje wiele kontrowersji, La Naturaleza na wyspie ma najwyższą wartość, ostatnio do głosu dochodzi jednak największa zaraza XXI w. zwana chciwością.
 10. Od 1 lipca widoczne kioski na plaży również zastąpiły wcześniejsze, tańsze i bardziej klimatyczne, robi się bardzo komercyjnie przy Teresitas, a koedyś zgłasza po 22.00 bywało bardzo klimatycznie, na avenida Maritima klimat wieczornej fiesty na szczęście jeszcze przetrwał .
 11. najlepszy widok i dojazd, będzie zapewne w miejscu starów paralotniarzy, których fruwa tutaj cała masa z uwagi na bardzo korzystne wiatry
 12. Plaża LAs Teresitas ze zdjęcia została stworzona sztucznie na polecenie generała Franko, piasek pochodzi z Sahary, plażę stworzony żeby mieszkańcy stolicy-Santa Cruz, mieli gdzie odpoczywać, obecnie przy Las Teresitas wprowadzono po raz pierwszy opłaty parkingowe, co spotkało się ogromnym oburzeniem mieszkańców wyspy.
 13. Informacyjnie, Wyspy Kanaryjskie posiadają autonomie w dwóch obszarach z rządem na Teneryfie (wy jesteście w tej jurysdykcji) i na Gran Canaria, nie wiem na jak długo jesteście, ale warto wsiąść do Armasa lub Fred Olsen albo linii Binter i wyskoczyć na sąsiednie El Hiero i oczywiście Świat w pigułce na Teneryfie, gdzie warto mieć samochód aby zwiedzać chociaż cześć tej przepięknej wyspy. Udanego urlopu.
 14. Folgarida ma fantastyczne szkółki i funpark dla dzieci, właściwie Folgarida jest typowo rodzinna, choć i czarne trasy dla ojca/dziadka też się znajdą. Pan @leitner również tam był i może potwierdzić . Szółki znajdują się przy górnej stacji gondoli, tej na górze, tam też masa barów, restauracji, a wyżej słynna wyśmienita knajpa u Fabio z polskimi szalikami klubowymi, Fabio trochę zna polski.
 15. Kanarki mówi się na mieszkańców wysp .
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...