Narty - skionline.pl
Jump to content

m-ski

Members
 • Content Count

  147
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by m-ski

 1. Pod tym kątem nie robiłem raczej eksploracji. Ale szału nie widać. Knajpa na dole i jedna na górnej stacji 4-os. kanapy. Coś jeszcze jest w schronisku na samej górze, ale tam trzeba dojść kawałek "z buta". Sporo ludzi zjeżdżało wyciągiem z bagażami, wiec zapewne można tam zarezerwować nocleg. No i ciężko znaleźć toalety, brak oznaczeń. Ale narciarsko jak najbardziej polecam
 2. Relacji z Ramzovej nie widziałem, więc chyba jestem pierwszy:) Dojazd około 130 km z Gliwic, jakieś 2h jazdy. Od polskiej granicy w Głuchołazach 30 km. Skipass dzienny to 580 Kč. I tu uwaga – kaucja przy płatności kartą jest pobierana w gotówce. 20 zł lub 100 Kč, więc warto mieć taką kasę przygotowaną. Wyciągi – od doły szybka wyprzęgana 4-os. kanapa Leitnera, następnie przesiadka na 2- os. krzesło na szczyt (dość wolne) lub równolegle biegnący orczyk (szybsza alternatywa, bez kolejek). W dolnej części ośrodka jeden krótki wyciąg krzesełkowy i parę orczyków dla osób uczących się. Trasy - zjazd z samej góry to ponad 3 km. Trasy w większości czerwone. Jedna krótka czarna, ale nieprzygotowana, orczyk wzdłuż niej nie działa. Dolna polana bardzo szeroka, idealna do nauki. Warunki - pogoda genialna:) Śnieg w większości naturalny i jest go sporo. Duża część tras skierowana na północ, zacieniona między drzewami, więc mimo dodatniej temp. warunki się utrzymują. Dolna polana i górny stok w ciągu dnia są wystawione na słońce, więc tutaj z czasem miękko. Nie stwierdzono minerałów. Mimo soboty i pełnych parkingów kolejki do wyciągów na max 3-4 minuty w szczycie. Przez większość czasu jazda na bieżąco. Podsumowując - fajna alternatywa dla ludzi ze Śląska, szczególnie w okresie ferii i zatłoczonych Beskidów.
 3. Cześć. Czy znacie jakiś serwis/zakład krawiecki, który podejmie się naprawy rozciętych krawędzią narty spodni membranowych? Najchętniej okolice Gliwic, Zabrza, Katowic. Ewentualnie opcja z wysyłką kurierem. Z góry dzięki.
 4. Dziś takie rzeczy na Rohacach. Na szczęście odstrzał kontrolowany.
 5. m-ski

  Czarna Góra

  Hey. Chcę wybrać się pierwszy raz do Czarnej Góry (Sienna). Mam do Was pytanie o najlepszy dojazd ze Śląska. Czy lepiej jechać przez Czechy i Javornik, czy na Złoty Stok i dalej Lądek? Orientujecie się jak te drogi wyglądają zimą?
 6. Świeże info z FB: "Zgodnie z zapowiedziami przedstawiamy informacje o ilości śniegu oraz planowanym otwarciu kolejnych tras.Od jutra będą otwarte trasy 9 i 9a. Jeżeli prognozy pogody się sprawdzą to 5.01 (sobota) planujemy otworzyć trasy 1 i 7 oraz wyciąg C2. Na trasach 5, 10 i 11 trwa dośnieżanie w najbardziej newralgicznych miejscach - o postępach będziemy informować."
 7. Kto dziś był na Pilsku ten wygrał. Warunki świetne, słońce i bezwietrznie. Rano idealny i szybki sztruks. W ciągu dnia pokazało się trochę lodu, ale bez tragedii. Ludzi umiarkowanie, kolejki w szczycie max kilka minut. A widoki prawie jak na nartach w Nowej Zelandii. Tylko z tą różnicą, że zamiast oceanu wody widać ocean.....smogu Ale u góry cały dzień spędzony na świeżym mroźnym powietrzu Jeśli ktoś wybiera się jutro - na Miziowej są zawody w gigancie, więc raczej ciężko będzie się wyjeździć.
 8. Nie wiem, czy ubezpieczenie z opcją "freeride" obejmuje również wyznaczone, ale zamknięte trasy. OWU tego nie precyzuje. To temat na inny wątek. Natomiast to, że tam jestem to już moje własne i świadome ryzyko.
 9. Tutaj bardzo fajna analiza zjazdu Pań https://www.nytimes.com/interactive/2018/02/21/sports/olympics/downhill-lindsey-vonn-sofia-goggia.html
 10. Head Magnum lub Rally. Śmiało znajdziesz poniżej 2000 model bieżącego sezonu.
 11. Czy ktoś z Was przejeżdżał ostatnio prze Buczynkę? Da się dotrzeć na dół bez strat?
 12. No jak jest ich powiedzmy setka i każdy daje radę w godzinę kilka razy podejść i zjechać, to faktycznie mogą zaorać trase
 13. Jest już po nowemu. Tylko kanapy dalej wolne
 14. Jest decyzja. Obaj panowie jadą do Korei. https://sport.onet.pl/pjongczang-2018/narciarstwo-alpejskie/pjongczang-michal-klusak-i-michal-jasiczek-wystapia-na-igrzyskach/hkf4mg0
 15. Takie coś wybudowali Szwajcarzy. Nachylenie 110% - najbardziej stroma na świecie
 16. Był kiedyś na forum taki wątek pt. "Brak śniegu wali na dekiel". Moja propozycje jest taka, aby go odświeżyć i tam przenieść konwersację.
 17. Ten artykuł jest chyba trochę nieaktualny - 6 lut 13 08:36 Lindsey ma dziś startować.
 18. m-ski

  Licznik rowerowy

  Mio Cyclo 200 ta bardziej nawigacja rowerowa, coś jak Edge Touring u Garmina. Nie podłączysz tu dodatkowych czujników, w tym miernika mocy (nie obsługuje ANT+). Takie rzeczy dopiero Mio 505, a ten cenowo jest na poziomie Edge 820. Zaś Garmin 520 nie ma pełnej nawigacji, a tylko możliwość jazdy po wcześniej wgranych kursach z komputera. To urządzenie bardziej treningowe. Tak czy inaczej cena faktycznie boli, ale cóż...taki rynek.
 19. m-ski

  Licznik rowerowy

  Ja używam Garmin Edge Explore 820. Nie jest to tania zabawka, ale w tej cenie dostajemy duże możliwości. Tym bardziej jeśli ktoś szuka urządzenia bardziej z przeznaczeniem do treningów. Ma możliwość załadowania kilku map jednocześnie, nie trzeba ograniczać się tylko do tej dostarczanej prze Garmina. Gps działa bezproblemowo i jest dosyć dokładny. Jest baza adresowa, punkty POI itd, ma też tryb samochodowy. Można załadować pliki .gpx z wcześniej utworzona trasą. Z extra funkcji to połączenie z telefonem przez Bluetooth, możliwość odczytywania sms i sygnały o połączeniach. Można też ustawić nr alarmowy w razie wypadku. Jesli licznik wykryje nagłe i mocne przeciążenie wyśle sms z pozycją do wcześniej zedfiniowanego numeru. Dodatkowo jeśli połączy się konto Garmina z Endomondo treningi po zakończeniu są automatycznie przesyłane za pomocą telefonu. Jest mniejszy niż Mio, wg mnie zdecydowanie zgrabniejszy i nie zajmuje tyle miejsca na kierownicy. Z zestawie są 2 uchwyty - 1 na pałąku i jeden zwykły. Dodatkowe czujniki to extra wydatek Cena - ja akurat zamówiłem w Bikeinn w czerwcu za trochę ponad 1200 zł, około 400 zł taniej niż w polskich sklepach (była wtedy promocja).
 20. Na wątku cisza, tymczasem Marcel nawyrabiał. Złamana kostka i 6 tygodni w gipsie.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...