Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

[NARTY] Rossignol ZENITH Z1.0 Oversize czy X FIGHT 4 lub 2 Oversize


itsluke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam wybrałem już narty, na jakich chcę jeździć: tak mnie więcej - ponieważ potrzebuję porady pomiędzy trzema modelami, głównie dwoma ale trzeci też dodałem.

Rossignol Z1.0 Oversize z sezonu 2009/2010, nowe za 1100zł

Rossignol X FIGHT 2 Oversize z sezonu 2008/2009, nowe za 1550zł

lub ewentualnie

Rossignol X FIGHT 4 z sezonu 2008/2009, nowe za 1000zł

Wzrost: 176cm

Waga: 57kg

Mam za sobą 6 sezonów

Proszę o porady,

dziękuję bardzo i pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam wybrałem już narty, na jakich chcę jeździć: tak mnie więcej - ponieważ potrzebuję porady pomiędzy trzema modelami, głównie dwoma ale trzeci też dodałem.

Rossignol Z1.0 Oversize z sezonu 2009/2010, nowe za 1100zł

Rossignol X FIGHT 2 Oversize z sezonu 2008/2009, nowe za 1550zł

lub ewentualnie

Rossignol X FIGHT 4 z sezonu 2008/2009, nowe za 1000zł

Wzrost: 176cm

Waga: 57kg

Mam za sobą 6 sezonów

Proszę o porady,

dziękuję bardzo i pozdrawiam,

Łukasz

a w skali forumowej ile sobie dajesz??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój poziom określam na 7, aczkolwiek miałem dwuletnią przerwę od jazdy czyli może być inaczej (zmiana środka ciężkości, wzrost, waga).

Co do sytlu, nie wyrobiłem sobie swojego ulubionego. Czasem lubie slalom, czasem ostry carving, napewno prędkość, potrzebuję coś uniwersalnego. Nie jestem pewien czego dokladnie chcę. Te X Fight 2 najbardziej do mnie przemawiają, aczkolwiek na sprzęcie nie znam się zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm rozumiem, a czy moglibyście powiedzieć coś więcej o tych nartach? W czym które są lepsze itp?

o parametrach technicznych tych nart-to już pewnie czytałeś,jak nie to wyczytasz w prezentacji sprzętu.Jak dla mnie to przy 7 -Zenith 1,0 to juz nie wypada,jak już to 6/ale tu chyba blokada finansowa:p/.grupa fight-pseudocross,Fight2-niby slalomka;),to chyba nie bardzo do cross;)Dlatego ja wybrałbym Fight 4-jest bardziej uniwersalna i komfortowa i jak już bardziej pasuje pod cross,niż pozostałe z 66 mm pod butem/slalomka:rolleyes:/ i też wybrałbym Fight4,żeby się nie okazało,że ta przerwa byla za dluga;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te narty przewiduję na przynajmniej dwa sezony... chociaz ja jestem z tych, co wolą mieć nowy sprzęt na nowy sezon.

Hmm... a więc. Jak byście porównali 2 i 4? Wiadomo 2 bardziej zbliżone do SL, mniejszy promień skrętu. Jak to sie odbije na jeździe? Jak prędkość, dynamika, zwrotność i ogólnie sama jazda? Jakbyście dokładnie porównali te narty.

Sorry, że zadaje tyle pytań, ale zawsze tak mam zanim coś kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te narty przewiduję na przynajmniej dwa sezony... chociaz ja jestem z tych, co wolą mieć nowy sprzęt na nowy sezon.

Hmm... a więc. Jak byście porównali 2 i 4? Wiadomo 2 bardziej zbliżone do SL, mniejszy promień skrętu. Jak to sie odbije na jeździe? Jak prędkość, dynamika, zwrotność i ogólnie sama jazda? Jakbyście dokładnie porównali te narty.

Sorry, że zadaje tyle pytań, ale zawsze tak mam zanim coś kupię.

Ja nie pakowałbym się w nartę,która przypomina slalomkę:P-jeśli to ma być Twoja jedyna para nart;)jest pewnie zwinna,dynamiczna w krotkim skręcie,ale na przygotowanej trasie:p-a My nie jesteśmy zawodnikami z PŚ i nie zawsze możemy liczyc na takie warunki/nawet w Alpach/.W tym przypadku wolę wybrać coś uniwersalnego,może mniej agresywną i dynamiczną nartę,ale która potrafi zadowolić w każdych warunkach śniegowych:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pakowałbym się w nartę,która przypomina slalomkę:P-jeśli to ma być Twoja jedyna para nart;)jest pewnie zwinna,dynamiczna w krotkim skręcie,ale na przygotowanej trasie:p-a My nie jesteśmy zawodnikami z PŚ i nie zawsze możemy liczyc na takie warunki/nawet w Alpach/.W tym przypadku wolę wybrać coś uniwersalnego,może mniej agresywną i dynamiczną nartę,ale która potrafi zadowolić w każdych warunkach śniegowych:rolleyes:

I tu Darek ma rację przeważanie wygodniej jest jeździć skrętem średnim więc te 4 były by dla ciebie , ale i tu musisz wybrać bo są narciarze przedkładający krótszy slalomowy skręt i w tym wypadku 2 lepsze .

Wybór należy do ciebie , najlepiej (nie najtaniej) mieć dwie pary nart (lub więcej coś szerszego na gorsze warunki) , ale do tego dojdziesz z czasem:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...