Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Klimczok, Szyndzielnia, Dębowiec - czyli Bielsko Schischaukel


JC

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gerald napisał:

Niesamowity film o Bielsku-Białej.

I tyle by należało napisać.

Spędziłem w BB mniej więcej 5-6 miesięcy swojego życia, jakby podsumować.

@surfing jest mi zawsze niesamowicie smutno że Bielsko-Biała to tak "stracone" miasto dla sportów zimowych teraz. Chyba najbardziej w Polsce.

Skocznia, tor saneczkowy - ruina i archeologia obecnie. Chociaż szczególnie to pierwsze można by utrzymywać bez śniegu. Nawet mała skocznia, to miejsce dla ćwiczeń dla młodych pokoleń.

Gondola na Szyndzielnię - spełnia tylko wersję spacerową, choć mogła by sporo więcej.

Sahara - sahara, suszy mnie w gardle jak o tym pisze :(

Uważam że nie ma bardziej straconego miejsca w Polsce. Tak, w Bielsku Białej jest osiedle "Straconka" gdzie kiedyś był wyciąg - dzisiaj zlikwidowany. Co bardziej wymownego?

Stracony.

 

Na filmie jest piękny zabytkowy dworzec kolejowy w Bielsku-Białej. Teraz pomyślałem że idealnie było by przyjechać pociągiem osobowym z Krakowa (gdzie mieszkam), przez Kalwarię Zebrzydowską, Andrychów, wsiąść do 8 w Bielsku Białej, i być na Saharze. Utopia.

Wiem, że skiturowo to ciekawe tereny. ;-) Tej zimy mi się nie udało.

No ale mimo wszystko chyba najbardziej to Brenna jest stracona jeśli chodzi o narciarstwo. Pięknie się jeździło na Hyrcy i na Boryni... To były czasy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gerald napisał:

Polski Związek Narciarski przedsięwziął zakrojony na szeroką skalę Narodowy Program Rozwoju Skoków, który zakłada budowę lub modernizację ponad dwudziestu skoczni w południowej Polsce. Oby na efekty nie trzeba było długo czekać..."

Coś tam już pobudowali  a wyniki naszych skoczków jakie są każdy widzi. Ja bym się bardziej martwił o pozostałe dyscypliny zimowe traktowane po macoszemu  w przeciwieństwie ,właśnie do skoków narciarskich.https://pl.wikipedia.org/wiki/Skocznia_narciarska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Dnia 11.01.2019 o 09:39, herbu napisał:

Czy ktoś się orientuje jaki jest czas wyjazdu krzesełkiem na Dębowcu? Bo mam wrażenie, że to najwolniejszy wyciąg w kraju, a może i na świecie...

Chyba 8 minut, tak kiedyś podawali. Ja też mam wrażenie, że to najwolniejszy wyciąg... ;) 

44 minuty temu, surfing napisał:

 

http://kolej-debowiec.pl/kamery/

Czy ratrakują nartostradę z Szyndzielni na Dębowiec?

Nie. Kiedyś zapowiadali, że to będą robić i na zapowiedziach się skończyło. Natomiast ostatnio w sporej części (dolnej) było twardo i równo. :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, surfing said:

 

http://kolej-debowiec.pl/kamery/

Czy ratrakują nartostradę z Szyndzielni na Dębowiec?

Nie. Natomiast czasem istnieje potrzeba dowiezienia czegos/kogoś do schroniska.

Nie zmienia to faktu ze sama trasa jest idealna bardziej na sanki czy rower, a mniej na narty, bo nie ma nawet gdzie pokręcić - chyba ze wolisz zjazd. Na sankach naprawdę można się tam rozpędzić, szczególnie w dolnej - wydawałoby się płaskiej - części. Polecam. Pure fun.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mysiauek napisał:

sama trasa jest idealna bardziej na sanki czy rower, a mniej na narty, bo nie ma nawet gdzie pokręcić - chyba ze wolisz zjazd. Na sankach naprawdę można się tam rozpędzić, szczególnie w dolnej - wydawałoby się płaskiej - części.

Planuje turę na biegówkach i zastanawiam się czy da rady zjechać z Szyndzielni, teren znam i nieraz zjeżdżałem tam na nartach ale jestem ciekawy czy trawersy (dawna nartostrada) na wysokości Sahary są przetarte.

Myślałem też pojeździć Saharą na zjazdówkach, ale 180zł za 10 zjazdów to lekka przesada, skipassu brak - wolą puste gondole. Wystarczyłoby całodzienny karnet z Dębowca za 110zł rozszerzyć o Gondole i byłoby sporo chętnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, surfing said:

Planuje turę na biegówkach i zastanawiam się czy da rady zjechać z Szyndzielni, teren znam i nieraz zjeżdżałem tam na nartach ale jestem ciekawy czy trawersy (dawna nartostrada) na wysokości Sahary są przetarte.

Myślałem też pojeździć Saharą na zjazdówkach, ale 180zł za 10 zjazdów to lekka przesada, skipassu brak - wolą puste gondole. Wystarczyłoby całodzienny karnet z Dębowca za 110zł rozszerzyć o Gondole i byłoby sporo chętnych.

Sahary sie nie dotykalem. Na trasie drogi, dopóki jest śnieg a nie lód to da radę na te biegówki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Ruszyło naśnieżanie stoku Dębowca 07.01.2020, godz. 08:00
Armatki pracują na pełnej mocy. Ruszyło naśnieżanie stoku Dębowca
Operator ośrodka narciarskiego na bielskim Dębowcu skorzystał z mroźnej nocy i rozpoczął naśnieżanie stoku. Wzdłuż trasy zjazdowej ustawiono armatki, które produkują śnieg. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, to trasa zostanie otwarta pod koniec tygodnia.

157838041729249800.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 grudnia wybrałem się na wycieczkę narciarską Szyndzielnia - Magura - Klimczok - Szyndzielnia.

Wyciąg na Klimczoku gotowy do działania.

Wyciąg na Szyndzielni ma powieszone talerzyki! Aż byłem w szoku, bo wydaje mi się że w poprzednich latach był na sprzedaż i nie pracował. Pojawiła się też nowa informacja z cennikiem na ten rok.

80702112_2362134317360565_1881845547149557760_n.jpg

81279019_460543291531789_6408438844579905536_n.jpg

81199900_518484152139510_8810861765471502336_n.jpg

80790053_546105312658418_8102195876778213376_n.jpg

81947263_599518204136684_1741282842488340480_n.jpg

80598884_618180358918941_982378184462827520_n.jpg

81242594_1604176363057775_5861707018380771328_n.jpg

81098097_526744374718139_610577008975413248_n.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gerald napisał:

27 grudnia wybrałem się na wycieczkę narciarską Szyndzielnia - Magura - Klimczok - Szyndzielnia.

Wyciąg na Klimczoku gotowy do działania.

Wyciąg na Szyndzielni ma powieszone talerzyki! Aż byłem w szoku, bo wydaje mi się że w poprzednich latach był na sprzedaż i nie pracował. Pojawiła się też nowa informacja z cennikiem na ten rok.

A da się zjechać na sankach już do Dębowca czy na dole jeszcze kiepsko że śniegiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mysiauek said:

A da się zjechać na sankach już do Dębowca czy na dole jeszcze kiepsko że śniegiem?

Na pewno nie da się zjechać do Dębowca. Tam jest/było w weekend 3-4 cm naturalnego śniegu. Przypuszczam, że grubszy śnieg kończy się na wysokości "Sahary".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
W dniu 14.03.2018 o 23:46, melo7anthony napisał:

No ale mimo wszystko chyba najbardziej to Brenna jest stracona jeśli chodzi o narciarstwo. Pięknie się jeździło na Hyrcy i na Boryni... To były czasy.

Nie jest stracona. Projekt Kotarz Areny wygrał z zaskarżeniem ekologów, jednakże nie wiem, czy zapał inwestycyjny tam nadal jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2018 o 22:40, Gerald napisał:

Ile mamy tych skoczni, a ile ich było kilkadziesiąt lat temu? "Sorry za wtręt", ale się z tobą nie zgodzę.

Poza jednym - tak mamy rewelacyjne wyniki paru skoczków i wiernych kibiców. I nic więcej. Ćwiczyć poza paroma obiektami nie ma gdzie.

Masz, przeczytaj:

http://www.skijumping.pl/pokaz.php?show=pokaz_artykul&id=117

" Najważniejsza refleksja wypływającą po lekturze opracowania to kontrast między bogatą przeszłością a ubogą teraźniejszością. Niegdyś czynne skocznie znajdowały się niemal w każdej górskiej miejscowości, obecnie oprócz kilku nielicznych obiektów wysokiej klasy i paru skoczni na przeciętnym poziomie pozostały ruiny i makabrycznie wyglądające obiekty-widma. Pojawiło się jednakże światełko w tunelu. Polski Związek Narciarski przedsięwziął zakrojony na szeroką skalę Narodowy Program Rozwoju Skoków, który zakłada budowę lub modernizację ponad dwudziestu skoczni w południowej Polsce. Oby na efekty nie trzeba było długo czekać..."

 

A pozostałe dyscypliny sportów zimowych, jak już oceniamy, to mają raczej beznadziejnie.

No dobra, nie ma już skoczni w Warszawie (a była), ale skocznie z Wiśle Malince, Wiśle Centrum (cały kompleks), Szczyrku (COS) oraz Zakopanem są czynne i zmodernizowane, kompleks w Zakopanem jest w przebudowie (poza Wielką Krokwią). Obiekty są znakomite.

Zamkniętych zostało też wiele skoczni, ale takich nienadających się w nowych czasach: Szczyrk Salmopol, Szczyrk Biła, Warszawa. Nie wiem, jaki jest los skoczni w Karpaczu.

Ale na przykład na Słowacji, która postawiła na narciarstwo komercyjne (zjazdowe), skocznie zarosły: Tarzańska Łomnica, Szczyrbskie Pleso (kompleks), itp. W Czechach w Harrachowie to samo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...