Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ustawienie wiazan na plycie


athrarvan

Rekomendowane odpowiedzi

to jest oryginalne wiązanie Salomona montowane na płycie , więc wystarczy przód wiązania przesunąć tak ,żeby pokrywało się z rozmiarem skorupy Twojego buta ( podziałka), zamknąć zapadkę , włożyć but w wiązanie , dosunąć tył , który ustawi się w odpowiednim miejscu , też zamknąć zapadkę i powinno być OK

Czyli żebym był w 100% pewny, mam zacząć od góry, górne wiązanie mam ustawić na podziałce zatrzymując się na numerze 316 ponieważ 317 nie ma (długość skorupy mojego buta 317) ? i tył wiązania dosunąć tak żeby but się dobrze wpiął nie zwracając uwagi już na te cyferki ? u mnie na narcie nie ma żadnej kreski, jest tylko na bucie.

P.S Przepraszam, że w Twoim temacie poruszam swój problem, ale nie nie chciałem zakładać takiego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wieu lat na nartach nie oznacza sie juz srodka narty, lecz miejsce gdzie ma przypadać srodek buta. Jesli ta czerwona kreska to miejsce srodka buta, to ktooś sie walnął z przykrecaniem wiazania. Przewierc wiązanie do przodu i bedzie ok.

Pozdrawiam

no to jest jedyna kreska jaka widze na tych nartach innej po prostu nie dostrzegam, a ta i tak nie jest zbyt wyrazna, przekrecic sie nie da, bo wiazanie juz wczesniej zostalo przesuniete z jak sie wydaje prawidlowego na takie wlasnie (widze slady po dziurach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiązania na nartach są zamontowane poprawnie to przód i tył powinny być ustawione na taka sama wartość np 325. niektóre wiązania oprócz tego maja dodatkowo regulacje "śrubowa" lub zapadkową (dawniej salomony na pewno teraz nie wiem kto stosuje takie rozwiązanie z zapadką)z tyłu (nie pomylić ze śrubą od siły wypięcia) i tą regulacją można dodatkowo korygować tył nie zmieniając przodu. są też wiązania które po ustawieniu jednakowo przód i tył na jedna długość np.325 , można w całości , przesunąć do przodu lub do tyłu w celu przesunięcia środka ciężkości(coś takiego ma np. atomic race 412)

z tego co opisujesz to ktoś przekręcił wiązanie do tyłu, ja bym oddał nartę jeśli kupiłeś ja allegro i może osobiście podjechać a nie odsyłać (bo koszty odesłania będziesz musiał sam pokryć) jeśli jednak chcesz zatrzymać narty to pozostaje odkręcić przód, sprawdzić czy były wcześniej montowane,jeśli nie to zakołkować stare otwory i zamontować na nowo przody. jeśli jednak są stare otwory to trzeba sprawdzić jaki był powód zmiany. jeśli "gwinty są wyrwane to nie polecam użyć ich po raz drugi, jednak jeśli tylko wykręcone to jak poprzednio kołkujemy niepotrzebne a przody montujemy najlepiej na klej. jeśli nie masz sprzętu lepiej oddaj to serwisu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to przód i tył trzeba ustawić na 316.

To teraz wymyśliłeś, wówczas but nie zmieściłby się w wiązaniu (i takiej przedziałki nawet nie ma z tyłu wiązania bo albo jest 312 albo 320, także przód i tył różni się ze sobą co do tych numerków).

Nie wiem czy dobrze patrze, ale na wiązaniu mam po boku taką kreskę na środku wiązania i jak ustawiłem od góry 316 to kreska z wiązania, która jest ogólnie mało widoczna i być może wydaje mi się, że to kreska :) pokrywa się z kreską na bucie. I tylne wiązanie ustawione jest na 336.

Edytowane przez pawko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugajson problem polega na tym, ze w serwisie sie placi, ja nie zamierzam placic za tak prosta rzecz jak ustawienie wiazan, bo trzeba byc kompletnym debilem, zeby nie poradzic sobie z ustawieniem sily wypiecia czy rozstawu buta. Dla mnie nie problemem zrozumienie tego co piszesz, ale najwyrazniej Ty nie rozumiesz o co mi chodzi. Ja kupilem narte wczoraj i dostalem byc moze ze zle przykreconym wiazaniem stad moje watpliwosci. Skoro nie potrafie zgrac srodka buta z kreska na narcie nie oznacza to ze to sie da zrobic tylko ja nie umiem, tylko tyle, ze to jest po prostu NIEMOZLIWE i powtarzanie mi w kolko procedury mija sie z celem,

szand, moge oczywiscie ustawic wiazania przod i tyl na taka sama wartosc oznaczona tutaj literowo, moze wrzuce zdjecie dokladne wiazania i bedzie wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sam sobie odpowiedziales:) ja juz o tym źle zamontowanym wiązaniu pisałem dużo dużo wyżej:) polecam czytać ze zrozumieniem;)

odebralem drugie narty salomona i wiazania sa zamontowane w podobnym miejscu, a to inny dostawca. wiec wniosek z tego, ze nie potrafie znalezc tej cholernej kreski na narcie

oto zdjecia:

http://img641.imageshack.us/i/forum2.jpg/

http://img37.imageshack.us/i/forumfc.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img641.imageshack.us/i/20012010251.jpg/

czy to może być ta kreska wyznaczająca środek narty na moim firmowym wiązaniu Salomona bo na narcie żadnej kreski nie ma, tylko ta po boku wiązania... chodzi mi o tą czarną wypukłą ?

Jak ustawiłem górne wiązanie na 316 (skorupa buta 317 ale nie mam jej na skali) i tylne dostawiłem tak żeby dobrze się wpiąć to kreska z buta i z tego wiązania pokrywają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wymyśliłeś, wówczas but nie zmieściłby się w wiązaniu (i takiej przedziałki nawet nie ma z tyłu wiązania bo albo jest 312 albo 320, także przód i tył różni się ze sobą co do tych numerków).

Nie wiem czy dobrze patrze, ale na wiązaniu mam po boku taką kreskę na środku wiązania i jak ustawiłem od góry 316 to kreska z wiązania, która jest ogólnie mało widoczna i być może wydaje mi się, że to kreska :) pokrywa się z kreską na bucie. I tylne wiązanie ustawione jest na 336.

Producenci wiązań po to wprowadzili oznaczenie długości buta żeby bez problemów ustawić wiązanie. Jak z przodu jest 316, to z tyłu też ma być 316.

W Twoim przypadku są dwie możliwości: źle zamontowane wiązanie do narty, lub tyły nie pochodzą od tego samego modelu wiązań co przody i dlatego są zaznaczone inne numerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest jedyna kreska jaka widze na tych nartach innej po prostu nie dostrzegam, a ta i tak nie jest zbyt wyrazna, przekrecic sie nie da, bo wiazanie juz wczesniej zostalo przesuniete z jak sie wydaje prawidlowego na takie wlasnie (widze slady po dziurach)

Zanieś do serwisu. Trudno radzic tak na odległośc. By być pewnym na 100% rady musiałbym to widzieć.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wg mnie przod na 316mm a tył dosunąć tak by łapało tył:)

do Pawko

zrób tak jak Bugi radzi i ja wczesniej napisałem i będzie dobrze .Mam 3 pary Salomonów , z podobnymi wiązaniami na podobnych płytach i tak właśnie ustawiam wiązania .Jak jednak nie masz zaufania do tego co napisane to po prostu zanieś narty do serwisu

Edytowane przez aklim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci wiązań po to wprowadzili oznaczenie długości buta żeby bez problemów ustawić wiązanie. Jak z przodu jest 316, to z tyłu też ma być 316.

W Twoim przypadku są dwie możliwości: źle zamontowane wiązanie do narty, lub tyły nie pochodzą od tego samego modelu wiązań co przody i dlatego są zaznaczone inne numerki.

hmm no nie zgodzę się z Tobą bo mam nówki narty i firmowe wiązanie na płycie a nie jakieś sztukowane (poza tym na płycie są numerki nie da się przodu zamontować i tyłu inaczej bo środek tam gdzie są numerki jest jednolity :)) fota wiązań http://img340.imageshack.us/img340/9499/21012010258.jpg i http://img253.imageshack.us/i/20012010249.jpg/ jak widać po środku jest jest 257 a po stronie lewej i prawej już różne wartości, nie wiem czym spowodowane ale na pewno nie źle zamontowanymi wiązaniami albo jakimiś ch** wie skąd :)

P.S Aklim i bugajson zrobiłem tak jak mi powiedzieliście i wydaje się być dobrze... kreska z buta pokrywa się z kreską na wiązaniu

Edytowane przez pawko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...