Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

CB radio w wyjazdach narciarskich


dareklewandowski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jedziesz w tamtą stronę w sobotę :eek:

Pomysł taki sobie, ale może coś uda mi się Tobie podpowiedzieć.

2 3. Jeśli masz CB radio to kanał 28. Na tym kanale polscy kierowcy rozmawiają ze sobą za granicą;

To jak to jest z CB w Austrii?:confused:Bo tutaj coś innego-http://www.auto-swiat.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=20215&Strona=5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z CB w Austrii?:confused:Bo tutaj coś innego-http://www.auto-swiat.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=20215&Strona=5

Upss, nie wiem jak jest z CB w Austrii.

Od 1996 roku jeżdżę z tą zabawką i długą anteną na dachu. Kilka razy zatrzymywała mnie policja austriacka i nigdy nie było z tym problemu.

Teraz będę miał nerwa :eek:

Ktoś miał jakieś osobiste doświadczenia w tym temacie :confused:

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na jednym z Forum CB-radiowiczów-

Wydział Konsularny Ambasady RP w Wiedniu uprzejmie informuje, iż w Austrii konieczne jest specjalne zezwolenie na posiadanie i uzytkowanie CB radia, szczegolowe informajce po adresem (http://www.bmvit.gv.at/telekommunikation/funk/funkzeugnis/index.html) Austria nie akceptuje ponadto odironików/nadajników z możliwością zmiany standardów przez użytkowników. nadajnik CB musi pracowac tylko i wylacznie w modulacji FM. W praktyce problemy z policja moga wyniknąć nawet z posiadania anteny na dachu i rozmowntowanego radia w bagażniku (możliwa kontrol policyjn i konfiskata urządzenia). WK odradza podróżowanie nawet z rozmontowanym CB radiem po Austrii

informacja z samego zródla,czyli Ambasady w Wiedniu:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydział Konsularny Ambasady RP w Wiedniu uprzejmie informuje, iż w Austrii konieczne jest specjalne zezwolenie na posiadanie i uzytkowanie CB radia...

Jak się cieszę że nie muszę nic demontować z samochodu chcąc wjechać do tego lubianego przeze mnie kraju:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znależc ... ;(

Nie możesz znaleźć, bo to jest właśnie tutaj :D

Posty powyżej przeniosłem z wątku o wolnym miejscu w samochodzie do Zillertalu.

Wysłałem pytanie do Austriackiego MSW. Na razie mi odpowiedzieli, żebym się skontaktował z "Bundesministerium für Verkehr, Innovation und Technologie"

Czekam na odyp stamtąd. Jak dostanę to umieszczę.

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym kiedyś słyszałem,ale nigdy nie doświadczyłem na własnej skórze na ile to prawda.Jeżdze z anteną na dachu cały czas i nigdy to ausriackiej policji nie przeszkadzało,a czesto przy zjeżdzie z autostrady kontrolowali winetki.Dlatego nie zamierzam nic zmieniac ani sie tym przejmować.Jak to mówił Bolec "Coco Jumbo i do przodu to moje hasło":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być zamierzone działanie w polskich kierowców. Większość aut z CB jeżdżących po Austrii to samochody z Polski.

Co do przepisów, to najczęściej w Europie, i dotychczas chyba też w Austrii, należało mieć odbiornik z modulacją FM/AM. Sam kupiłem bez takowej kilka lat temu uznając, że za granicą nie będę nic rozumiał.

Austriacy chyba poza znakami drogowymi dla Polaków i Czechów postanowili robić porządek.

To nie jest przyjazny kraj dla Słowian:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Austria dziwny kraj jest.:mad:

Swego czasu zagapiłem się i wjechałem z przyczepionym do szyby antyradarem: w konsekwencji konfiskata i mandat. Zażądałem pokazania odpowiednich przepisów i niestety wynikało z nich, że samo posiadanie było nielegalne, czyli fabrycznie zapakowany w bagażniku też był "przestępstwem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem :(

W Mikulovie miałem radar przyczepiony do szyby (zapomniałem się). Zanim podjechałem na granicę w Drasenhofen to radar był już w skrytce. Celnik austriacki ściągnął mnie na pobocze i przeszukał auto. Wiedział czego szukał. Musiał Czech do niego zadzwonić. To był rok 2001, w Czechach można było antyradarów wtedy używać.

Straff 500 ATS i konfiskata (dobrze, że nie auta)

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sięgnąłem do źródła i wysłałem do ich MSW pytanie:

Dear Sirs,

I have in my car CB Radio (Alan 48+). Using this kind of equipment is legal in Poland.

In some newspapers I have read, that using CB in Austria will be punished.

First question is "Is it true ?"

The second question is "Should I have to uninstall CB from my car before entering Austria ?"

It is not very comfortable situation for me, because in Poland I am using CB to receive information from other drivers about situation on road - accidents, blocked roads, alternative roads and of course about police patrols :).

In Austria, till my last visit in your country, I used CB to have contact with my friends in another cars, when we have holidays in few families.

Sincerly yours

Mi... Sal...

MSW odpowiedziało:

Sehr geehrter Herr Sal...!

Bitte nehmen Sie mit dem Bundesministerium für Verkehr, Innovation und Technologie

http://www.bmvit.gv.at/service/kontakt/index.jsp)

Kontakt auf.

http://www.bmvit.gv.at

Der Bürgerservice des Bundesministeriums für Verkehr, Innovation und Technologie ist unter

Adresse: 1030 Wien, Radetzkystrasse 2

Tel. (zum Ortstarif) 0800 21 53 59

Fax: +431 71162-7498

E-Mail: servicebuero@bmvit.gv.at

erreichbar.

Mit freundlichen Grüßen

Elfrieda Bernkopf-Fahrthofer

Bürgerdienst- und Auskunftsstelle

des Bundesministeriums für Inneres

Tel. *43/1/53126/3100

Znaczy się nie oni, tylko kolega ;)

Wysłałem do kolegi i dostałem odypy:

Dear Mr. Sal.....,

In Austria only CB Radio equipment which fulfils the ETSI Standard "EN 300 135" (40 Channel, FM, 4 W output Power; Channel 01 = 26,965 MHz up to channel 40 = 27,405 MHz)is allowed. Other CB Radio versions, especially such with national channels e.g. German, UK, Spain or Poland are NOT allowed. Also "Multimode" versions of CB-Radios - which change between different national country versions - are not allowed.

The answer to your second question "Should I have to uninstall CB from my car before entering Austria ?" is yes, if it is possible. In any case at least you have to replace the antenna and disconnect the antenna cable from the CB Radio and disconnect the CB Radio from the power supply.

I hope that my information is helpful for you.

Kind regards

Ernst Cerny

_________________________________

Federal Ministry for Transport

Innovation and Technologie

Section III / Centralizing Office for Monitoring

Ghegastraße 1

A-1030 Vienna

Tel.: +43 1 71162 65 4224

Fax: +43 1 71162 65 4209

_________________________________

Interpretuję to tak, że jak odłączę zasilanie i antenę od CB to już wystarczy.

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sięgnąłem do źródła i wysłałem do ich MSW pytanie:

MSW odpowiedziało:

Znaczy się nie oni, tylko kolega ;)

Wysłałem do kolegi i dostałem odypy:

Interpretuję to tak, że jak odłączę zasilanie i antenę od CB to już wystarczy.

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Czyli nie można korzystać:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do parametrów swojego CB a później wyciągaj wnioski :)

nasz alan 48 plus multi ma następujące parametry:

# Ilość kanałów: 40 AM/FM (400 AM/FM )

# Zakres częstotliwości: 26.960 - 27.400 MHz

# Moc wyjściowa: 4W

Tak więc poza zakresem częstotliwości reszta się zgadza, o ile korzystamy z CB na FM'ie (może wreszcie czas przestawić Polaków z zaszumionego AM na FM ... ) to chbya jest ok.

problem stanowi MultiMode do którego mogą się przyczepić...

co ciekawe, jest zgodne z normą EN 300 135-2: http://alan.com.pl/down/Alan-48+multi_Cte_pl.pdf

Edytowane przez salwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

CB

mam rejestracje austryjacka

sb w aucie juz jakies 5 lat

pomagam wszystkim jak maja problem i ja slysze

to prawda ze jest zakaz w austri

anten sb na autach austryjackich malo,ale na polskich rejestracjach jezdzi troche tego

jeszcze nie mialem problemu z sb i policja

powodzenia hihihiih

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...