Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak ustalić DIN, czyli właściwie ustawić wiązania?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

zapomniałem napisac

wiek 34

wg skali poziom ok 1,5

w serwisie nastawili mi na 8

czyli jesteś albo na moim poziomie albo troszkę wyżej. ja się oceniłem na 1 Ty na 1,5. Mnie w go sporcie nastawili przód na 8 a tył na 6. Też mam nowe narty. ale ski teamie po badaniu na super komputerze przód wiązań zmniejszono mi do 3,5 a tył zostawiono na 6.

jak do tej pory narty wypięły mi się raz na stoku w sytuacji, którą wcześniej opisałem. wg tej teorii badania na komputerze nie możemy mówić jedynie o suchych danych ile komu w skali wypięcia, bo to możesz sobie sprawdzić na ludziku, do którego linki są we wcześniejszych postach. Tutaj bada się ponoć rzeczywistą siłę sprężyn we wiązaniach.

sprawdź sobie na ludziku a jak masz serwis z komputerem to sprawdź tam też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę

Witam wszystkich. W tym roku zaraziłem się jazdą na nartach i zakupiłem używane narty w serwisie dł. 170cm. Ważę 110 kilo, mam 188cm wzrostu, skorupa buta 349mm. Umiejetności między 0, a 1. Jak powinny być ustawione wiązania? Najpierw nastawili mi w serwisie na 9 przód i tył. Walnołem na stoku i nie wypieła mi się narta. Poszedłem do innego serwisu, żeby sie upewnić i gość podkręcił na 10. Jak czytam wątki i patrzyłem w programik to nie jestem tego nastawienia pewien. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnołem na stoku i nie wypieła mi się narta.

:D

To że walniesz nie jest równoznaczne z tym że narty Ci mają odpaść.

Z racji Twojego małego doświadczenia narciarskiego nic tam sam nie manipuluj, poszukaj raczej dobrego serwisu i tam zleć regulację.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W tym roku zaraziłem się jazdą na nartach i zakupiłem używane narty w serwisie dł. 170cm. Ważę 110 kilo, mam 188cm wzrostu, skorupa buta 349mm. Umiejetności między 0, a 1. Jak powinny być ustawione wiązania? Najpierw nastawili mi w serwisie na 9 przód i tył. Walnołem na stoku i nie wypieła mi się narta. Poszedłem do innego serwisu, żeby sie upewnić i gość podkręcił na 10. Jak czytam wątki i patrzyłem w programik to nie jestem tego nastawienia pewien. Co Wy na to?

Jak dla mnie jakieś szaleństwo :eek:

Daleko do siebie nie mamy - gdzie takie udane serwisy ?? :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W tym roku zaraziłem się jazdą na nartach i zakupiłem używane narty w serwisie dł. 170cm. Ważę 110 kilo, mam 188cm wzrostu, skorupa buta 349mm. Umiejetności między 0, a 1. Jak powinny być ustawione wiązania? Najpierw nastawili mi w serwisie na 9 przód i tył. Walnołem na stoku i nie wypieła mi się narta. Poszedłem do innego serwisu, żeby sie upewnić i gość podkręcił na 10. Jak czytam wątki i patrzyłem w programik to nie jestem tego nastawienia pewien. Co Wy na to?

w tych serwisach to mają jakąś manię, że jak zobaczą dużego chłopa to walą od razu conajmniej 8 ... a najlepiej to 10... :)

jak już wcześniej wspominałem ja mam przy umiejtności 1, wadze 100 i długosci podeszwy 330 ustawiony przód na 3,5 a tył na 6. Ustawiono mi na komputerze w ski teamie i jak do tej pory wypięło się raz i to wtedy kiedy trzeba. W serwisie go sportu też mi ustawiono wysoko bo przód az na 8.

We wczesniejszych postach jest link na ruską stronę i tam według Twoich parametrów siła wypięcia wynosi 5,5.

Trzeba brać pod uwagę, że my początkujący jeździmy wolno i nam wysokie ustawienia są chyba tak bardzo niepotrzebne. My jak wywalamy sie to przy małych prękościach... :D

Chyba, że jesteś tak zwanym pociskiem i walisz przez stok na krechę budząc trwogę matek z dziećmi ....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych serwisach to mają jakąś manię, że jak zobaczą dużego chłopa to walą od razu conajmniej 8 ... a najlepiej to 10... :)

jak już wcześniej wspominałem ja mam przy umiejtności 1, wadze 100 i długosci podeszwy 330 ustawiony przód na 3,5 a tył na 6. Ustawiono mi na komputerze w ski teamie i jak do tej pory wypięło się raz i to wtedy kiedy trzeba. W serwisie go sportu też mi ustawiono wysoko bo przód az na 8.

We wczesniejszych postach jest link na ruską stronę i tam według Twoich parametrów siła wypięcia wynosi 5,5.

Trzeba brać pod uwagę, że my początkujący jeździmy wolno i nam wysokie ustawienia są chyba tak bardzo niepotrzebne. My jak wywalamy sie to przy małych prękościach... :D

Chyba, że jesteś tak zwanym pociskiem i walisz przez stok na krechę budząc trwogę matek z dziećmi ....

bardzo podoba mi się twoja wypowiedz sczególnie końcówka- neiktorzy niestety nie rozumieję czasem ze te din-y to nie taka fanaberia tylko:)

dodam ze upadać też trzeba umieć- ba powiem więcej to jest podstawa by nic sobie nie zrobic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzisiaj byłem ze swoim sprzętem na komputerowym ustawieniu wiązań. Ustawienie zrobił na 5,5 zamiast 10. To tak jak podaje "ruski" programik. Chyba jemu można bardziej zaufać niż fachowcom w serwisach przy stokach z śrubokrętem w ręce. Ja przynajmniej z dwóch już w Zieleńcu nie skorzystam. Dziękuję wszystkim za opinie i pomoc. A byłem we Wrocku przy Hallera, zainteresowani wiedzą o jaki serwis chodzi, biorą 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolana, wiąznia, serwisy...

Witam ponownie. Dzisiaj byłem ze swoim sprzętem na komputerowym ustawieniu wiązań. Ustawienie zrobił na 5,5 zamiast 10. To tak jak podaje "ruski" programik. Chyba jemu można bardziej zaufać niż fachowcom w serwisach przy stokach z śrubokrętem w ręce. Ja przynajmniej z dwóch już w Zieleńcu nie skorzystam. Dziękuję wszystkim za opinie i pomoc. A byłem we Wrocku przy Hallera, zainteresowani wiedzą o jaki serwis chodzi, biorą 30zł.

to jest wkurzające, że człowiek musi się na wszystkim znać...

początkujący narciarz musi poprawiać po fachowcach z serwisu. fajnie, że kolega dzięki swojej dociekliwości zajżał na forum i udało mu się uzykać konstruktywne informacje. Ale ilu początkujących narciarzy wypożycza np narty nie kontrolując ani nie korygując wiązań, mając zaufanie do osób pracujących w wypożyczalniach, nie mając nawet świadomości, że w pewnym zakresie od ustawienia wiązań, przy splocie różnych czynników może zależeć los ich kolan... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie dzisiaj wiązania pieknie się wypięły - bark już nie.:(

ustawione 6,5 ,waga 62, wzrost 173.

pozdr.Torres

U mojej połowicy też się pięknie wypięły i na Żarze skasowała prawy bark po tygodniu na Słotwinach wjechała w nią kobieta skasowany lewy bark :D śmiesznie jest zapinać własnej żonie guziki .......:D Stosowane leczenie polecam

do reklamówki (cienkiej)sypiemy śnieg i przykładamy do bolącego barku(miejsca) trzymamy aż skóra zbieleje (po chwili robi się czerwona) krioterapia na szybko i za darmo - polecone przez lekarza narciarza DZIAŁA:):):) (w lecie mięsko na obiad z zamrażarki):D

Torres zdrowiej mój lekarz stwierdził że z tak z.... :( kręgosłupem żadne narty a jeżdżę :)

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...