Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak ustalić DIN, czyli właściwie ustawić wiązania?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja sie dorzucę.

Wiek-36

Waga-82

Wzrost-184

Skorupa-323

Poziom-3

Osobiście ustawiam pomiedzy 8,5 i 9. I jeszcze nigdy mnie nie zawiodło.

A jeszcze dodatkowe pytanie.Czy typ wiązania tez ma znaczenie w tym badaniu?

Czy przy wiązaniu racowym,rentalowym czy powiedzmy zwykłym jest jakas róznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek zaproponował, aby kilkoro za nas podało swoje parametry do wyliczenia ustawienia wiązań.

Więc ja podam jako pierwszy swoje:

Waga: 89

Wzrost: 185

Wiek: 43

Długość podeszwy w mm: 328

Poziom jazdy wg tabeli z artykułu: +3

Zobaczymy, co wyliczy Tomek. Ja ustawiam wiązania zawsze na ... napiszę po wyliczeniach!

no wyszło ci wyliczenieniach trochę mniej niż utawiasz :D mi też wyszło mniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, bardzo mnie to uspokoiło :) Niepokoiłam sie trochę, kiedy w serwisie ustawili mi podobną siłę wypięcia, ale teraz widzę, że wszystko jest ok.

UWAGA WAŻNE do Ewy :

Jeśli podałaś realne dane o sobie to będzie ok .Ale pod warunkiem ,że przetestujesz chociaż raz swoje wiązania na diagnostyku. Dlaczego ???

Masz wysoki nastaw na skali. Jeśli Twoje wiązania przekłamują wartość 7,9 ze wzgl. na stan sprężyn np. o 1,5 na minus ( każda z części wiązania może różnić się o inną wartość ) to oznacza że po ustawieniu na 7,9- będziesz miała realnie 9,4 DIN a zęby było ok . powinnaś je ustawić na 6,4 No i można się przejechać. Na tym polega badanie diagnostyczne wiązań

Bada się:

Lewa narta: przód i tył i Prawa narta: przód i tył. W testach dane często się różnią.

Więc z ok! trzeba być czujnym.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o konsultację :)

kupiłem właśnie nowe narty w go sport dla mnie, dla żony i synka. Nie mam jednak zaufania do wartości wypięć wiązań, które mi ustawiono w tamtejszym serwisie. Moja rodzina jest początkująca. zaczęliśmy się uczyć rok temu, przez tydzień.

ja:

waga : 100

wzrost: 180

wiek: 10 - 49

długość podeszwy: 330 mm

poziom jazdy: 1

w serwisie ustawiono mi: przód 8, tył 6, nardy blizzard

żona

waga: 55

wzrost: 164

wiek: 10 - 49

długość podeszwy: 290 mm

poziom jazdy:1

w serwisie ustawiono przód 7 tył 6 narty blizzard

synek

waga: 55

wzrost: 160

wiek: 10 - 49

długość podeszwy 270 mm

poziom jazdy: 1

w serwisie ustawiono przód 3,5, tył 6, narty rossignol

w serwisie w go sport pytali tylko o wagę i poziom jazdy.

uprzejmie proszę o konsultację.. :)

Edytowane przez artur and ski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już było, ale nie znalazłem, więc zapodam jeszcze raz http://theloginovs.wtr.ru/equipe/bidings/iso.htm

Tam możesz sobie wpisać dane i wyjdzie Ci ile ustawić. Mnie ustawili w Krakowie i wg. tej tabeli też mi tak wyszło. Przód i tył tak samo.

To, czy ustawienie rzeczywiście odpowiada sile już trzeba sprawdzić na maszynie, ale jest baza wyjściowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już było, ale nie znalazłem, więc zapodam jeszcze raz http://theloginovs.wtr.ru/equipe/bidings/iso.htm

Tam możesz sobie wpisać dane i wyjdzie Ci ile ustawić. Mnie ustawili w Krakowie i wg. tej tabeli też mi tak wyszło. Przód i tył tak samo.

To, czy ustawienie rzeczywiście odpowiada sile już trzeba sprawdzić na maszynie, ale jest baza wyjściowa.

wg powyższego ustawienia u mnie powinny być troszkę inne

u mnie zamiast przodu 8 tyłu 6 wychodzi - 6,5

u żony zamiast przodu 7 i tyłu 6 wychodzi - 4,5 !!!

u synka zamiast przodu 3,5 i tyłu 5 wychodzi - 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zaciekawieniem poczytałem Wasze ustawienia.Ja mam 6 din ustawione przez serwis,kiedy ważyłem ok 80 kg(przy wzroście 184 cm).Teraz ważę dobre 95 kg i... nic nie zmieniłem!Jak na razie nie zdarzyło mi się niekontrolowane wypięcie narty,nawet przy bardzo ostrej jeździe na stromej ściance,za to przy wywrotce nigdy nawet nie poczułem choć niewielkiego bólu przy nagłym wypinaniu... To mi się podoba i chyba tak ma być. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test w ski teamie

Ustaw tak i powinno być OK. Ja mam 6.5, a ważę prawie 100 i mam 186 wzrostu. Narty nie wypinają mi się niepotrzebnie nawet podczas wykładek. Jak będziesz miał problemy lekko podkręć, albo idź do serwisu.

byłem dzisiaj w serwisie na 17 stycznia i zrobiłem te komputerowe badanie na symulatorze. w ekspresie drogie jak cholera ale nie miałem czasu czekać... :)

okazało się, że chyba nie wszędzie odczytałem prawidłowo skale wypięć wiązań.

jestem ostatecznie początkujący ... :)

w ski teamie ustawili mi tak:

1) synek

waga 55, wzrost podałem 160 ale wpisali 166..., długość podeszwy 31 cm, umiejętności - 1, wiek 10-49 (taki przedział jest wiekowy w systemie)

-- komputer podał 3,5 z przodu i z tyłu ( i tak plus minus było wcześniej ustawione)

2) żonka

waga54, wzrost 164, długość podeszwy 29 cm, umiejętności - 1, wiek 10-49

- komputer podał 3,5 z przodu i z tyłu ( i tak plus minus było wcześniej ustawione)

3) ja

waga 100, podałem wzrost 180 ale wpisali 186cm..., wiek 10-49, dł podeszwy 33 cm, umiejętności 1

no i tutaj w go sporcie mi ustawili przód 8 a tył 6 a na komputerze w ski teamie miałem 3,5 z przodu i 6 z tyłu.

czyli w moim przypadku kolosalna różnica w ustawieniu wiązań przednich, w serwisie 8 a komputer 3,5.... wszystkie narty to nówki jeszcze nie śmigane...:)

a poza tym dziwne chyba, że w nowych nartach taka różnica w sile wypięć między przodem a tyłem, prawda?

Edytowane przez artur and ski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 przód i 6 tył to chyba jakaś pomyłka jak na chłopa 100 kg - zwłaszcza ten przód bo tył ok, wydaje mi sie, że stanowczo za mało.

niby dziwne, ale:

gość cięzki i ma słabe umiejętności (1 w skali -1 / 3+ ). Jest duża szansa że skrzyżyją mu się narty czy wywróci się tak że mu będzie nogę wykręcać. A przednie wiązanie działa właśnie na siły boczne, więc wydaje mi się że powinno być ok, a jak za często będzie się wypinać to można samemu przykręcić śrubę trochę.

W tym samym ski teamie na 17 stycznia ustawiali wiązania mojemu sąsiadowi

chłopak 16 lat, 176cm, 70kg. umiejętności na 2. Przód 5, tył 6. Trochę za mocno moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby dziwne, ale:

gość cięzki i ma słabe umiejętności (1 w skali -1 / 3+ ). Jest duża szansa że skrzyżyją mu się narty czy wywróci się tak że mu będzie nogę wykręcać. A przednie wiązanie działa właśnie na siły boczne, więc wydaje mi się że powinno być ok, a jak za często będzie się wypinać to można samemu przykręcić śrubę trochę.

W tym samym ski teamie na 17 stycznia ustawiali wiązania mojemu sąsiadowi

chłopak 16 lat, 176cm, 70kg. umiejętności na 2. Przód 5, tył 6. Trochę za mocno moim zdaniem

fajnie tu sprawę skomentowałeś. jestem początkującym narciarzem. w zeszłym roku jeździłem na nartach z 10 dni w tym kilka z instruktorem. Ale jak dzisiaj zaczynałem po przerwie to pamięć ruchowa jazdy na nartach wracała na początku bardzo powoli. byłem bezradny. i dzisiaj właśnie mi się zdarzyło, że próbowałem skręcić przy minimalnej wręcz prędkości nieporadnie w lewo, jednak coś z nogami poszło nie po mojej myśli... narty jakoś mi się poplątały

i zadziałała ta siła boczna, która chciała mnie wywalić... i wtedy moje wiązania puściły i bezpiecznie wyskoczyłem z nart. czułem, że buty właśnie wyskakują mi bokiem. strasznie się zdziwiłem bo jechałem powoli i takie działania wiązań było mi nieznane w nartach z wypożyczalni. także przy małych prędkościach ustawienie wiązań dobrze się spisało.

mam nadzieję, że będzie tak samo w kolejnych dniach, gdy prędkości się zwiększą.

Ja w serwisie w ski teamie dziwiłem się, że nastawili mi przód na 3,5. ale gościu twierdził, że tak wskazywał ich super komputer.. :) dostałem zresztą takie wydruki z komputera...

Edytowane przez artur and ski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...