Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kije narciaskie a styl jazdy


kubapod

Rekomendowane odpowiedzi

Czy waszym zdaniem styl jazdy - jazda na slalomkach - powinna mieć przełożenie na długość kija. Mój wzrost to 182 i zastanawiam się czy długość kija 125cm na pewno będzie ok ? Mierzenie kija w sklepie podpowiada by brać 125 ale pozycja w czasie jazdy jest bardziej pochylona i to mnie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 172 cm wzrostu i też mam kije 125cm:D:D:D

Dobierane wg starej metody.

Szczerze mówiąc szukałem na naszym forum i nie znalazłem, jak się dobiera kije:)

Chciałbym wiedzieć czy coś się nie zmieniło, bo moja metoda doboru to lata 70:rolleyes:

Dobór kijów moim zdaniem jest równie ważny, jak i dobór nart (no chyba, że ktoś curvuje:D).

Długość kija wymusza prawidłową pozycję w czasie zjazdu i skrętu.

Co ciekawe nie ma nawet pytań, pewnie zdajemy się na sprzedawców (ciekawe tylko czemu nie mamy do nich takiego zaufania przy nartach:D:D)

Nie ma o doborze nawet w encyklopedii na skionline.

Jeśli się mylę to proszę o link (przeczesałem sprzęt, dobór sprzętu i encyklopedię, znalazłem dobór ale do nart biegowych).

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobierając kije również kierowałem się "Starą metodą" - wysokość taka, by przy oparciu kija o podłoże w łokciu był kąt prosty.

W trakcie jazdy jest wszystko ok.

Kiedyś, kiedyś mając proste Dynamiki (przed erą carvingu) miałem odrobinę dłuższe kijki i też było ok...no ale kiedyś jeździło się inaczej...przynajmniej ja jeździłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 172cm wzrostu i mam kije 130cm. Jestem slalomistą, chociaż w slalomach nie jeżdżę, ale chodzi mi o upodobanie do stylu jazdy... i odpowiadają mi takie kije. A dobierałem tak, że odwracałem kijek, łapałem parę centymetrów pod kółkiem, a nie bezpośrednio pod nim. Ja osobiście lubię jeździć na dłuższych kijkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g abecadła narciarskiego-długość jest dobra, gdy w pozycji narciarskiej (ugięte kolana) ramię i przedramię ręki trzymającej kijek wbity w śnieg tworzą kąt prosty. Za długi kijek może powodować podwyższenie sylwetki podczas jazdy.

Przy zakupie oprócz odpowiedniej długości należy zwrócić uwagę na rękojeść kijków. Te dla narciarzy jeżdżących turystyczne mają rękojeść o dużej średnicy. Lubiący jeździć po mało uczęszczanych szlakach powinni postarać się, by ich kijki miały talerzyki o większej średnicy, gdyż trudniej zapadają się w śniegu:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam obie pary 120 :), znaczy się w prostej lini mają 120 :D jedne są takie http://www.untracked.com/p492c4b82-06_scott_world_cup_dh_ski_poles.html tylko cena inna:D

No super:rolleyes:,ale kolejną sprawą jest :confused:-po co Nam te kijki;)Jakie zadanie spełniają kijki narciarkie :confused:-tak ważne dla narciarzy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kijki mie mogą przeszkadzać,bo jeśli tak by było ;):pto po co je mieć;)

mi nie przeszkadzają, tobie pewnie też nie :) ale obserwując stoki niekoniecznie te najłatwiejsze to można odnieść wrażenie że niektórym bardzo przeszkadzają :) podczas jazdy wyciągiem też, dlatego uważam że powinno się je tak dobierać żeby nie przeszkadzały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie przeszkadzają, tobie pewnie też nie :) ale obserwując stoki niekoniecznie te najłatwiejsze to można odnieść wrażenie że niektórym bardzo przeszkadzają :) podczas jazdy wyciągiem też, dlatego uważam że powinno się je tak dobierać żeby nie przeszkadzały ;)

Marcin masz rację,chociaż przyznam,że nie takiej odpowiedzi się spodziewałem;):pMiałem nadzieję,że napiszesz tutaj o roli i znaczeniu,ewentualnym zadaniu tych akcesorii;):D

Najbardziej mnie wk...:mad:trzymanie kiji w kolejce do wyciągu :eek:ostrzem do góry!:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie przeszkadzają, tobie pewnie też nie :) ale obserwując stoki niekoniecznie te najłatwiejsze to można odnieść wrażenie że niektórym bardzo przeszkadzają :) podczas jazdy wyciągiem też, dlatego uważam że powinno się je tak dobierać żeby nie przeszkadzały ;)

niektórym powinno się odbierać kijki przed wsiadaniem na krzesełko. :rolleyes:

Niedawno pewna miła pani zsiadając postanowiła odepchnąć sie kijkami - Bog jeden wie po co- i wbiła z rozmachem jeden miedzy moje narty...... :D:D:D Niewiele brakował a pojechałbym z powrotem w dół wyciągiem.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie śledze ten temat i zastanawiam się po co tak naprawdę te kijki są poskręcane. Jakie to ma zadanie??Czy te okrągłości mają poprostu opasać nasze ciało podczas pochylonej i aerodynamicznej postawy??

tak to wygląda :), poza tym gwiazdki takich kijów też są inne

poleparts.jpg żeby przy uderzeniau o tyczke powodować jak najmniejszy opór, gwiazdki w normalnych kijach mają tendencje do spadania podczas jazdy na tyczkach :(, moje kije używane na codzień po szkoleniu na słowacji całkowicie pozmieniały kształt :mad: dlatego kupiłem drugie takie które już są krzywe :D

ps. w moich kijach mam takie gwiazdki jak te drugie od góry

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bode

Po co gięte kije? A no po to, zeby w momencie kiedy na gigancie, super gigacie czy downhillu pojawiają się bramki przelotowe złożyc się do pozycji zjazdowej i uzyskiwać jak najmniejsze opory. Po co aerodynamiczne tależyki? Ich rola jest taka, ze w momencie, kiedy kijek przejeżdża po tyczce nie zachacza talezykiem o nią, przez co gwałtownym ruchem nie odciąga ręki w tył i nie doprowadza do urwania tależa. Ma się ładnie po niej prześlizgnąć. Mnie śmieszy kiedy narciarze, 45-50 lat/i młodsi/ do narty slalomowej czy allroundowej, na której się ślizgają śmigiem lub... poprostu ślizgaj, kupują kije gięte. Po co? aaaa i tu właśnie pojawia się pojęcie LANS... Taka bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze tłumaczenia, uważam wogóle za bezsens stosowanie takich kijków na naszych polskich stokach w momencie kiedy taki stok jest dostępny dla wszystkich, i nie ma ustawionych bramek, a tak jak napisał Bode dużo osób sie z takimi kijkami spotyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tak mocno pogiętymi kijami to ja mało osób widziałem :D ale z lekko pogiętymi już trochę więcej :), czesto za ich zakupem przemawia cena, w sklepach sportowych takich kijów nie widziałem ale w serwisach w wiśle i ustroniu mozna je dostać :D, dużo bardziej niebezpieczni od posiadaczy takich kijów nawet do nart dla początkujących są posiadacze nart klasy race i wc którzy sie uczą - nie zawsze z kijami :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz to mam sobie kupić jakieś proste by nie rozśmieszać ludzi? Po prostu mam krzywe bo jeździ się na tykach a jak jadę na jazdę dowolną też takie biorę bo nie mam innych, a zawsze jeszcze jest możliwość że przypadkiem ktoś akurat rozłoży jakiś slalomik (nieraz mi się to zdarzyło) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...