Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty Salomon X-Wave X --> prosze o opinie


krauker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przyszedł czas ze musze wymienić trampki narciarskie, odwiedziłem Intersport bo byl najblizej :)

Wymierzyłem 15 par dla srednio jezdzacych w cenie do 750 zł i te buty :

Buty Salomon X-Wave X

leżały mi najlepiej. Wygodne , fajnie twarde i nie najdrozsze --> 650 zł.

Niestety są to buty SMU czyli produkowane dla intersportu oparte na x wave 7.

Prosze o opinie o tych butach znawców technologii :)

Czy to ze są robione dla intersportu dyskwalifikuje je dla chłopa który w sezonie jezdzi tydzien lub dwa?

Ważę 75 kg, 181 cm, narta salomon streetracer 7 z 2006 lub 2007 roku

Link do specyfikacji na stronie IS http://sklep.intersport.pl/product-pol-1233650225-Buty-Salomon-X-Wave-X-105420.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno nabyłem w IS buty Salomon Impact x7 - tu jest taka sama bajka, to buty robione też dla IS, zasada jest chyba taka, że tego typu produkt wyglada jak wyższy model z serii a tak naprawdę jest odpowiednikiem jakościowo trochę niższego niższego modelu i ma takową, atrakcyjną cenę. Tak samo np. jest w kwestii butów Heada robionych dla IS ale to mniej istotne. Generalnie moje Salomony są bardzo dobre, jestem z nich bardzo zadowolony, mają flex 90 wg opisu ale coś mi sie wydaje, ze są twardsze i mam podejrzenie,że producent i sklep coś tu "motają" ale bez straty dla klienta - czyli,że tak naprawdę to lepsze buty niż w opisie, tak podejrzewam:D. Myślę, że jeśli te X Wave'y ci pasują to możesz je spokojnie kupować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opisie na stronie intersportu jest napisane ze protoplastą były wave8 ale jak sie przyjrzec to wkładka jest z 7 i pewnie to ukryta cichaczem własnie wave 7 jest:)

a na dodatek dzis przecenili ja do 550 zł (wczoraj bylo 650) takze chyba nie ma sie co zastanawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę, że to jednak 8 jest. Mój to niby Impakt 8 jest, w IS nazywa się X7, wygląda jak 9ka i jak w Austrii w sklepie przymierzyłem taką 9kę (flex100) i dokładnie obejrzałem to mi wyszo, że to jest to samo tylko sie napisami na skorupie rożni. Taką mam konkluzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę, że to jednak 8 jest. Mój to niby Impakt 8 jest, w IS nazywa się X7, wygląda jak 9ka i jak w Austrii w sklepie przymierzyłem taką 9kę (flex100) i dokładnie obejrzałem to mi wyszo, że to jest to samo tylko sie napisami na skorupie rożni. Taką mam konkluzję.

Coś w tym jest:) Oni chyba faktycznie tylko kapcie różne dają.

Ktoś z resztą już tu o tym mówił:D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie czujesz nigdzie w bucie nic złego to nie grzej, but sie super dopasowuje, mnie lekko cisnęły na podbiciu i musiałem sporo walczyć na mikrośrubach by było ok, po wygrzaniu było deko lepiej ale i tak musiałem czasem popuszczać klamry, które zapinałem na 2 ząbek. Po 10 dniach na stoku zapinam na 3 i 4 ząbek i jest super, nic nie gniecie a trzyma miodzio. Tylko moje zbyt ciepłe to nie są ale tak bywa z twardszymi butami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos tam czuje :) ale na 15 par te były najlepsze, mysle ze jak juz bede ujezdzał 4,5 pare butów to juz bede dokładnie wiedział czego potrzebuje... jak narazie kupuje dopiero swoje 2 buty i sam do konca nie wiem co jest dobre a co złe ;]

Ale jutro jade je kupic, mam nadzieje ze w stacjonarnym sklepie tez zejda o kolejna stówke jak w e-sklepie i zapłace 550 lub mniej :)

to chyba dobra cena jak na takie butki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie czujesz nigdzie w bucie nic złego to nie grzej, but sie super dopasowuje, mnie lekko cisnęły na podbiciu i musiałem sporo walczyć na mikrośrubach by było ok, po wygrzaniu było deko lepiej ale i tak musiałem czasem popuszczać klamry, które zapinałem na 2 ząbek. Po 10 dniach na stoku zapinam na 3 i 4 ząbek i jest super, nic nie gniecie a trzyma miodzio. Tylko moje zbyt ciepłe to nie są ale tak bywa z twardszymi butami

U mnie przy mrozach też trzeba przebierać paluszkami zwłaszcza na kanapie a na orczyku to i lekko cierpnie za to w jeździe miodzio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam serdecznie

Czy ktoś testował już buty salomon x-wave dostępne w Go Sport (flex 100)?

http://www.go-sport.pl/go-sport/kampanie/katalog/katalog-zima/buty-narciarskie/x-wave

W sklepie przymiarzałem - bardzo wygodne.

Odczucie - mimo, że flex 100 to wydawały mi się w sklepie bardzo miękkie.

Proszę o Wasze spostrzeżenia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem na nogach katalogowych salomon x-wave 9 więc nie mam porównania do tych co są w sprzedaży w Go Sport.

Chodzi mi o to, czy faktycznie te proponowane przez Go Sport mają parametry twardości 100 (poniżej setki nie chcę kupować butów).

Przymierzając inne buty o flexie np. 90 wydawały mi się w sklepie zdecydowanie twardsze (np. Rossignal Alias Sensor 90 - też dostępny w Go Sport).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek mierzyłem w go-sport x-wave flex 100, ale ubiegłoroczne, które były za 799zł. Wszystko było ok, tylko brzeg języka cholewki bardzo mnie uwierał w łydcve, po ok 30 minutach ból był już dość duży i nie pomagało inne ułożenie języka, itp.

Jak możesz to wejdź do Top-Sportu na ul. Św. Leonarda, mają tam Salomony Impact 8cs (09/10) flex 100. Są do wzięcia za 800 zł, choć cena na wejściu jest trochę wyższa.

Zobacz też we Wsół-Sporcie w Echu Rossignole Pursuity Sensor 3 100, można je wziąć za 1000zł. Dla mnie osobiście Pursuity wygrały wszelkie porównania, z tymże wziąłem póki co 90 z Intersportu, bo mieli dobrą cenę i rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin

Buty Impact 8 CS miałem na nogach i coś mi nie leżały - tak jak powinny.

Sprawdzę jeszcze te rossignall pursuit sensor 3 flex 100.

Wiem, że buty produkowane dla sieciówek są trochę słabsze niż te katalogowe, dlatego chciałbym wiedzieć jaka jest różnica w poziomie twardości buta tych salomonów x-wave z Go Sport z katalogowymi o podobnych parametrach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...