Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaki promień skrętu dla początkujących?


kurczaks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie: Jak duże znaczenie ma promień skrętu dla osoby uczącej się jeździć. Dostałem zadanie (jako że jeżdżę już parenaście lat): znaleźć narty dla początkującej kobiety, wzrost 164cm, waga 55kg, jeździła jeden dzień na wypożyczonym sprzęcie. Wiem że długość nart powinna wynosić około 150cm. Zastanawia mnie jednak promień skrętu. Czy 13m to nie za dużo, czy nie będzie przeszkadzało? Od kilku dni szukam nart (używanych, ograniczenia budżetowe) o promieniu skrętu okolo 10-11m, ale bardzo ciężko takie znaleźć za rozsądne pieniądze i tu pytanie do osób mających styczność z początkującymi narciarzami: Czy np 12-13m promienia skrętu to nie za dużo?

Z góry dziękuję za odpowiedź,

pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na cenę ogranicza mi to trochę wybór, bo max to około 400zł więc będą używane.

Z tego co czytałem to dla początkujących chwalone są DYNASTAR EXCLUSIVE, ale każdemu pasuje co innego i sam nie wiem, a nie chcę żeby się kobieta zniechęciła na trudnych nartach (chociaż po pierwszym dniu zapał ma ogromny...)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla początkującej osoby, po 1 dniu - tzw. promień skrętu nie ma żadnego znaczenia, chyba że zakładasz naukę skrętu ciętego od razu, na początku - nie polecam :)

Jeśli już to w ogóle rozważać to akurat lepsze byłyby narty o nominalnie długim promieniu, czyli słabo taliowane. Taliowanie zwłaszcza mocne nie pomaga w początkowych ewolucjach: kątowych, ślizgowych itp.

Potrzebne są narty miękkie i odpowiednio długie: 150-155 cm, jakiś niski model allrounda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla początkującej osoby, po 1 dniu - tzw. promień skrętu nie ma żadnego znaczenia, chyba że zakładasz naukę skrętu ciętego od razu, na początku - nie polecam :)

To byłby płacz na stoku :-)

Jeśli już to w ogóle rozważać to akurat lepsze byłyby narty o nominalnie długim promieniu, czyli słabo taliowane. Taliowanie zwłaszcza mocne nie pomaga w początkowych ewolucjach: kątowych, ślizgowych itp.

Potrzebne są narty miękkie i odpowiednio długie: 150-155 cm, jakiś niski model allrounda.

Zastanawiam się nad tym tematem bo nie chcę co sezon zmieniać nart, a widzę że już pierwszego dnia moja "uczennica" szybko łapała mając na nogach dość mocno wytaliowany sprzęt. Fajnie byłoby też pojeździć na tych nartach z 3 sezony. Czy uważasz że 13m promienia jej nie skrzywdzi? ;]

Edytowane przez kurczaks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze na początek (moim zdaniem) jest określenie po czym jeździmy i wybranie odpowiedniej grupy nart. W skrócie - czy pod butem ma być 65, 72 czy 78 mm

Jazda będzie z 1-2 dni w Polsce na mazurach = zwykłe górki, a następnie wyjazd do Francji marzec-kwiecień.

Aktualnie mam na oku:

Dynastar Exclusive 10

długość - 150 cm

promień skrętu - 13 m

Są to chyba średnie kobiece allroundy

czy pod butem ma być 65, 72 czy 78 mm

Tzn. ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda będzie z 1-2 dni w Polsce na mazurach = zwykłe górki, a następnie wyjazd do Francji marzec-kwiecień.

Aktualnie mam na oku:

Dynastar Exclusive 10

długość - 150 cm

promień skrętu - 13 m

Są to chyba średnie kobiece allroundy

Spokojnie te narty możesz wybrać dla początkującej narciarki:rolleyes:najczęściej promień takich nart to 12-14m

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taliowanie upatrzonych przeze mnie nart to 108/68/94.

Chciałbym zaszaleć w wyborze nart, ale jak już wspominałem - budżet ogranicza a te Dynastar-y są za rozsądną cenę.

I wszystko OK,taliowanie typowe dla przyjaznego allrounda,narta godna polecenia i będzie służyć dość długo,jak narciarka nie będzie miała zacięcia do bardziej dynamicznej jazdy/sportowej/-to jeszcze dłużej:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, a tu masz alternatywę. Nowe, wprawdzie z sezonu 04/05, ale nie zajeżdżane. Model dla "łomen".

http://www.allegro.pl/item921636208_ostatnie_pary_dynastar_driver_x07_z_wiazaniami.html

Taliowanie dla 154 cm 110/69/96

promień - 13m

Jak z nim zagadasz to może zejdzie z ceny o te 99zł. Moim zdaniem lepiej wydać o 100zł więcej na nowe niż używane nie wiadomo od kogo i jakie siano jest wewnątrz narty. ;)

Edytowane przez michalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...