Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czorsztyn Ski Kluszkowce


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pojechałem do Klusek - czas o tym ośrodku napisać nowy wątek, ponieważ zasługuje na to. Byłem tam pierwszego dnia chyba w Nowy Rok 2000 roku na otwarciu i teraz po dziesięciu latach to już jest fajny urozmaicony teren narciarski. Trasy, jak wiecie nie są długie, ale ich przewyższenie powoduje, że po przejechaniu pojawia się przysłowiowy 'banan".

Nowa trasa (mocno czerwona moim zdaniem) to już czysta poezja, dzisiaj wprawdzie była po treningu giganta, ale mimo to jeździło się super. Poza tym te ostrzejsze trasy nie ulegają degradacji i prawie do końca są twarde. Wiele ekip zawodniczych tam trenuje - po prostu dobrze się tam czują i treningi mają efektywne.

Dzisiaj były zawody, ale one są organizowane na trasie do tego przeznaczonej, także nie kolidują zwykłym narciarzom. Po zawodach prawie zawsze można pojeździć na czas (3zł) na rozstawionym gigancie i pomiarze czasu wraz z tablicą wyników.

Szkoleniem zajmuje się tam wielokrotny Mistrz Polski i uczestnik World Cup - Szymon Kraciuk. Rozmawiałem z nimi i zainteresowani "ściganci" ze skionline mogą zasięgnąć jego opinii.

Ważny aspekt jest taki, że mimo sporej ilości ludzi, dzięki temu urozmaiceniu tras, wszystko to jakoś rozjeżdża się i nie tworzą się kolejki do wyciągów. Dzisiaj może w szczytowych godzinach trzeba było trochę minut odstać, no ale to już weekend.

Knajp ci tam dostatek, toalety czyste, parkingi bezpłatne, no ale to już prawie standard.

Plany na przyszły sezon, to następne krzesło i przeniesienie orczyka na następną trasę na lewo od dołu.

Chyba jeszcze tam pojadę w tym sezonie, mimo 40 km odległości, bo dzisiejszy dzień narciarski dał mi dużo satysfakcji.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się odwiedzić "Kluski" parę tygodni temu i mogę śmiało potwierdzić słowa Bończy iż ośrodek zmienia się w sposób przemyślany (o czym świadczy choćby oferta pozanarciarska), zachowując przy tym cały czas swój kameralny charakter.

nowa czerwona trasa i "traska za drzewami", na której szkółki rozstawiają slalomy odciążyła dotychczasowe trasy. co ciekawe większość ludzi jeździ w głównej mierze na "niebieskiej", także nawet podczas feryjnego oblężenia zarówno jedna jak i druga czerwona przez cały dzień pozostają puste.

obecny układ ewidentnie prosi się o zmianę krzesła ze starej dwójki na co najmniej czwórkę, gdyż większość osób traktuje Kluszkowce jak miejsce rodzinnego wypadu z dzieciakami (czemu kompletnie się nie dziwię:)), w związku z czym korzystają oni prawie i wyłącznie z krzesła. Wobec tego chcąc się dostać na puste czerwone trasy, którymi zjazd swoją drogą zajmuje kilkadziesiąt sekund trzeba albo swoje odstać, albo zasuwać z buta do orczyka, a i później paręnaście metrów do góry.

no ale jak wspomniał Rafał plan już odnośnie krzesła jest, choć nieco inny od mojej wizji;)

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ravick97 - słuszne spostrzeżenia.:)

Pisząc ten tekst, myślałem głównie właśnie o Was - Krakusikach;). Bo tak, prawdę mówiąc nie jechałbym do Jurgowa, czy Bachledovej, aby sobie fajnie polatać. Kluski to zapewniają, jako alternatywna miejscówka, choć odległość, jak widzę na mapie - podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re

Przyłączam się do pozytywnych opinii-mimo słabego potencjału naturalnego,w porównaniu na przykłąd z Jaworzyną Krynicką,Kluszkowce funkcjonują

super w sferze organizacji imprez,przygotowania tras itd.

Po prostu gość,który tym kieruje,niejaki Mariusz Staszel,nazwisko

znane w sferach zawodniczych,ma wizję i zna się na robocie jak rzadko kto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj warunki w Czorsztyn Ski, jak ktoś to ładnie określił - olimpijskie:)

Przez kilka ostatnich dni dosypało śniegu,przygotowanie tras perfekt i jazda już od 8 rano. Ponoć mroźna aura ma trwać do 24 marca.

Nowa trasa czarna/czerwona była czasami tylko do mojej dyspozycji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dorzucę. Dzisiaj byłe z Familią w Kluszkowcach. nie ukrywam, że bardzo lubimy ten stok. Taki właśnie rodzinny, choć czerwona jest już bardziej ok. a nowa niby czarna to miła rozrywka. Tyle że to wszystko krótkie. Jak się chce jeździć nieco dłużej to trzeba jeździć niebieską w prawo od górki z plakatem.

Dzisiaj warunki były wprost wyśmienite. Ludzi mało, śnieg doskonały. A i jedzenie jest nadal na bardzo dobrym poziomie.

Moje pociechy zawsze też mogą tam liczyc na bardzo dobrych instruktorów ( tak przy okazji jeżdżących w kaskach).

Słowem można to miejsce polecić. A do Krakowa wracałem w 1,5 godziny. To zupełnie przyzwoity wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 10 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...