Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tatry Słowackie - parę pytań


salwer

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.09.2020 o 13:01, marboru napisał:

dla takich Kolegów jak on, co to wyzwań nie lubią i ambicją nie grzeszą

wybieram zdrowy rozsądek a nie chorą ambicję,

spacer do Zielonego Stawu kolega @cysiu chce skrócić a Ty proponujesz 13 godzinną wyrypę.

kolejny ambitny

https://tatromaniak.pl/aktualnosci/tragedia-w-tatrach-slowackich-nie-zyje-31-letni-polak/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2020 o 11:35, cysiu napisał:

Oglądałem zdjęcia z trasy Monova Dolina i faktycznie jest super, kiedyś muszę ją przejść. Teraz nie da rady, bo niestety znajomi nie są w formie na zrobienie takiego przewyższenia.

Jeśli skorzystasz z propozycji @mirekn to masz z 1k przewyższenia a to jest w sam raz. Obawiam się, że w Tatrach Zachodnich trzeba będzie dołożyć w jakiejś opcji Rochaczy przynajmniej z 500m. Oczywiście sam znasz i swoje możliwości jak i znajomych więc nie podejmę się dalszego doradzania. Poza tym, że wyjazd od tak w Tatry i mocna wyrypa na pierwszy dzień to przynajmniej dla mnie głupota za którą się potem płaci w następnym dniu i kolejnych. Ma być przyjemnie a nie rzeżnia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jeeb napisał:

@cysiu chce skrócić a Ty proponujesz 13 godzinną wyrypę.

@Jeeb widzę, że masz coraz większe problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Gdzie ja komuś proponuję, to o czym piszesz?

Proponowałem jedynie ambitniejszy szlak i wejście na jakiś szczyt dwutysięczny. 

Ogarnij się. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cysiu Ja zawsze lubiłem Zdiar. Mam tam ulubiony pensjonat.

Powody: wszędzie blisko samochodem, takżę na polskie termy. Dodatkowo jeżżą te ichniejsze PKSy więc np taką trasęspokojnie można zrobić nie ruszając samochodu.

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49.1876920,20.2924910;49.2103220,20.2212220;49.2165210,20.3074710#49.21451/20.28368/14

Fajne jest teź przejście przez Magurke do Bachledovej. Takie spokojne, rozrywkowe trasy.

Dodatkowo spokój i cisza w samej miejscowości i piwko na Strednicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bo Tatry ( jak każde góry zresztą) nie są dla każdego a dla wybranych. Oczywiście są wypadki turystyczne i taternickie związane z zaawansowanymi formami tych działalności ale większość to głupota i pewność siebie niezorientowanych leszczy.

Tak jest w każdej działalności turystycznej, o czym pisałem setki razy. Upowszechnienie jest związane z drastycznym spadkiem jakości i dlatego powinno się za wszelką ceną blokować napływ do turystyki ludzi przypadkowych, jednorazowych wycieczkowiczów itd. a promować obecność ludzi zaangażowanych, chcących się edukować i nabierać doświadczenia.

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się o co kłócić. @Cysiu chciał lekką trasę odpowiednią dla niewyćwiczonych znajomych, parę takich propozycji padło. @Marboru opisał piękną wycieczkę, dość długą - na przyszłość i towarzystwo, które się wybierało, i inni mogą z tego opisu skorzystać. Wszyscy tu jesteśmy ludźmi dorosłymi i potrafimy wszelkie propozycje rozsądnie rozważyć. A i pomyśleć o fajnej wycieczce, czytając opis - przyjemnie.

 

Chyba Starorobociański?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Tak jest w każdej działalności turystycznej, o czym pisałem setki razy. Upowszechnienie jest związane z drastycznym spadkiem jakości i dlatego powinno się za wszelką ceną blokować napływ do turystyki ludzi przypadkowych, jednorazowych wycieczkowiczów itd. a promować obecność ludzi zaangażowanych, chcących się edukować i nabierać doświadczenia.

Pozdrowienia

takie mrzonki piszesz mało realne, takie rzeczy to chyba musiałbyś siłą i restrykcjami wprowadzać,

komuś gdzieś udało się coś takiego zrealizować ? jak to sobie wyobrażasz na dużą skalę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo @jacekma, @Zimnik :)

Po cichu liczyłem, że uda się wejść na Starorobociański, by zobaczyć podobno najpiękniejszą panoramę Tatr w Polsce (ktoś może potwierdzić)?

Ostatnio jak tam byłem to była mgła na 5 metrów, a teraz w sobotę też już widać chmury, które zasłoniłyby widok na Tatry Wysokie ze Starorobociańskiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

takie mrzonki piszesz mało realne, takie rzeczy to chyba musiałbyś siłą i restrykcjami wprowadzać,

komuś gdzieś udało się coś takiego zrealizować ? jak to sobie wyobrażasz na dużą skalę ?

 

po części takie blokowanie jest wprowadzane (tylko na małą skalę)

chociażby w ten sposób, że ostatni parking przed mokiem jest teraz na Palenicy Bialczanskiej a nie Włosienicy jak bylo kiedyś.

Można by rzec, że mało skuteczne to blokowanie (bo nad Mokiem i tak tłumy) ale ciekawe co by było jakby każdy teraz mógł zaparkować 1,5 km od Moka (a tak własnie można było!)

A zlikwidowac konne karawany i nagle by sie okazało ze nad Mokiem jest pusto;)

Edytowane przez jacekma
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacekma napisał:

po części takie blokowanie jest wprowadzane (tylko na małą skalę)

chociażby w ten sposób, że ostatni parking przed mokiem jest teraz na Palenicy Bialczanskiej a nie Włosienicy jak bylo kiedyś.

Można by rzec, że mało skuteczne to blokowanie (bo nad Mokiem i tak tłumy) ale ciekawe co by było jakby każdy teraz mógł zaparkować 1,5 km od Moka (a tak własnie można było!)

A zlikwidowac konne karawany i nagle by sie okazało ze nad Mokiem jest pusto;)

 

Godzinę temu, MarioJ napisał:

takie mrzonki piszesz mało realne, takie rzeczy to chyba musiałbyś siłą i restrykcjami wprowadzać,

komuś gdzieś udało się coś takiego zrealizować ? jak to sobie wyobrażasz na dużą skalę ?

 

Cześć

Ot... choćby tak jak Jacek napisał.

Krótko - zmusić ludzi do wysiłku. Nie pisać bzdur w internecie jakie coś jest lekkie łatwe i przyjemne, nie tworzyć komfortu tam gdzie z założenia powinno go nie być.

Kontrolować i karać dotkliwie za śmiecenie, niszczenie, straszenie zwierząt...

Tworzyć mechanizmy edukacyjne dla tych, którzy edukować się chcą.

Itd...

Pozdrowienia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarioJ napisał:

takie mrzonki piszesz mało realne, takie rzeczy to chyba musiałbyś siłą i restrykcjami wprowadzać,

komuś gdzieś udało się coś takiego zrealizować ? jak to sobie wyobrażasz na dużą skalę ?

 

Udało się nie tak dawano bo zaraz jak otworzyli TPN po zamknięciu. O ile pamiętam przejść przez bramkę na Palenicy w stronę MO mogło na dobę max 4 tys osób. Wiele rzeczy można by w prosty sposób wprowadzić tylko dyrekcja tego nie chce lub nie może. Nie chcą przecież zlikwidować bryczek bo mają z tego ogromne co roczne wpływy. Ograniczenie wejść to też mniej pieniędzy i koło się zamyka. Ci ludzie obecnie w tym dyrektor są odpowiedzialni za dewastację naszej części Tatr w imię mamony. Jak mi ktoś napisze, że ten widok jest normalny to go po prostu wyśmieję. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maria napisał:

W  dodatku to, co się dzieje z końmi zmuszonymi do pracy na tej trasie (to nie bryczki, a bardzo ciężkie wozy), jest straszne. Nie rozumiem, jak można na to pozwalać. Kompletne barbarzyństwo!

Konie na trasie do Włosienicy są użytkowane  zgodnie z ich przeznaczeniem i obowiązującymi przepisami

http://koniemorskieoko.pl/stowarzyszenie-przewoznikow/sytuacja-koni-pracujacych-na-trasie/

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Maria napisał:

W  dodatku to, co się dzieje z końmi zmuszonymi do pracy na tej trasie (to nie bryczki, a bardzo ciężkie wozy), jest straszne. Nie rozumiem, jak można na to pozwalać. Kompletne barbarzyństwo!

Pamiętam, że swego czasu był pomysł zastąpienia fasiągów melexami, ale lobby zablokowało. Najrozsądniej byłoby jednak wprowadzić rozwiązanie z Doliny Chochołowskiej - wypożyczalnia rowerów z opcją zwrotu na drugim końcu doliny. A dla osób niepełnosprawnych czy starszych - kilka rikszy. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tanova napisał:

Pamiętam, że swego czasu był pomysł zastąpienia fasiągów melexami, ale lobby zablokowało. Najrozsądniej byłoby jednak wprowadzić rozwiązanie z Doliny Chochołowskiej - wypożyczalnia rowerów z opcją zwrotu na drugim końcu doliny. A dla osób niepełnosprawnych czy starszych - kilka rikszy. 

Najlepsza byłaby kolejka linowa ze stacją pośrednią przy Wodogrzmotach Mackiewicza i górną na morenie Morskiego Oka - cicha, czysta i ekologiczna

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Author napisał:

 Jak mi ktoś napisze, że ten widok jest normalny to go po prostu wyśmieję. 

 

To nie jest normalny widok! Kto to widział tak stary typ helikoptera używanego do  celów ratowniczych.  A poza tym,  ludzie przepracowani w "mordorach" jednak są odważni i żądni wyzwań . Z chęcią pragną dorównać innym, którzy takie wyzwania już zrealizowali. To po prostu kwiat polskiego społeczeństwa, to motor rozwoju naszej ojczyzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...