Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer Progressor 9+ 175 cm / 194cm/100kg


dan_385

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam możliwość kupienia w dobrej cenie nart Fischer Progressor 9+ z sezonu 08/09 dł. 175cm i zastanawiam się jedynie nad ich długością, tzn. czy będą odpowiednie do mojego wzrostu(194cm) i wagi(100 kg) ???

1.Płeć K/M, - M

2.Wiek, - 34

3.Wzrost, - 194

4.Waga, - 100

5.Jaki masz poziom umiejętności w skali forum, - 6

6.Jak długo jeździsz na nartach, - 7 lat - srednio 10 dni rocznie

7.Jakie masz buty/flex, - Tecnica - modelu nie pamiętam - ale raczej twarde

8. Narty/model, - Rossignol Viper 195cm - ktore od 4 lat leżą w szafie - ostatnio sprzęt z wypożyczalni

9.Na jakich nartach jeździłeś do tej pory (długość, promień skrętu), - ostatnio Atomic Metron (chyba B5) 171 cm- ogólnie ok - lekkie ale też i momentami niestabilne, nie czułem się pewnie na trudniejszych trasach

10.Jak lubisz jeździć na nartach, - na trasach, bez muld i lodu, szybko ale nie sportowo

11.Jak chciałbyś jeździć, - różnie(szybko, wąsko, szeroko, wolno i komfortowo)

12.Jaki preferujesz promień skrętu, - każdy po trochu, skręt krótki w sumie najmniej

13.Twoje ulubione trasy - Czerwone - lód:daję radę ale ostatnio na Metronach B5 171 cm ześlizgiwałem się - duże muldy:nie lubię.

14.Możliwości finansowe - 1500 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długość idealna,bo nie ma dłuższych:D...przy twoich parametrach race 170 cm a Progressor mógły być 180 cm....albo jakaś gigantka w dł 180-190 cm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są niestety jeszcze 180cm :cool:

gigantowki to moje Vipery z szafy, mega stabilne i szybkie, ale skręty .... :eek: choć teraźniejszy sprzęt gigantowy jest pewnie łatwiejszy w obsłudze

mam nadzieję że ten progressor 9+ będzie dostatecznie twardy i jednoczesnie w miarę łatwo skręcał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, 180cm nigdzie blisko nie znalazłem, zastanawiam się tylko czy te 5cm robi wielką różnicę, a może coś innej marki/innego modelu w podobnej cenie ?

W Twoim przypadku tak:rolleyes:szkoda pakować się w długość 175 cm przy tej narcie,będzie niestabilna przy większych prędkościach przy Twoim wzroście i masie;)

Może coś takiegohttp://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=948082998

Albo poważniejsze narty;):)

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=954758342

lubhttp://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=955760888

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budzet to max.1600 pln, jak na 10 dni jeżdzenia rocznie wiecej byłoby chyba niepotrzebnym wydawaniem kasy.

dareklewandowski co byś proponował ? lubię krótki skręt, długi, lubię niestety chyba wszystko, no może poza bardzo szybką jazdą :D

;)Szukaj takich nart

Elan-magifire 74-78

Atomic-Metron/starsze/ Nomand/nowsze/

Salomon-x-wing 8-10 lub Tornado

Rossingol-zenith9 lub Mutix R10-11 Radical

K2 -Xplorer,Crossfire.Recon

Dynstar-Contact 4x4,Contact Cross Ti,Contact Groove Ti

Jest tego trochę;):P,ale te narty powinny Cię zadowolić:rolleyes:Producentów sporo,ale nie na"firmie"się jeździ,ale na narcie.Szukaj głównie roczników 08/09;)

Wszystkie są bardzo uniwersalne,,

Edytowane przez dareklewandowski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)Szukaj takich nart

Elan-magifire 74-78

Atomic-Metron/starsze/ Nomand/nowsze/

Salomon-x-wing 8-10 lub Tornado

Rossingol-zenith9 lub Mutix R10-11 Radical

K2 -Xplorer,Crossfire.Recon

Dynstar-Contact 4x4,Contact Cross Ti,Contact Groove Ti

Jest tego trochę;):P,ale te narty powinny Cię zadowolić:rolleyes:Producentów sporo,ale nie na"firmie"się jeździ,ale na narcie.Szukaj głównie roczników 08/09;)

Wszystkie są bardzo uniwersalne,,

dzięki wielkie,

żadnej z tych nart nie brałem dotychczas pod uwagę, najgorsze że nie ma tu progressorów na które się mega napaliłem :) i mimo wszystko ciągle rozważam ich zakup w rozm. 175cm

narty muszę mieć do środy, alpy czekają i nie chciałbym dalej dawać zarabiać wypożyczalniom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie,

żadnej z tych nart nie brałem dotychczas pod uwagę, najgorsze że nie ma tu progressorów na które się mega napaliłem :) i mimo wszystko ciągle rozważam ich zakup w rozm. 175cm

narty muszę mieć do środy, alpy czekają i nie chciałbym dalej dawać zarabiać wypożyczalniom

:Dczasmi lepiej dać zarobić wypożyczalniom,niż za rok znowu pytać o długość narty;)Zapisz sobie te modele,bierz trochę euro i wypozyczaj te modele do testowania,a znajdzie się decha,która spełni Twoje oczekiwania:rolleyes:

Pamiętaj,że narty przeznaczone do długiego skretu musisz obierać zgodnie z swoimi parametrami.tutaj nie ma żartów:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy na tym forum!

narty muszę mieć do środy, alpy czekają i nie chciałbym dalej dawać zarabiać wypożyczalniom

Tak jak napisał dareklewandowski, skorzystanie z z wypożyczalnie wcale nie jest złym wyjściem.

Wypożyczenie topowych nart kosztuje ok. 110 EUR/6 dni, ale ta inwestycja może być opłacalna, gdyż jeśli później zdecydujesz się kupić narty na których jeździłeś, to nie tylko kupisz je taniej niż w sklepie, ale zazwyczaj właściciel wypożyczalni odlicza koszt wypożyczenia od ceny narty.

Poza tym rozejrzyj się, czy przypadkiem w okolicy nie ma punktu testowania nart. Wtedy możesz wymieniać narty nawet po każdym zjeździe.

A możliwość wypróbowania nart przed ich kupnem jest warta wszystkie pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...