Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

jak rozwijać umiejętności...(długawe wyszło)


bratPit

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

wygląda na to że praktycznie sezon (jak dla mnie) się kończy, zacząłem w tym roku jeździć ale ciągle mam niedosyt w temacie umiejętności,

po pierwszym sezonie w miarę "się ślizgam", jeżdżę ciętym skrętem, po trasach niebieskich i czerwonych, ale co dalej? stanąłem w ub. weekend na Skalnym Plesie popatrzyłem na trasę czarną prowadzącą z Łomnickiego Siodła i stwierdziłem - "nie chłopie, to nie dla ciebie",

i zastanawiam się jaki Waszym zdaniem powinien być kierunek rozwoju umiejętności,

czy na kolejny sezon myśleć o jakimś obozie? (są takowe dla ludzi o moich umiejętnościach?)

na tym etapie mam wrażenie że pojedyncze lekcje z instruktorem niewiele wnoszą,

jak sądzę jest trochę rzeczy do poprawy w mojej technice, balans ciałem, postawa, wbijanie kijków itd,

chciałbym naumieć się tak ;)

po prostu nabyć umiejętności aby spokojnie, prawidłowo i bezpiecznie umieć śmigać też po czarnych trasach,

a może po prostu jeżdżę po zbyt łatwych dla mnie trasach i przez to zatrzymałem się w rozwoju?

może powinienem wziąć instruktora np na Kluszkowce i uczyć się na obu czerwonych trasach (jeździłem tam ale samodzielnie), może szkolenie np na tamtejszej nowej czerwonej trasie (po prawej od krzesełka) z instruktorem przyniosło by jakiś odczuwalny progres?

[oczywiście latem będę mordował rower, a na siłowni mniej siłowych ćw. a więcej aerobów],

z góry dzięki za Wasze przemyślenia,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten filmik ze śmigiem całkiem , całkiem:) ale żeby tak dynamicznie i ładnie śmigać ( a jest to dużo trudniejsze niż postawienie narty na krawędzi ;) ) to trzeba ćwiczyć , ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Zacznij od lekcji pod okiem dobrego instruktora a i wyjazd szkoleniowy byłby wskazany . Szkoły organizujące tego typu szkolenia mają z reguły zróżnicowany program w zależności od umiejętności kursantów. Ja polecam szkołę zaprzyjaźnioną ze Skionline;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten filmik ze śmigiem całkiem , całkiem ale żeby tak dynamicznie i ładnie śmigać ( a jest to dużo trudniejsze niż postawienie narty na krawędzi ) to trzeba ćwiczyć , ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Zacznij od lekcji pod okiem dobrego instruktora a i wyjazd szkoleniowy byłby wskazany . Szkoły organizujące tego typu szkolenia mają z reguły zróżnicowany program w zależności od umiejętności kursantów. Ja polecam szkołę zaprzyjaźnioną ze Skionline

wiem, że takie umiejętności nie przychodzą same, albo z życzeń rzucanych na wiatr,

słowami kluczowymi są tutaj "dobry instruktor" :)

i "szkoła zaprzyjaźniona ze Skionline" mamy takową ? :o

no i jak to mówią w wojsku : najważniejsza k...jest zaprawa , czyli żeby tak "ładnie dla oka" jeździć to trzeba mieć kondychę , a przede wszystkim silne nogi.Trening trzeba więc rozpocząć już w lecie.....:o a rower z pewnością w tym pomoże

mam o tyle dobrze, że trening to już rozpocząłem ze 2,5 roku temu ;) choć faktycznie nie był on nastawiony pod kątem tej dyscypliny, mam cały sezon letni by się poprawić :D

Tak tak ćwiczyć ćwiczyć... trzeba czasu. Szkolenie kilkudniowe zapewne przyniesie progres. Najlepiej 4-5 godzin dziennie przez 4 do 6 dni. Pozdrawiam:)

o, to, to, to, podrzućcie proszę namiary na "szkoły zaprzyjaźnione" do których uderzyć na przyszły sezon aby z umiejętności 4...5 przeskoczyć wyżej :cool:

tak to już prawie* umiem ;)

* prawie - jak to było w tej reklamie...

i jeszcze tak

:)

no do tego to jeszcze mi trochę brakuje :o

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że takie umiejętności nie przychodzą same, albo z życzeń rzucanych na wiatr,

słowami kluczowymi są tutaj "dobry instruktor" :)

i "szkoła zaprzyjaźniona ze Skionline" mamy takową ? :o

kto szuka nie błądzi , ale dobra , podpowiem : Carvingsport:)

Edytowane przez aklim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto szuka nie błądzi , ale dobra , podpowiem : Carvingsport:)

dzwoniłem, rozmawiałem, dowiedziałem się parę rzeczy :)

cena szkolenia jest IMHO w porządku, mocno z kolei cenę winduje zakwaterowanie ze skipassem, zobaczę jak mi się wyklaruje sytuacja zawodowa bo w tym momencie od tego jestem uzależniony :(

jeżeli nie załapię się na koniec tego sezonu to pojadę w przyszłym :cool:

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Krakowa - zainteresuj się klubem narciarskim Yeti.

Moim zdaniem związanie się (bliższe lub dalsze) z klubem to chyba najlepszy sposób na rozwinięcie umiejętności (widzę po sobie).

klub sportowy? hmm pomysł niezły ale nie przy mojej pracy, wyjazdy na serwisy w Polskę są praktycznie nieplanowane, z dnia na dzień, jakiekolwiek ustalone terminarze aktywności się wysypują, jedynie zaplanowane urlopy jakoś się trzymają, reszta to loteria, poza tym po prostu chcę się lepiej nauczyć (amatorsko) jeździć - no, gdybym nauczył się dobrze - byłoby fajnie,

Samemu czy z filmików czy z książki dużo się nie nauczysz imo.

filmiki tutaj traktuję jako poglądowe - jako "moje dążenie do" ;)

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie każdy klub sportowy przed sezonem publikuje orientacyjną listę planowanych wyjazdów, i nie mówię tu o jakichś zgrupowaniach weekendowych czy coś, tylko zwykłe wyjazdy czy to na sylwestra czy to na ferie czy to na święta czy na majówkę czy jakiś listopad.

Pamiętaj, że ludzie uczestniczący w takich wyjazdach też mają pracę etc - niekiedy zasuwają strasznie dużo chcąc zapewnić całej rodzinie narciarskie wakacje, więc nie jest to robione "dla mających masę wolnego czasu bezrobotnych".

a jadąc z klubem podciągniesz się w jeździe, zmęczysz się przy wożeniu tyczek, poznasz masę przesympatycznych ludzi i spędzisz miło czas nie tylko na stoku :)

Czasem zwykłe ostrzenie nart może się w dobrą imprezę przerodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmiki tutaj traktuję jako poglądowe - jako "moje dążenie do" ;)

brat

Nie szukaj filmów z Japończykami;)oni zawsze jeźdzą zbyt agresywnie.Polecam jazdę z szkołą włoską lub AT;)-szukaj na YT:p-wzorowa technika,bez zbytniej agresji,no i brak tego nadmiernego wrzucania biodra w skręcie;)-z czego śmieją się starsi Narciarze/z d.L -specjalnie:rolleyes:/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj filmów z Japończykami;)oni zawsze jeźdzą zbyt agresywnie.Polecam jazdę z szkołą włoską lub AT;)-szukaj na YT:p-wzorowa technika,bez zbytniej agresji,no i brak tego nadmiernego wrzucania biodra w skręcie;)-z czego śmieją się starsi Narciarze/z d.L -specjalnie:rolleyes:/.

może im sushi nie służy :D

a tak na poważnie to rzeczywiście to np. to wygląda spokojniej

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...