Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stacje narciarskie w Bieszczadach


Misal

Rekomendowane odpowiedzi

W Lany Poniedziałek na Górze podjechał do mnie młody człowiek.

Pyta się czy jestem ze skionline. Odpowiadam, że tak. Pyta się, dlaczego na forum jest tak mało info o stacjach narciarskich w Bieszczadach.

Namawiam Go, aby zarejestrował się na Forum i tu podjął ten wątek :cool:

Maćku, witaj serdecznie w tym zwariowanym towarzystwie.

Zapraszam Ciebie do przedstawiania się i pociągnięcia tematu

pzdr

misal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak jeszcze mieszkałem w Stalowej Woli jeździliśmy w Bieszczady. Byłem kilka razy w Kalnicy k/Wetliny w ośrodku Bogdanka, Cisnej, na Laworcie w Ustrzukach oraz oczywiście w Karlikowie. Teraz rejony te kojarzą mi się ze skansenem narciarskim. Ale otoczenie piękne i jak ktoś mieszka w południowo-wschodniej Polsce to warto tam wyskoczyć na jeden dzionek np na niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieszczady

W Bieszczadach jest jedna porządna stacja-Ustrzyki Dolne,2 trasy z homolagacją FIS,dobre przygotowanie ,tanie noclegi,zawsze mało ludzi,

od kiedy dla Ukraińców wprowadzono wizy.

Poza tym w otoczeniu Bieszczad-kilka mało znanych ,małych stacji,o których

nikt nie słyszał,a ja trafiłem tam tylko dlatego,że rozgrywano slalomy w ramach ligi podkarpackiej-

Gogołów,Puławy,Frysztak,Arłamów,Chyrowa,Baligród...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyrowa - szerokość imponująca..., więc wielu powinno się spodobać :D, jeśli tylko się trafi warun.

Przez Frysztak od czasu do czasu przejeżdżam, ale o stoku nie słyszałem - swoją drogą ciekawa etymologia nazwy miejscowości, niczym wsi Łosie.

Arłamów - miejsce kultowe, z drugim dnem dla miłosników historii PRL.

Baligród czyli Bystre podobno jeden z najostrzejszych stoków w Polsce. Niestety zwiedzałem tylko w lecie. Za to obok wiele ciekawych rzeczy do obejrzenia.

Puławy, jak wieść gminna niesie, stacja z lekko "innym duchem";)

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turystyka -> Wyciągi narciarskie

Bukowiec

tel.: (+48) 013-469-25-08

Wyciąg orczykowy, talerzykowy, dł trasy 400m, stok oświetlony.

Bystre k. Baligrodu

tel. (+48) 013-468-40-33

www.orwzelmer.com

Wyciąg orczykowy, dł. tras 420 m i 920 m, stok naśnieżany, oświetlony, ratrak, serwis i wypożyczalnia sprzętu, szkółka narciarska, gastronomia, parking.

Cisna - Pod Honem

tel. (+48) 013-468-63-65, kom. 0-503-13-72-79

www.podhonem.home.pl

Wyciąg orczykowy, dł. trasy 700 m, stok oświetlony, restauracja, parking, nocleg

Czarna, Ośrodek PGNiG Nafta – Gaz

tel. (+48) 013-461-61-61

Wyciąg orczykowy, dł. trasy 350 m, kawiarnia, drink bar, zakwaterowanie, hotel, domki.

Dwerniczek

tel. (+48) 013-461-08-48

www.rusinowa.pl/zima/zima.htm

Wyciąg orczykowy talerzykowy, dł. trasy 400 m, stok oświetlony, ratrak, instruktor, parking strzeżony, noclegi, gastronomia, wypożyczalnia.

Huzele k. Leska

tel.: (0-13) 4696268 ("Zamek" w Lesku)

www.gat.pl/67.php

Wyciąg orczykowy, podwójny, dł. tras 650m, 780m, 400m.

Kalnica

tel. (+48) 013-468-47-10, kom. 0-501-17-04-34

Wyciąg orczykowy, talerzykowy, trzy trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności, najdłuższa 820 m, ratrak, mała gastronomia, parking, w pobliżu ośrodek wczasowy.

Liszna

tel. (+48) 013-468-63-11

wyciąg zaczepowy, dł. trasy 350 m, możliwość skorzystania z noclegów i wyżywienia.

Ropienka k. Olszanicy

tel. 0-608-44-83-49, 0-693-46-82-02

www.alpejczyk.pl/ropienka/wyciag.htm

Wyciąg orczykowy, dł. trasy 400 m, stok oświetlony, ratrakowany; możliwość organizowania zawodów narciarskich, szkółka narciarska, parking.

Solina - WZW Jawor

tel. (+48) 013-468-82-11

www.jawor.owg.pl

Wyciąg orczykowy, dł. trasy 1250 m, parking strzeżony, gastronomia, wypożyczalnia sprzętu, instruktor, nocleg.

Ustrzyki Dolne – Laworta

tel. (+48) 013-461-17-85

www.ustrzyki-narty.pl

Wyciąg orczykowy i krzesełkowy, długość tras: 1250 m i 1300 m. Trasy posiadają homologację FIS na slalom gigant, stok sztucznie naśnieżany i ratrakowany. Oświetlony, parking, gastronomia, wypożyczalnia sprzętu, instruktorzy.

Ustrzyki Dolne – Gromadzyń

tel. (+48) 013-461-14-37

www.ustrzyki-narty.pl/index.php?dzial=stacje&id=gromadzyn.

2 wyciągi orczykowe dwuosobowe, 1 wyciąg talerzykowy jednoosobowy, długość trasy 750m, 800m i 900m (homologacja FIS na slalom), nartostrada 2300. Stok oświetlony, sztucznie naśnieżany, wypożyczalnia sprzętu, instruktor, gastronomia, parking.

Ustrzyki Dolne - Mały Król

tel.: (+48) 013-461-10-92

Wyciąg orczykowy, długość trasy 200 m, stok oświetlony.

Ustrzyki Dolne – Uroczysko

tel. (+48) 013-461-16-72

Wyciąg orczykowy, dł. trasy 400 m.

Ustrzyki Górne

tel. (+48) 013-461-06-50

www.oie.bdpn.pl/narty.html

Wyciąg orczykowy, dł. trasy 400 m, hotel, parking.

Weremień k. Leska

tel. (+48) 013-469-93-45

www.lesko-ski.pl

Wyciągi orczykowe, długość trasy 680m, 750m, stok oświetlony, sztucznie naśnieżany, ratrak, wypożyczalnia sprzętu, gastronomia.

Wujskie k. Sanoka

tel.: 0-888-10-30-00

www.wujskie.pl

wyciągi: orczykowy i talerzykowy, dł tras 200m, 500m, 700m, 1200 m, stok oświetlony, ratrak, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, instruktor.

Zagórz – Zakucie

tel. (+048) 013-462-21-94

Wyciąg orczykowy, dł. trasy 420 m, parking, szkółka narciarska.

Zatwarnica

tel. (+48) 013-461-08-33

www.barr-ustrzyki.pl/hotel/zima.html, www.ztn.esanok.pl

Wyciąg orczykowy, dł. trasy 300 m, hotel, gastronomia, parking, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Bałucianka k. Rymanowa Zdroju

tel. (+48) 013-435-57-96

Wyciąg orczykowy, dwie trasy zjazdowe: 800m - trasa łatwa, bardzo dobra do nauki jazdy, 450m - trasa trudniejsza. parking, instruktor, bufet.

Chyrowa

tel. (+48) 013-433-05-60

Wyciąg orczykowy, trasa dł. 700 m, stok dla średniozaawansowanych, parking, gastronomia, instruktor.

Czarnorzeki k. Krosna

tel. (+48) 013-432-04-80

Wyciąg orczykowy, trasa dł. 350 m.

Iwonicz Zdrój

al. Leśna 2a, tel: (+48) 013-435-06-16

Wyciąg orczykowy, stok łatwy, umożliwiający naukę jazdy na nartach, łatwa trasa zjazdowa, parking, oświetlenie, instruktor, wypożyczalnia sprzętu.

Karlików

tel. 0-606-26-42-78

www.wyciag-karlikow.pl

Wyciąg orczykowy, 2 trasy, długość 1200 m, 2 ratraki, sztuczne oświetlenie, naśnieżanie, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, mała gastronomia, nauka jazdy na nartach, stała opieka ratowników GOPR, duży parking,

Puławy – Kiczera

tel (+48) 013-435-90-01 lub (+48) 013-435-91-69

e-mail: btt@kiczerapulawy.pl

www.kiczerapulawy.pl

Wyciąg krzesełkowy, długość tras zjazdowych od 900m, 1200 m, oświetlenie wyciągu i tras zjazdowych, sztuczne naśnieżanie, zaplecze gastronomiczne, wypożyczalnia nart i desek snowboardowych.

Rymanów Zdrój

tel. (+48) 013-435-62-28, tel. kom. 0-605-74-72-07

e-mail: mieczyslawkrukar@poczta.onet.pl

http://mieczyslawkrukar.republika.pl/wyciag.htm

Wyciąg orczykowy, długość trasy ok. 400 m, stok łatwy, umożliwiający naukę jazdy na nartach, sztuczne zaśnieżanie, oświetlenie, ratrak, stałe dyżury ratowników GOPR, instruktorzy jazdy na nartach, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Bieszczady chyba niestety są skazane na narciarski niebyt.Inwestycje raczej temu regionowi nie grożą,a to co jest to faktycznie prezentuje się ubogo.Osobiście uwielbiam ten rejon i jestem tam co roku,ale z reguły latem.Ostatnio na nartach byłem tam w styczniu 2005 w Bystrem.Wiem,że od bodajże 12 lat trwają nieskuteczne próby budowy wyciągu na Jasło i wątpię,żeby zakończyły się powodzeniem.Tym bardziej,że zieloni fanatycy chcą powiększyć tereny nieprzyjazne człowiekowi(czytaj BPN) i wtedy to już strach będzie w ogóle wyjąć narty z bagażnika.

http://akcje.gazeta.pl/cjgnastoku/1,96040,6149458,Wyciag_na_Jasle__To_zly_pomysl.html

http://www.twojebieszczady.pl/report/jaslo_wyc.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwali nowego właściciela już w zeszłym roku(cena o ile pamiętam 8 milionów).Może po ostatniej,co tu ukrywać niezłej zimie,zmienili zdanie.Chociaż na tyle ile mi wiadomo,to główną siłą napędową przez lata byli Ukraińcy.Strefa Schengen swoje zrobiła i po za tym maja u siebie Bukovel,z którym nie tylko Ustrzyki,ale żadna stacja w Polsce nie może się równać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie takie złe bieszczady

Hej,

część z Was narzeka tak na te bieszczady. A tu proszę!

Dowiedziałem się dziś z OPK, że jest tam wyciąg dłuższy niż na Magurze (gdzie będzie jeśli w końcu otworzą :)

Mowa o Laworcie:

http://www.krajoznawcy.info.pl/Laworta-Na-krzeselku-w-Ustrzykach-a935.php

Był tam ktoś kiedyś?

Możecie mi podać jakieś szczegóły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przez najbliższych kilka dni będę w Bieszczadach(Bystre,Ustrzyki,Kalnica) i wracając w niedzielę mam zamiar zahaczyć jeszcze o jeden ośrodek,tylko nie wiem który.W grę wchodzą Kiczera koło Rymanowa,Chyrowa lub Karlików.Nie znam żadnej więc chętnie posłucham kogoś kto tam był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Puławy - krzesło, ok 700m trasy - początek dość stromy, potem płasko, szeroko.

Chyrowa - trasa podobnej długości, bardziej równomiernie nastromiona, szeroka, mała przepustowość wyciągu (talerzyk) - w niedzielę więcej stania niż jazdy.

Karlików - dwie trasy po ok. 1100m, dość płasko - jednostajne nachylenie 15-20%, dwa orczyki.

Przy silnym wietrze mogą być problemy z dojazdem do Puław i Karlikowa - zaspy na drodze.

Wszystkie ośrodki mają sztuczne oświetlenie.

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzą Kiczera koło Rymanowa,Chyrowa lub Karlików.Nie znam żadnej więc chętnie posłucham kogoś kto tam był.
Na Kiczerę odradzam, jest co prawda krzesło 3 osobowe, ale 2/3 trasy to płaszczyzna, i z reguły fatalnie przygotowana. Z pozostałych chyba lepiej do Karlikowa, 2 wyciągi orczykowe, trasy podobne jak w Chyrowej ( pochylenie), ale trochę dłuższe.W Chyrowej jest ok jak nie ma ludzi, jeden talerzyk (drugi do połowy stoku dla początkujących) i w niedzielę możesz się zdenerwować:wink: Stok b. szeroki, i jest sporo miejsca na bezpieczną jazdę.To jest stok w Chyrowej

DSCN2525.jpg

DSCN2530.jpg

DSCN2500.jpg

DSCN2514.jpg

Z Karlikowa niestety nie mam zdjęć, zapomniałem zabrać aparat.

DSCN2525.jpg.39c4c2819f3f38f7cc457a440672eb04.jpg

DSCN2530.jpg.f790ac2d5996d57b5b731c2313d4f067.jpg

DSCN2500.jpg.7199759e242a4bdd6832d13e77d0ac49.jpg

DSCN2514.jpg.da0a21ad3c99a922dcdbe457c0f0015e.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez najbliższych kilka dni będę w Bieszczadach(Bystre,Ustrzyki,Kalnica) i wracając w niedzielę mam zamiar zahaczyć jeszcze o jeden ośrodek,tylko nie wiem który.W grę wchodzą Kiczera koło Rymanowa,Chyrowa lub Karlików.Nie znam żadnej więc chętnie posłucham kogoś kto tam był.

Ooo, to witam, od poniedziałku do czwartku też*pewnie będę na Bystrem, może jeszcze gdzieś*się*skoczy. Tu coś*słychać, że ta Laworta jest niezła. Jak by co, to biała kurtka, niebieskie Langi, szary kask :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja akurat mieszkam na Podkarpaciu i Bieszczady mam na wyciągnięcie ręki. Moje umiejętności nie są najwyższe i puki co ośrodki narciarskie w tym rejonie mi jak najbardziej wystarczają.

Jeśli chodzi o Bieszczady i ogólnie Podkarpacie to znalazłam taką stronę skigo.pl fajnie opisane są tutaj wszystkie ośrodki w tym rejonie. Ja osobiście polecam Gromadzyń-Lawortę w Ustrzykach Dolnych :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że Chyrowa i Karlików to Beskid Niski a nie Bieszczady. Tak naprawdę to nawet Ustrzyki Dolne nie są w Bieszczadach, tylko w Górach Słonych. W samych Bieszczadach to może jest pod Honem w Cisnej. Niestety Bieszczady są kompletnie zamknięte dla narciarstwa. Czy ktoś wie jak się rozwija projekt "Małe Jasło", bo od 3 lat nawet nie ma żadnych doniesień medialnych.

Edytowane przez Honza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samych Bieszczadach też jest wyciąg w Bystrym koło Baligrodu - bardzo fajna górka, w części stroma i wymagajaca - jedyny stok na jakim jeździłem w Polsce, na którym jak się stoi na szczycie to nie widać stoku tylko dolinę - fajne wrażenie. Stok wznosi się równomiernie od łagodnego do bardzo stromego - wyciąg umożliwia wypinanie w wielu miejscach co umożliwia zjeżdżanie z coraz bardziej wymagającej góry wraz ze wzrostem umiejętności. Sama góra to stromizna typu czarnej trasy na Jaworzynie Krynickiej jak nie większa. Niestety mimo pełnej infrastruktury (naśnieżanie z nieograniczonym dostępem do wody, ratrak) zarządzający wyciągiem nie czują potrzby dbania o stok, wychodzą z załozenia, że jak nie ma tragedii to i tak ludzie bedą jeździć. Naśnieżana jest z reguły połowa trasy - ta łagodniejsza, a ratrakowana cała trasa była kilka ładnych lat temu - jazda wtedy była przecudna.

Pozdrawiam,

Jacek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Cześć.

Mam do Was pytanie!

Czy ktokolwiek ma informacje nt. lat działania stoku Solina - Jawor?

W lesie widać jeszcze zarośnięte przecinki, stok był bardzo długi jak na Bieszczady (ponad kilometr), ale problemem było podobno jego umiejscowienie na południowo-zachodnim stoku.

Jeśli ktoś dysponuje jakimikolwiek informacjami, a może i zdjęciami/filmami, będę niezmiernie wdzieczny. W internecie niestety tego brak.

Ponadto jeśli wiecie coś o działaniu krótkiego stoku na Wyspie Energetyk także proszę o informacje. Byłem tam w zeszłym tygodniu i ewidentnie widać podjazd dla Orczyka, potwierdziła to także stara mapa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
W dniu 28.12.2019 o 17:30, Miru napisał:

We wtorek rusza nowa kolej krzesełkowa w Ustrzykach Dolnych - Gromadzyń, co prawda tylko 720m ale zawsze coś.

W dobie coraz liczniejszych kolejek "niechodów" takich jak Szczawnik, Tobołów, Czarny Groń, każde nowe krzesło cieszy. Szkoda tylko, że Laworta się rozdzieliła kranetowo z Gromadzyniem bo Ustrzyki mają  swój urok.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...