Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rolki terenowe-gdzie wypożyczyć?


Rafidemol

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu chodzą mi po głowie rolki terenowe.

Wydaje mi się że jest to ciekawa alternatywa dla zwykłych rolek czy też grasski, ze względu na możliwość jazdy w różnym terenie.

Jednak ceny oscylujące w okolicach 1000zł nie ułatwiają decyzji - wolałbym najpierw wypróbować niż się później rozczarować.

Czy ktoś wie gdzie można "liznąć" takich zabawek?

Interesują mnie rzeczy typu: SKIKE V07, LANDROLLER, POWERSLIDE NORDIC TRAINER czy też Trailskate (ciekawe jak sprawdzają się te hamulce hydrauliczne :eek:?)

a to już jakiś totalny odjazd :rolleyes: :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu chodzą mi po głowie rolki terenowe.

Wydaje mi się że jest to ciekawa alternatywa dla zwykłych rolek czy też grasski, ze względu na możliwość jazdy w różnym terenie.

Jednak ceny oscylujące w okolicach 1000zł nie ułatwiają decyzji - wolałbym najpierw wypróbować niż się później rozczarować.

Czy ktoś wie gdzie można "liznąć" takich zabawek?

Interesują mnie rzeczy typu: SKIKE V07, LANDROLLER, POWERSLIDE NORDIC TRAINER czy też Trailskate (ciekawe jak sprawdzają się te hamulce hydrauliczne :eek:?)

a to już jakiś totalny odjazd :rolleyes: :

Wiem,ale nie powiem,bo według mnie masz bardzo blisko zeby to polizać:eek::P:D

Powiem Ci,że nawet mnie zainteresowałeś tym tematem(choć wiem,ze nigdy nie będzie mi dane tego spróbować-powody do wiadomości redakcji:().

Ale pierwszy link jest mało zachęcający-zdarzało mi się zapinać lepsze towary:D

Trochę mnie zainteresowała ta linka do hamowania(w kolejnych filmikach jej nie zauważyłem a w tym nie dostrzegłem czemu to ma służyć :confused:)quoteSKIKE V07, LANDROLLER, POWERSLIDE NORDIC TRAINER czy też Trailskate (ciekawe jak sprawdzają się te hamulce hydrauliczne ?) -a mój francuski język jest niestety bardzo ograniczny:D

Drugi film to lipa

Trzeci wygląda już lepiej.

Ale 4-ty to nie jest totalny odjazd jak dla mnie.To kółeczko przydaje się w tych pseudo żużlowych skrętach.Może się mylę.

Tak czy inaczej w tych pieniążkach towar raczej się nie sprzeda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie rzeczy typu: SKIKE V07,

"polizałem" i sie rozczarowałem

może za tępa strzała jestem ale nie widzę możliwości ostrej terenowej jazdy na tym chyba że po setkach godzin treningów.

Nie stabilne bardzo mi się to wydaje, za małe usztywnienie całości konstrukcji , brak usztywnienia kostki i słabe trzymanie stopy.Nie widzę tego jako alternatywy.

Ale podkreślam odczucie subiektywne po paru godzinach prób jazdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hucu, trochę tajemniczy jesteś :confused:. Jak proszę o poradę, to znaczy że... potrzebuję prostej podpowiedzi.

O to chyba chodzi w tym forum.

Francuski nie ma tu nic do rzeczy, skoro "... zapinałeś lepsze towary..."

Jesteś w temacie, masz doświadczenia, to... coś doradź.

Gdzie wypożyczyć Graski - wiem, ale te "towary" o które pytam to niestety NIE.

Widać, cienki szukacz ze mnie:( , a towar, jak napisałeś drogi)

Wiem,ale nie powiem,bo według mnie masz bardzo blisko zeby to polizać:eek::P:D

Powiem Ci,że nawet mnie zainteresowałeś tym tematem(choć wiem,ze nigdy nie będzie mi dane tego spróbować-powody do wiadomości redakcji:().

Ale pierwszy link jest mało zachęcający-zdarzało mi się zapinać lepsze towary:D

Trochę mnie zainteresowała ta linka do hamowania(w kolejnych filmikach jej nie zauważyłem a w tym nie dostrzegłem czemu to ma służyć :confused:)quoteSKIKE V07, LANDROLLER, POWERSLIDE NORDIC TRAINER czy też Trailskate (ciekawe jak sprawdzają się te hamulce hydrauliczne ?) -a mój francuski język jest niestety bardzo ograniczny:D

Drugi film to lipa

Trzeci wygląda już lepiej.

Ale 4-ty to nie jest totalny odjazd jak dla mnie.To kółeczko przydaje się w tych pseudo żużlowych skrętach.Może się mylę.

Tak czy inaczej w tych pieniążkach towar raczej się nie sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak,bo myślałem,że to taki trochę sponsorowany post,żeby odkurzyć coś co już pięć lat temu próbowało(jak widać mało skutecznie) u nas zagościć.

TO znaczy jest cały czas ale bardzo niszowo.Podobno kiedyś można było spróbować w ramach promocji w różnych miejscach-na pewno Białka,Spytkowice,może jeszcze gdzieś- ale wielkiego szału nie było.

Rozumiem,że z dystrybutorem w Polsce się kontaktowałeś(chyba,że już nie istnieje).W takim razie jedyna nadzieja w nexcomie. Testował różne płyty do nart własnej konstrukcji to może i ma w garażu jakieś przerobione ma terenowe rolki.

Link do dystrybutora gdyby jeszcze ktoś był zainteresowany

http://www.gateskate.pl/main_01.swf

I kilka postów z 2005 na ten temat(czyżby robal to był znany kiedyś u nas robalek a u nich właśnie robal?... ale On chyba był z Trójmiasta... zresztą jakie to ma znaczenie)

http://pl.rec.sport.polski-usenet.pl/rolki-duze-kolka_T10237437_S1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jedyna nadzieja w nexcomie.

ja prawde mówiąc wszystkim byłem mówiąc delikatnie "rozczarowany" wiec odpuściłem poszukiwania ... ale fakt przerabiałem tego troche od rollersów, big cat , przez grasski , skike nartorolki i po prostu mnie to nie zajarało osobiście aż tak.

O grasski sie rozpisywalem i o dystrybucji (ktorą kuleje od zawsze i tylko zmieniają sie dystrybutorzy)

było już o tym tu :

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=6841&highlight=grasski&page=2

i na dalszych stronach

wiec nie będe kopiował

ja już spróbowałem ... i cóż ... czekam na 1 śnieg:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prawde mówiąc wszystkim byłem mówiąc delikatnie "rozczarowany" wiec odpuściłem poszukiwania ... ale fakt przerabiałem tego troche od rollersów, big cat , przez grasski , skike nartorolki i po prostu mnie to nie zajarało osobiście aż tak.

O grasski sie rozpisywalem i o dystrybucji (ktorą kuleje od zawsze i tylko zmieniają sie dystrybutorzy)

ja już spróbowałem ... i cóż ... czekam na 1 śnieg:D

Mimo to, dzięki Nexcom. Z tego co napisałeś , to niezły eksperymentator z Ciebie - Szacunek!

Ja jeszcze nie próbowałem, więc chyba czas przekonać się na własnej skórze. Jak coś dorwę, to napiszę co o tym myślę.

Tymczasem za oknem 30 stopni ciepła więc... pozostaje tylko czekać na śnieg :D:D:D

No chyba że.... Moeltaller - 360cm śniegu, czy może Hintertux - 295cm :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 year later...

Odświeżę temat.

Gdyby ktoś chciał spróbować jazdy na rolkach terenowych Skike a jest z Poznania lub okolic to niech da znać . Najczęściej jeżdzę w weekendy w okolicach Malty (asfalt i lasek Cybina ścieżki rowerowe), lub Strzeszynek, Rusałka (ścieźki rowerowe szutrowe dookoła jezior). Posiadam vX Twin (z opcją wolnej pięty i zmienionymi wiązaniami) oraz poprzedni model z paskami V07-120. Nie trzeba mieć specjalnych butów, oczywiście lepiej mieć sportowe niż np klapki ;) Aha, własny kask też się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...