Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
JC

Czechy budowa D1 i R48 - szybciej w Alpy!

Recommended Posts

No to bracia Czesi jakoś się nie spieszą...

Kiedyś patrząc na sieć autostrad i dróg ekspresowych w Czechach miałem ochotę pojechać przez Ostrawę, ale odechciało mi się jak spojrzałem na mapę po polskiej stronie...

Może po 2012 roku coś u nas się poprawi, ale obawiam się, że jak zakończy się Euro to nasi drogowcy mocno wrzucą na luz.

No to bracia Czesi jakoś się nie spieszą...

Kiedyś patrząc na sieć autostrad i dróg ekspresowych w Czechach miałem ochotę pojechać przez Ostrawę, ale odechciało mi się jak spojrzałem na mapę po polskiej stronie...

Może po 2012 roku coś u nas się poprawi, ale obawiam się, że jak zakończy się Euro to nasi drogowcy mocno wrzucą na luz.

Oj mylisz się. Oni maja to tak zaplanowane i jak dotąd realizują wszystko zgodnie z planem.

Mówisz o braciach za południowej granicy cz GDDKiA?

ten fragment jest kluczowy

"realizują wszystko zgodnie z planem."

to może tylko być o naszych sąsiadach...;)

A jeździliscie może z Brna 2 na Breclav i potem 55 i 47 do A5?

Jeżeli tak, to gdzie kupiś winietę na A?

W tym samym miejscu co jadąc przez Mikulov! Ja zawsze zatrzymuje się na stacji OMV za miejscowością Wilfersdorf. Tam tankuję i kupuje winiety

Swoją drogą ciekawa alternatywa, muszę kiedyś tak pojechać.

Tu masz zdjęcie z tej stacji :)

omv-ceny-img_1272.jpg

• Like 1

Jeździłem przez Breclav, w sumie fajny wariant, przejazd przez samo miasto nieco uciążliwy i w godzinach szczytu można chwile na światłach postać ale za to po stronie austryjackiej fajnie się jedzie, mało zabudowanego i dobra droga. Na czasie wiele się nie zyskuje ale zawsze to jakaś odmiana

W Czechach zapłacisz za mandat kartą

W Czechach zapłacisz za mandat kartą. Czeska policja została wyposażona w terminale kart płatniczych! Przynajmniej nie trzeba będzie "dymać" do bankomatu. :(

• Like 1

Kiedyś, już ładnych parę lat miałem bliskie spotkanie z austryjacką policją, jak się okazało że nakładają na mnie mandat i że nie mam gotówki panowie policjanci grzecznie zapytali czy mam kartę bankomatową,

no i pod ich eskortą pojechaliśmy do bankomatu, po wypłaceniu pieniążków i załatwieniu formalności związanych z mandatem, policjanci nie pozostawili nas w mieście samym sobie tylko zapytali gdzie się udajemy i odeskortowali na właściwą autostradę w właściwym kierunku... pomrugali kogucikami na pożegnanie:D. Mają klasę, rzekł bym:cool:

teraz zapłaciłbyś karta na miejscu przy 'miskowozie'. Ale terminał 'łapał' tylko karte czipową.

Ale nie czuł bym się wtedy jak gość;)

Odkopałem temat, bo przy "grzebaniu" w sieci natrafiłem na mapkę, z której wynika, że przez następne dwa lata czeka nas w Czechach przebudowa i rozbudowa autostrady D1 oraz drogi ekspresowej 49.

Link do mapy na której zaznaczone są odcinki, które będą przebudowane oraz terminy.

• Like 2

Jeżeli ktoś wybiera się na południe przez Czechy drogą 48 z Cieszyna do autostrady D1 musi się liczyć z utrudnieniami. Na odcinku od Frydka-Mistka do Nowego Jiczyna zastępy pomarańczowych ryją glebę budując nową drogę. Pewnie w przyszłym roku będzie super, ale teraz jedzie się kiepsko i wolno.

Jedno trzeba Czechom przyznać, pracd mają tempo, jadą z robotą nawet w dni wolne!

5B4DDB68-2FBF-4EA4-9FF0-18069AF6F051.jpeg

EFC2C0E0-4E4E-4A59-9E09-B700D9E6C9AF.jpeg

B8DB1C93-0364-44C8-8030-41A89E2C1D41.jpeg

264DB98F-73AC-4049-A14C-0B9ABC56EDEE.jpeg

7EE3CDE6-1E76-491A-8A11-7C2267FFBE02.jpeg

• Like 3
  • Thanks 2