Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Cieńków - otwarcie krzesła


JC

Rekomendowane odpowiedzi

I ja byłem..."Darmoszka" kusiła niemiłosiernie... W pracy roboty niewiele,więc rzuciłem propozycję:"chodźmy do domu"... Do tego nie chciałem więcej psuć opinii Nowej Osadzie,żeby mnie już za to nie karcili,więc ruszyłem na Cieńków. :pWyjechaliśmy z domu z Dżonką jakoś przed drugą."Fulwypasówka" na Cieszyn czarna,można było cisnąć,podobnie jak "mniejwypasówką" na Wisłę.Tylko ostatnie metry przed stokiem trochu śniegu na drodze.Wjeżdżamy na parking,jacyś panowie przy bramkach,ale dziś również parking za darmo! :rolleyes:Na wyciągu zameldowaliśmy się ok. 15-ej.Krzesło chyba takiego samego typu jak na Nowej Osadzie;z taśmą i podobną prędkością jazdy.Jak na ten stok to jest do zaakceptowania.Jest tylko jakiś drobny mankament przy wysiadaniu;otóż w miejscu,w którym naturalnie chcemy się odepchnąć zsiadając,krzesło zaczyna skręcać,raz pchnęło Dżonkę na dwóch gości... :DKwestia przyzwyczajenia,a może innego wyprofilowania górki do zsiadania... nie wiem,coś mi tam nie do końca jest dopracowane.Podobnie jak Ghoost,też nie mam najlepszego zdania na temat tej niebieskiej... Na początku jak się nie rozpędzisz,to musisz sobie trochę podejść,podobna zabawa jak na Ondraszku na Skrzycznem. :P Dalej jest wąska,strasznie nierówna,są też różne dziwne żleby,a na ostatniej ściance,która jest równie stroma jak początek czerwonej,mnóstwo minerałów! :eek:Zrezygnowaliśmy z niej i ruszyliśmy na czerwoną... Ale,że Dżonka bała się tej pierwszej ściany,objeżdżaliśmy ją taką przecinką z boku.Później jest już łatwo i warunki zdecydowanie lepsze.Niestety nadchodziła ciemność i objazd stawał się niemożliwy,a Dżonka nie chciała próbować tej pierwszej ściany... No cóż,"baba z wozu,koniom lżej"... :P Ta ścianka wyglądała na zalodzoną,jednak wrażenia z jazdy nią tego nie potwierdzają;krawędzie trzymały pięknie,jakby lodu nie było... Wyjeździłem się zarąbiście! :cool:W ogóle,jak na godz. po 16-ej w naszych ośrodkach,to warunki na prawdę dobre!Wspomnę jeszcze o tej opcji czerwonej trasy dalej od krzesełka,bo tam obiecująco traska wygląda(nachylenie,szerokość),ale niestety szybki zawód;trawers i to o małym nachyleniu "do przodu",za to mocno "w bok". Niestety na koniec jeszcze wspomnę,że przetarcia były,co mocno dziwi po takich opadach... w większości gdzieś po bokach,ale na niebieskiej niemal wszędzie!Raz zjechałem poza trasę i... utonąłem!Dosłownie tyle puchu,że trudno uwierzyć - niemal do pasa,a kijek tonął głębiej!No i te kurtki... DżejSii wiedziałem,że będzie wcześniej i pewnie go nie spotkam,ale z krzesełka widziałem czarną! ;) Figo,jeśli byłeś jeszcze ok. 15-ej na stoku,to Cię widziałem z krzesełka.Podsumowując,to wyjazd bardzo udany,chętnie jeszcze tam zawitam.Porównując do Nowej Osady przynajmniej mamy parę opcji jazdy i chyba trochę dłuższe te trasy,podobnie z cenówką... też więcej opcji. :)No i parę fotek:

P1070197.jpg

P1070199.jpg

P1070230.jpg

P1070226.jpg

P1070231.jpg

P1070197.jpg.4c22e01a79b7738304235a1e51b03b21.jpg

P1070199.jpg.0d5b9711589176fa266f56ddbd8837e2.jpg

P1070230.jpg.f19c2727dd7d6e3a6ef6fab9b1a26d3b.jpg

P1070226.jpg.08f6aefa3b2ad15d8ae09b0ee2b07605.jpg

P1070231.jpg.b60c21eef67b3c52afd47267ff1c7d80.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę jeszcze o tej opcji czerwonej trasy dalej od krzesełka,bo tam obiecująco traska wygląda(nachylenie,szerokość),ale niestety szybki zawód;trawers i to o małym nachyleniu "do przodu",za to mocno "w bok".

Trawers to tam zawsze faktycznie był, ale teraz na mapce jest tam mały wyciąg, aby można było puścić się na dół po tym spadku i wrócić wyciągiem zamiast człapać po tym krzywym. Chyba że jeszcze nie był czynny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tośmy się minęli. :o

:(

To się minęliśmy :D

Jakiś dzień mijanek,czy co?

Bo zielona kurtka była pewna, że czarna o 9.00 będzie już wietrzyć się pod wyciągiem. :D

Jak jest napisane np. Dopelmayer i minimum 6-Sesselbahn to czarna kurtka nie śpi już od 6-tej i wietrzy się przed 9-tą pod wyciągiem.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie jak to jest z tym wyciagiem c?. jak wjade kanapa do gory i chce zjechac trasa numer 2 i na mapce pojawia sie wyciag talerzykowy? czy on jest platny? bo bez sensu wjezdzac dwa razy a zjezdzac raz. prosze o odp

Witam, z tego co pamiętam z wczorajszej jazdy to dało się tam "normalnie" przejechać a po za tym ten wyciąg jeszcze nie działa.Z drugiej jednak strony nie polecam czerwonej dwójki(sporo przetarć u góry) lepszą opcją (przynajmniej wczoraj)było trzymanie się prawej strony czerwonej jedynki.POZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesło chyba takiego samego typu jak na Nowej Osadzie;z taśmą i podobną prędkością jazdy

A "ffffcale" nie tego samego typu bo na osadzie jest Doppelmayr a tu Tatrapoma :P:p

A ja oczywiście darmoszkę ominąłem, bo myślałem, że to dziś a to było w piątek. No cóż konieczna zmiana planów na dzisiejszy dzień :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy niebieska trasa ta najdluzsza jest otwarta??
Da się to miejsce ominąć,natomiast jeśli chodzi o najdłuższą niebieską...to już z Johnnym wyraziliśmy swoją opinię o niej.TRAGEDIA,szkoda czasu,nerwów a przede wszystkim SPRZĘTU-no chyba że z wypożyczalni :rolleyes: ale to i tak porażka na całej linii.Zamieszczę poniżej kilka zdjęć z wczoraj z tej "niebieskiej" trasy.Zdjęcia zrobione przez moją żonkę,brakuje na nich jeszcze przetarć i kamyczków na sporej długości trasy

IMG_0118.jpg

IMG_0119.jpg

IMG_0123.jpg

IMG_0118.jpg.48a0be9f11a4f5a7331f286db43da2b4.jpg

IMG_0119.jpg.192d5224ac531cd0e4fb03acbcfe639a.jpg

IMG_0123.jpg.770105317b441210ef7b3aebfabd4732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym wyciagiem c ? trzeba go zaliczyc jak np zezdzam 2 lub 4? albo da sie go ominac . bo bez sensu go tam postawili . zeby raz zjechac 2 razy msuze wjezzdzac?:confused::confused::confused::confused:

Przyznam że bardzo zainteresowałeś mnie swoim postem i będę dociekliwy...

...więc zapytowuję się o co Ci się tak konkretnie rozchodzi:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym wyciagiem c ? trzeba go zaliczyc jak np zezdzam 2 lub 4? albo da sie go ominac . bo bez sensu go tam postawili . zeby raz zjechac 2 razy msuze wjezzdzac?:confused::confused::confused::confused:

Ale po co robisz sobie problem, którego nie ma, bo... wyciągu jeszcze nie ma! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...