Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak dobrze wyglądać na stoku :-)


brzydka_betty

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanko Betty przy zakupie ubioru narciarskiego przede wszystkim zwróć uwagę na parametry. Jak spodoba Ci się kurteczka to dobrze jakby miała parametry nie mniejsze niż 10000/10000 a co do marek i damskich krojów to naprawdę ciężko doradzić najlepiej pochodzić i zmierzyć bo wybór na początku sezonu jest naprawdę duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny ciuchów czy innych rzeczy to jest bardzo względna kwestia. Co to znaczy drogie, dla jednego drogie, dla innego to samo jest tanie - zresztą tak jest ze wszystkim. Drogie ciuchy (i nie tylko one) nie służą tylko i wyłącznie do lansowania się, są również bardzo wysokiej jakości, są wygodne, miewają super parametry, są lekkie, ciepłe więc jeśli kogoś na nie stać to ja widze taką sytuacje ok. Przecież filozofia pt kiepsko jeździ a jak się szpanersko ubrał prowadzi do absurdalnych sytuacji - moze dobre, drogie kurtki narciarskie powinny być sprzedawana ludzią, którzy przeszli specjalny egzamin z techniki jazdy przed speckomisją PZN-u. A tak na poważnie rażą mnie wyłącznie przegięcia, rzeczy ktore nieprzystoją i gdy lans zaczyna sie ocierać o śmieszność, groteskę. Jak to mówią to jest wolny kraj:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każdy kupuje takie ubrania na jakie go stać i tego negować nie można bo co wspólnego z jazda ma to że jeden jeździ w kjusie a inny kurtce brugi. Bardziej rażące jest to jeśli ktoś ma małe pojęcie o jeździe na nartach a kupuje topowe modele a później na stoku to ratuj się kto może przed takim kimś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każdy kupuje takie ubrania na jakie go stać i tego negować nie można bo co wspólnego z jazda ma to że jeden jeździ w kjusie a inny kurtce brugi. Bardziej rażące jest to jeśli ktoś ma małe pojęcie o jeździe na nartach a kupuje topowe modele a później na stoku to ratuj się kto może przed takim kimś.

W rzeczy samej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy nadal swoje! :)

Dziękuję serdecznie za wskazówki oraz linki. Jeśli zdecyduję się na jakiś zakup, poinformuję :) Może nawet ośmielę się fotę wstawić.

Wracając do dyskusji - może jakaś kobieta doradzi? Może damska brać (czy może być damska brać?? chyba nie...) będzie wiedzieć, jaka kurtka ma miejsce na biust, wcięcie w tali oraz jest dopasowana w biodrach? :D

Pozdrawiam serdecznie

brzydka_betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny się zgadzają, ale "nie chińska" już nie bardzo.:):rolleyes:

Topowe firmy szyją w Chinach, Filipinach, Indonezjach, i innych Bangladeszach, co wykazują na wszywkach.

dokładnie tak to wygląda:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę, bo nie mam pojęcia, jak wyglądam na stoku ;) - nie mam nawet zdjęć, gdyż jeżdżę sama. Ale na pewno nie szpanersko... Najważniejsze, to żeby ubiór był funkcjonalny, a na to nie potrzeba tysięcy zł. Lepiej kupić jakiś przydatny szczegół ze sprzętu. A fakt, i Mercedesy (w cenie Mercedesów) robią już od jakiegoś czasu w Chinach, to i szyją tam topowe kurtki. Więc, że dla zasady nie kupuję chińszczyzny (wcale nie ze względu na jakość), sprawdzam, gdzie zrobiono to co kupuję. No, i godzę się na zakup z Bangladeszu czy Filipin...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Betty

jedź do Wrocka, do dobrego sklepu. Potem poproś miłego pana aby Ci doradził, co i jak. Wybierz z tych polecanych takie, które się Tobie podobają, za takie pieniądze, jakie uważasz za stosowne do wydania na tego typu ubranie i ciesz się jazdą.

Kutka nie powinna utrudniać ruchów, powinna oddychać nie nadmiernie przepuszczać wilgoci. Dobrze jak ma klejone szwy, schowaną kominiarkę, czyścik do gogli. Nie wspomnę o kieszonce na rekawie na karnet.

Z parametrami to bym znów nie przesadzał, bo trzeba za nie słono dopłacać a jeśli nie jesteś zapalonym narciarzem, że bez względu na pogodę wychodzisz na narty o 9 rano i schodzisz o 22 jedząc na wyciągu kanapkę zamiast obiadu, to nie wykorzystasz tych parametrów.

I tak praktyka pokazuje, że faceci jeżdżą non stop w tym samym, chyba że się zepsuło o kobiety co rusz odzież zmieniają. Moja żona zmienia co rok, bo nowy kolor, bo coś itd. A niech zmienia. Co tam.

Miłego szusowania w ładnych dla Ciebie ciuszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Recepta na dobry wyglą na stoku jest jedna jedyna: pewna dobra technicznie jazda - wtedy możesz być odziana nawet w płaszcz po wujku i spodnie z demobilu.

Pozdrowionka

No tu Mitek się z tobą nie zgodzę;)

A na dowód daję link do innego tematu:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=9581

Przy okazji szukania tematów o fotografii trafiłem na ten temat:cool:

Na tych zdjęciach panie nie jeżdżą a wyglądają "na stoku" całkiem pozytywnie.

Dla Betty - one mają te stroje na cieplejsze dni:D:D:D

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu Mitek się z tobą nie zgodzę;)

A na dowód daję link do innego tematu:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=9581

Przy okazji szukania tematów o fotografii trafiłem na ten temat:cool:

Na tych zdjęciach panie nie jeżdżą a wyglądają "na stoku" całkiem pozytywnie.

Dla Betty - one mają te stroje na cieplejsze dni:D:D:D

Pozdrawiam

A żona wie, że takie zdjęcia oglądasz?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No tu Mitek się z tobą nie zgodzę;)

A na dowód daję link do innego tematu:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=9581

Przy okazji szukania tematów o fotografii trafiłem na ten temat:cool:

Na tych zdjęciach panie nie jeżdżą a wyglądają "na stoku" całkiem pozytywnie.

Dla Betty - one mają te stroje na cieplejsze dni:D:D:D

Pozdrawiam

Ze tez ja nie trafiam jakos w takie miejsca.:(

A co do płaszcza to swego czasu jadąc na Kasprowy śmiech w wagoniku wzbudził gość ubrany w spodnie od garnituru i klasyczna jesionke oraz taki kapelusik jak miał inspektor Cluzo. Buty i narty miał z wyporzyczalni a że czas odległy więc i sprzęt raczej z tych siermiężnych.

Wagonik się ubawił i ruszył raźno za gosciem do wujścia. Pogoda była piękna co pozwoliło podziwiac zmuldzony jak trzeba kocioł. Gość chwilę postał na górze po czym przypiął narty i pomknął na dól w stylu, który nie pozostawił miejsca na domysły, że mamy do czynienia z zawodowcem.

Jakbyś widział kopary wszystkich (w tym moją oczywiście) jak ciął po tych garbach - rewelacja. Okazało sie później, że gość był Włochem przyjechał do Krakowa w interesach i od kogoś usłyszal, że w Zakopanem można pojeździć na nartach. Jako były zawodnik nie mógł sie po prostu pozbawic tej przyjemnści.

Od tej pory wiem na 100% że sprzęt ani ubiór nie jeździ.:):)

Pozdro

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu Mitek się z tobą nie zgodzę;)

A na dowód daję link do innego tematu:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=9581

Przy okazji szukania tematów o fotografii trafiłem na ten temat:cool:

Na tych zdjęciach panie nie jeżdżą a wyglądają "na stoku" całkiem pozytywnie.

Dla Betty - one mają te stroje na cieplejsze dni:D:D:D

Pozdrawiam

W taki mróz i bez czapki?!!!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że dobry ciuch dobremu narciarzowi nie zaszkodzi, a kiepskiemu nie wiele pomoże;) pajaców widziałem już wśród jednych i drugich:)

tzn tych "dobrze" i "kiepsko" ubranych,

odnośnie stroju dla kobiet moja znajoma pokazała się na stoku w szaliku, który mnie kojarzył się konkretnie z pawimi piórami;););), innym razem szfagierka spotkała kuzynkę i jej męża ubranych w kurtki puchowe takie pikowne,

wygladali z dziećmi jak rodzina michelinów, problem zaczął się, kiedy "trochę" się spocili;)

myślę, że widok dziewczyny/kobiety ładnie pomykającej i gustownie (nie koniecznie drogo) ubranej, jest czymś miłym dla oka...hehe, a co dotyczy obu płci, to strój jak i umiejętności są kwestią pewnego obycia na stoku (tak jak i zachowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

A dla mnie ubranie powinno być przede wszystkim wygodne, ciepłe i nie krępujące ruchów. Fason, kolory to juz kwestia indywidualna. Ja osobiście lubię bardzo kolory fluo i mam komplet protesta turkusowe spodnie i kolorowa różowo, turkusowo zielona kurtka. Aha, jest to komplet snowboardowy bo w takim sama sobie się podobam (jeżdżę na nartach). Kask mam też różowy (salomon) i turkusowe google. Ktoś z boku może by i powiedział, że takie kolory są dla dzieciaków (a ja jestem po trzydziestce:-)))) ale mi się podoba i koniec. Komplet nie był z górnej półki, jego koszt to 850zł. Jest ciepły i naprawdę wygodny, ma taką ilość kieszonek jaka mi odpowiada.

Mogę się podzielić pewnym spostrzeżeniem na temat drobnej cześci ubioru narciarskiego-komina na szyję. Zakupiłam takowe w tym roku dla siebie i córki i ze zdziwieniem odkryłam jaki to fajny wynalazek. Wcześniej miałam szalik i co chwilę mi się odwiązywał, było mi niewygodnie. Teraz zakładam kominiarkę, do tego dorzucam komin i jest mi super wygodnie. Cienkie warstwy ne krępują ruchów i jest nam ciepło. Zrobione są z takiej lekkiej syntetycznej tkaniny, jak było nam zimniej to zaciągałyśmy kominy dodatkowo na nos na kominiarkę i żadem mróz nam nie straszny:-) Zresztą widać go na moim avatarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

Jasne, że jakość i komfort są najważniejsze, ale nie oszukujmy się jeżeli kogoś stać i może mieć te dwie cechy + dodatkowo ciuchy czy sprzęt będzie mu się podobać wizualnie no to dla mnie bomba - nie rozumiem problemu.

Nie mówcie mi, że nie widzicie różnicy wizualnej między takimi ciucham (producent FUSALP)i:

spacer.png

 

a takimi (producent Rossignol):

image.png.a8b5bb3aba3354c1d677368c77e36c24.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...